bugün

mükemmel olduğunu zanneden, zikünün doğrultusunda hareket etmeye bayılan ve at gözlüğünü bi an önce çıkarması gereken zattır
tanımı görünce recep tayyip erdoğan ismiyle bire bir örtüştüğü anlaşılan insandır.
olumlu eleştiriye gelemiyorsa, sorun var demektir.
çekilmez insandır. hatta sıklıkla kendinde var olan özellikleri kendi ağzıyla sıraladıktan sonra; "allah aşkına söyle ben öyle miyim yaaa?" diye sorar.
Eleştiriyi kabul etmeyen, başarısına inandıracak kimseyi bulamaz.( Albert Einstein )
sözlüğümüzde bir miktar vardır bu şahıslardan.
(bkz: tırsa tırsa entry girmek)
kesin laikçidir.
ölsün o. vurun kellesini
muhtemelen bir hipsterdır bu kişi. özgün olmak adına popülere koştuğunu söylerseniz çok kızar.
recep tayyip erdoğan'dır.
geç kalmış insandır.
(bkz: iğrenç espriler)
kendini dört dörtlük göstermeye çalışan ama aynı zamanda kusursuz olmadığın fakında olup hatalarıyla yaşamak isteyen onları görmezden gelip herkesin kendini olduğu gibi kabul etmesini isteyen kişidir.
kendiyle barışık olmayan insandır.
başkalarının görüşlerini fazla dikkate alan ve bundan etkilenen bir insan olabilir. eleştiriye gelememesinin sebebi bu eleştirileri kafasına takmasıdır ama bunu aşmak lazım hayat eleştiriyor işte tak ister takma, takmayan kazanıyor daha çok tabi.
övülmeye gelir.
yontulmamış odundur veya irlandalıdır. ne kadar eleştirirsen eleştir bildiğin mal sözünü hak eden insandır. kendisine ait yanlış bildiği doğrular vardır yüzüne vurduğunda geri teper.
ben tek bir insan görmedim eleştiriyi olumlu karşılayan. insan başkasını eleştirirken tepki aldığında karşısındakini eleştiriye açık değil diye yargılar ancak kendi kıçını açmamak ve eleştiri almamak için o kadar çok maske takar ki.

Mesela:Çocuk seni kullanıyor bak dersin ben aşkta hesap yapmam, ben aşk kadınıyım der. (bağımlı olduğunu kendisi bilir)
Çok yemek yiyorsun dikkat et kilo alırsın dersin aa ben kendimi böyle seviyorum der (kilo takıntısını her fırsatta vurgular)

Bunlar karşı gelmez sadece savurur.

Eleştiri insan doğasına aykırıdır sadece savunma mekanizmaları farklı çalışır
mükkemel sandığı kendisini, başkasından duymak istemeyen insandır.
görsel
haz etmiyorsanız hak etmeyin kardeşim.
egosuna olması gerekenden fazla değer veren insandır. bir insan eleştiriye gelemiyorsa kesin eleştirilen özelliğini çok seviyordur, o özelliğini törpülemek istemediği için de bu tarz insanlarla sohbet genelde tartışma ile sonuçlanır.