bugün

albümle aynı ada sahip ultra-sakin serj tankian eseri. yağmurlu havalarda, hüzünlü gecelerde, depresyon arifelerinde dinlenmemesi önemle rica olunur çünkü ağlatma potansiyeline sahiptir.

sözleri de şöyle;

"Arms are raised above the sky,
But all I want is me...

You are there beside the night,
But all I want is me,
All I want is me...

Love we know,
Comes from inside,
But all I want is me,
All I want is me...

Death we know,
Come to us alive,
But all I want is you...

Death we know,
Comes to all of us alive,
But all I want is you,
All I need is you,
All I want..."
albüm bittikten sonra daron'suz serj'in daha güzel olduğunu anladım ki en azından konserlerinde şebeklik yapan bir gitarist olmayacak. "ulee hem müzik yapıyoz hem şebeklik yapıyoz hem de politiğiiiz!!!" diye bağıran bir grup yok ortada. tertemiz müzik ve muhteşem bir albüm var ortada.

(bkz: olay budur)
demek ki daron olmadan da harika $arkılar yazılabiliyormu$. yani her $ey serj imi$ system of a down'da.
serj tankian'ın dünyaya gelme sebebini cümle aleme gösteren albüm.
http://www.serjtankian.com/ sitesinden klibi izlenip dinlenebilecek albüm, sözleri de var sağ yanda, media sekmesinden efenim.
çok duygusal bir kapanış şarkısıdır ayrıca.
empty walls adlı guzel bir sarkıyı barındıran, yapımcılıgı da dahil her seyi serj'in kendi calısmalarıyla ortaya cıkan album.

fakat empty walls sarkısına cektigi klipten buram buram amerikan sempatizanlıgı gostermistir kendisi. siz "oglum zaten amerikan vatandası degil miydi o" diye atlamadan once belirtmek isterim ki;

bu adam, 1991 cıkıslı sugar klibinde arka fonda amerikan bayragı yakan bir grubun solisti. simdi ne oldu da bu lubnan'lı adam, klipte ırak'ta sehit olan bir amerikan askerinin ardından timsah gozyası dokuyor? bu tukurdugunu yalamak degil de nedir?
Serj Tankian'in yeni solo albümü.Şarkılar başta berbat gelsede ( berbat gelmesinin sebebi hafif bi daron vokali ve biraz daha sert müzik duymamamızdır) sonradan insan alışıyor ve bırakamaz hale geliyor.Tüm şarkıları indirmedim güzelim albümü ziyan etmeyeyim diye,türkiye'ye de tez vakit gelmesi dileği ile diyor bitiriyorum entrymi...
(bkz: serart)
(bkz: system of a down)
soad ile süresi belli olmayan bir ara verdiklerini ama her zaman tekrar bir araya gelebileceklerini söylüyor.
elektronik, caz, deneysel, klasik, rock, punk, gotik, noise vb. bir sürü farklı türde bir sürü best yaptığını belirten serj, bunların bazılarını filmler ve video oyunları için kullanıyorken bazılarını da başka müzsiyenlere veriyormuş.
bu albümdeki şarkıların ise kendisinin bizzat söylemek istediği şarkılar olduğunu söylüyor.

" şarkıları seçtim, kendi stüdyomda kaydettim, kendi plak şirketim sejical strike'dan da çıkardım "

albümü; klasik, epik ve çingene müziği etkilerine sahip bir progressive rock albümü olarak tanımlıyor.
dan martini konuk gitarist, opera sanatçısı ani maldjian konuk vokalist, soad davulcusu john dolmayan da bir kaç şarkıda konuk davulcu olarak yer alıyor.

serj albümü kaydetmek için stüdyoya girdiğinde piyano ve akustik gitarla çalınabilecek geleneksel parçalar yazdığını düşünüyormuş ama çıkan sonuç epeyce farklı. politik, çevreci ve eğlenceli şarkılarla dolu bir albüm yapmış en nihayetinde ve tabii ki çok güzel aşk şarkıları da.

bu yeni albümün turnesinde aslında türkiye'ye gelmeyi ve özellikle istanbul'u görmeyi çok istediğini söylüyor. ama düşüncelerimi rahatça söylememe izin verilmeyecek olan bir yere gitmem diyor.
*** serj ermeni soykırımı'nın abd kongresinde tanınmsı için en çok çabalayan kişiliklerden biri. ayrıca eski rage the machine in dahi gitaristi tom morello ile birlikte kurdukları 'axis of justice' (adalet ekseni) adlı sivil toplum örgütünün çalışmalarında da dünya çapında bir hayli aktif.

internet üzerinden özellikle türklerden çok ciddi tehtidler aldığını söylüyor. ama türk halkı ve dinleyicileriyle bir sorunu olmadığını, sorunun türk devleti ile olduğunu söylüyor.
bu arada çok tartışılan holy mountains şarkısına youtube'da yayınlanan klipleri çekmediklerini, aslında o şarkıya hiç klip çekmediklerini de özellikle belirtiyor. ama şarkının ermeni soykırımında katledilen ve az sayıda kurtulan (dedesi de olardan biriymiş) ermeniler için yapıldığını da inkar etmiyor.
soad solisti serj tankian'ın tazecik solo albümü!
ekim'de dinleme şerefine nail olacakmışız.
serj tankian'ın yapım şirketi serjical strike'tan çıkıyor albüm.
şarkı listesi şöyle:

01. Empty Walls
02. The Unthinking Majority
03. Money
04. Feed Us
05. Saving Us
06. Sky Is Over
07. Baby
08. Honking Antelope
09. Lie Lie Lie
10. Praise the Lord and Pass the Ammunition
11. Beethoven's Cunt
12. Elect the Dead

serj'in arto tunçboyaciyan'la ortak çalışmasını hatırlarsınız, serart.
deneysel müzik denen haltın işte, dibine vurmuşlardı hani.
soad dinleyen bir bünyeye hiçbir şekilde hitap etmeyecek bir albümdü ama güzeldi.
bu yeni albüm de öyle olacak gibi.
daha önce bir röportajında müzikte harmoniyi sevdiğini söylemişti serj.
"harmonik müzik ne ola ki?" diye düşünüp durmuştur o günden beri şahsım.
lakin albümden bir iki şarkıyı dinleyene kadar da bulamamıştır.
buyrun siz de dinleyin: http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=