1. 1.
  U.Ü. Elektronik Müh. bölümünün elektronik devreler dersi hocasıdır, optik sistemler ve endüstriyel elektronik derslerini verir. Çok baba adamdır. saygıda kusur etmeyi affetmez. yaramazlık yapan öğrenciye azeri lehçesiyle;
  - seni hafızaya kaydettim
  der.
  3 ... delikanlımühendis
 2. 2.
  kendisi not vermekte çok cömerttir. Buna rağmen bazı sivrizekalı öğrenciler bu iyi niyeti suistimal etmeye kalkışmaktadır. Derste verdiği projeyi kendisi yapmayıp parayla dışarıda yaptıran bir öğrencisine, "bu lehimleri sen mi yaptın?" diye sormuş, "ben yaptım" cevabını alınca eline havyayı verip aynı lehimleri yapmasını istemiştir. Öğrenci tabiki aynını beceremeyince "seni hafızaya kazıdım" demiş, ve amatör proje tslimleri dahil her projeye 100 notu verirken o sivrizekalıya 0 basmıştır.
  3 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  kendisinin özellikle optik sistemler üzerine birçok yayını ve patenti mevcuttur.
  3 ... delikanlımühendis
 4. 4.
  devre stajı sonunda devreleri teslim eden insanların bir kısmını "sen yapmadın bunu" diyerek üzen ama sonunda yanlışını(lehimleri tekrar yaptırmak suretiyle) anlayıp özür dileyen şahsı muhterem..
  3 -1 ... balık
 5. 5.
  Elektronik mühendisliğinin sevilen nadir hocalarındandır.Derslerde ve sınavlarda öğrencileri işlem kalabalığı ile kastırmaz.Olayın mantığını kavrayıp kavramadığını sorgular.
  Sadece öğretim görevliliği yapmamış olması onun en güzel artısıdır.Sanayide senelerce çalışmışlığı ve edindiği tecrübeleri öğrencilerine anlatarak bir mühendisin nasıl olması gerektiği ve yapması gerekenleri anlatır.
  kendileri 4 dil bilir.
  2 ... trda
 6. 6.
  bilgisayar çıktısı olan yoklama kağıdındaki isimleri okuyamazken sınaw kağıtlarını nasıl okuduğunu merak ettiğim hocadır.
  ama pek bi iyidir pek bi şirindir elek. hocaları arasında yeri ayrıdır.
  1 ... elekut
 7. 7.
  uluslar arası pek çok patenti olduğu bilnen ve elektronik konusundaki bilgisinin tartışılmayacağı ama derse öğrencileri uyutmak için giren değerli bir hocadır.
  1 ... skad
 8. 8.
  (bkz: kim konişiyır)
  2 ... fareli koyun kapancisi
 9. 9.
  Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Elektronik Anabilim Dalı Başkanlığı yapmış, optoelektronik konusunda uzman, Türkiye ve Rusya'da yaptığı çalışmalarla, aldığı patentler, danışmanlıkları ve projeleriyle adından söz ettiren ve bugün vefat eden çok sevgili, Öğrenci dostu ve Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünün en tecrübeli, en kıymetli, en sevilen profesörüdür. Aramızda olmayacak olsa bile bu durum değişmeyecektir.
  2 ... tanrininteknolojiyeuzananeli