bugün

kayıtlı okurların hepsini yazar yapma düşüncesinde olan sözlük. beni bile yazar kadrosuna almışlarsa durum gittikçe vahimleşiyor demektir.
yazar alımlarını sırayla yaptığını duyuran, nesillere göre yazar alındığını sözlük camiasında bir sır olarak gören "top benim olm oynatırım oynatmam" zihniyetinde, çaylaklık dönemi yazılarının kalitesini tamamiyle göz ardı eden ve insanları salak yerine koyarak buna inanmasını bekleyen oluşum. 7.nesilsen max 2 saat sonra, 8.nesilsen max ertesi gün yazarsın. 9.nesilleri merak ediyorsun dimi. hemen söyleyeyim. şu anda yazarlığı onaylanmış 9.nesil sayısı vücuttaki parmak sayısı kadar falan. ve tahmin et bunlar kim. eş dost kanka referans sisteminden başarıyla(!!) geçmiş olanlar. insanları salak yerine koymaya gerek yok. yazar alım kıstasını nesil önceliği olarak duyurmayıpta kaliteyi tamamen göz ardı etmeleri benim için gerçekten yıkımdır, holocaust tur. halka duyurulur.

not: evet istihbarat sağlam.
yazar alımını açması ile birlikte ortalığın karıştığı sözlüktür. sol framenin canlandığı toplu bir şekilde yazarların uçurulduğu günler yakındır kanımca. kalite konusunda ise başlarda düşme riskinin olduğunu ama zamanla bunun yine eski seviyelerine döneceğini düşünüyorum.
kimseyi töhmet altında bırakmak istemem, eyvallah ama, internet üzerindeki abazanların yeni umududur. ah be canım kardeşim, sözlük dediğin de türkiye'nin küçük bir kesiti. sen ki, okulda, işte, cafede, kızlı erkekli arkadaş ortamında bir yaar edinememiş insansın. ekşi sözlük sana ne yapsın.
tüm bu arkadaşlarıma bir önerim olacak naçizane. ekşi, kızların teklif ettiği değil, kızların daha çok naz ettiği bir yerdir. ekşi'de yazan erkek bile hemen havaya giriyor, küçük dağları yaratmış oluyor da, kızlar niye kucaklarını açmış bekliyor olsun? ah be canım kardeşim.
edit: öneri yapmayı unutmuşum. akıllı olun!
sürekli geliyorlar eefenim durduramıyoruz şeklinde serzenişte bulunan sözlüktür. ama bir yandan da yeni yazarların gelmesine sevinmektedirler. * *
uludagsözlük'te hakkında 950 küsür entry girilmiş sözlüktür.
bazıları var ki ekşisozlukte bi yazar diğerine ayar verse hemen buraya yazıyolar. bok var sanki...
kaldır benim için orta parmağını
ekşisin ama insanlığın eksik
yazarım ben kalemim dik
neyzen dedi kalk hepsini * * *
an itibariyle sıçmış olan sözlük.
(bkz: ekşi engine sıçtı)
her an serdar facebookoglu çıkıp ekşi sözlüğü hacklediğini söyleyebilir.
ilk ve tek sözlük işte..

klon olmak ya da olmamak birşeyi farkettirmez. orada yazar olup onlarca kişi arasında bir hiç gibi görünmek kimilerine batıyor olsa gerek. kimisi buranın kralı gibi dursa da oraya gidince bir halt olmadığını anlar. kalite farkı deniyor galiba buna.

bir itü sözlüğe bakın bir ekşiye teknik açıdan ekşinin bir fonksiyonu yok gibi yalnız hala bukadar ilerleyebilmesi ve itü uludag gibi klonlarının oluşması aynı süreç içerisinde kendini yazar sanan bir kaç müsvettenin uzanamadığı kaliteye, kedinin ciğere yaptığı gibi bir şekilde pis demesi kaçınılmaz.

kimi yazarların yazıları her ne kadar beğenilse de oraya gittiklerinde bir halt olmadığını görebilirler. kaldı ki aramızdan bir kaç kişi bunu tatmış galiba! acı bir durum tabi. uludan bütün entryleri sildirip "ekşide yazarım oleeeyyy" derken aradığını ya da istediği şeyi bulamayınca tekrar uludağ sözlüğe geri dönüp bol küfürlü bir hassiktir çekmesi çok doğaldır. sözüm ona insan kendini rezil ediyor ekşiye bok atarak. ezik yazaların ezik halleridir bunlar.

(bkz: görünen köy klavuz istemez)

(#2076485)
en popüler uludag sözcügü.
zamanında yazar alımını açsaydı, asla ve asla klon sözlükler çıkmazdı. ya da klon sözlükler lokal olarak kalıp, genele ekşi hitap ederdi. işte bu yüzden, ekşi eleştirilmektedir. kendi bokunda boğulmak üzereydi, gene kurtardı... ama bu sefer klonların ağzına sıçmış oldu.. neden mi? çünkü bilgiler dağıldı.. bu klon olarak nitelendirilen sözlüklere binlerce mükemmel yazı yazıldı. orası ise monotonlaştı...*
(bkz: eksi sozluk yazar alsa burayi direkt satacak yazar) ve ayrıca (#2577881).
an itibariyle acılmamaya devam eden,bütün sözlüklerin atası olan sözlük.
-agresifim
-gompleksliyim
-eksi sözlük yazariyim
+kacıncı nesil?
-sekkizz.
Son günlerde iyice simarmis sitedir.
Artık arama yapmak icin bile uyelik istemektedir
yazar alımına başlamadan önce keşke yazar olabilsem dediğim ama fakat ve lakin yazar alımına başladıktan sonra önüne gelen herkesi almasıyla soğuduğum sözlük.
uludag sozluk, itu sozluk gibi sözlükler yavaş yavaş kendine gelip, camiada yer edinirken, birden yazar alarak bu sözlükleri zor durumda bırakmıştır. eksi sözlük' ün bu yaptığı kim ne derse desin, hiçbir şekilde etik değildir.
uludağ sözlük update.

.
6. nesilden itibaren iyice sıçmaya başlamış, kendilerini "ordinaryüs kıvamındayız artık biz!!!" şeklinde gören, hastalıklı davranışlar gösteren, ne yaparım da birilerini aşşağılarım düşüncesine sahip yazarlarla dolup taşan, bir zamanların en popüler fakat günümüzün en boktan olşumlarından biri. acıyorum kendilerine...
daha önceden uludağ sözlükte hakkında atıp tutanların yazar olduğu, o kadar bok atılmasına rağmen neredeyse bütün sözlük yazarlarının yazar olmak istediği her şeyin başı dediğimiz, bu sıralar popüleritesini arttırmak için yazar alımı yapan ve site içindeki özelliklerden faydalanmak için bile üye olunması gereken sözlük.
bütün sözlük yazarlarının oraya üye olmak istedikleri gibi yannış * bir kanı hasıl olmuşsada uludağ da hala binlerce başlık açılmaktadır. büyütmeyelim gelip gecici bir olaydır.
ilk sözlük olabilir ancak ilkler ve enler karıştırılmamalı.

(bkz: hasiktir be rıfat abi)
2 yıldır yazar alımını kapatmış sözlüklerin atasıdır.
zannedersem 9. nesil çaylakların tamamını tekrardan kayıtlı okurluğa düşürecek sözlük. ilk gün harici şimdiye dek yazar olan bir tane bile 9. nesil görmedim. yamuluyorsam düzeltiniz.