bugün

Eskidendi o troll yuvası oldu orası artık. Sürekli saçma sapan provokasyon amaçlı başlık açıp kaçıyorlar. 2020'den sonra orayı Türk düşmanı ırkçı faşist Kürtler istila etti. Böyle giderse kalitesi de gitgide azalacak gibi.
Alakası yoktur. Ekşide 4 tane yazar hesabım var, burada 1 kaldı sadece. Evet.
Entri içerikleri ve kurallara uyan kitle kriterlerini baz alarak yapılan haklı çıkarım.

Ne var ki ekşi gibi bir mecraya yazar olma meşakkatli yollardan geçmekte. Kaldı ki Uludağ sözlük'te birtakım başlıkların ekşi sözlük'ten görülerek açıldığına tanık olduğumuz oluyor.
doğru fakat eksik önerme. sadece uludağ sözlük değil tüm sözlükler arasında en kalitelisidir. bok atanların çoğu yazar olamayan ya da yazarlıktan atılanlardır.

not: 2 defa yazarlığa başvurdum ve ikisinde de reddedildim. yazar değilim ve olmaktan da vazgeçtim. gene de ekşiyi okumaya devam, yazmasam da olur.
hüsnü kuruntu olan bir gerçektir. hadi ordan bre gafiller. evet.
ilginç bir başlıktır. (bkz: ekmek yediği kaba tükürmek)
bu da yeni çıktı ha, feyk hesapları açıp açıp ekşici ayağı çekiyor ipneler.

neyse;

sikimizde olmayan gerçektir.
görsel
su götürmez bir gerçektir.
ekşide çaylaklıktan çıktıktan sonra bir daha buraya uğramayan bir sürü yazar vardır.
yani burası binevi ekşi sözlük çaylak onay listesi gibi bir şey.

not: evet ekşiciyim, şimdi saydırabilirsiniz.

edit: ayrıca ben burda yarım gün falan bekledim yazar olmak için. oysa ekşi öyle mi? 1 buçuk seneden aşağısı kurtarmıyor. sonrası kalite zaten.
Ekşi sözlük 1999 da kurulmuş. O yıllarda adamların bilgisayarı var, interneti var.
Bununla da yetinmeyip ortamlara akmış adamlar. imkanları iyi, eğitimleri iyi.
Geçmişte yazılmış entry'leri okuyunca tabii adamlar ne yazıyor diyorsun.

zaten 2004'e kadar ciddi bir sözlük oluşumu da yok. Seviye yüksek zira trollük moda değil.

Yakın zamanda da ;
Adamlar ortalama bir senede yazar alıyor.
Ekşide yazar olana kadar başka sözlükte takılayım diyenler o başka sözlüklerde yazarlığı öğreniyor ondan olsa gerek.
yanlış tespittir çünkü ekşiden kovuldum.
Doğru tespittir.
Çünkü ekşi'de yazıyorum.
5 sene önce bu kıyaslama yapılırdı belki ama şimdi kıyaslamak bile mallık amk.
sadece sol frame açısından değerlendirirsek "evet" denilecek beyan.
yanlış tespittir.

çünkü ekşi'de yazmıyorum.
pkkliysaniz. doğrudur efendim.
ekşi sözlük bölücü yuvası olduğu için katılmadığım karşılaştırmadır. memikto açısından bakarsak haklı olabilir.
(bkz: sayenizde)
Bu sitenin sahibi beyefendi bile " biz daha iyiyiz " demez lan.Burda "bura daha iyi "diyen var. (bkz: lol)
sözlük ün yazmıyorlar orda. kesinlikle.
güldürmeyin, tabii ki gayet doğru bir söylem. burada olduğu gibi orada da siyasi troller bilmem neler var, evet. ama genele bakarsanız gerçekten büyük bir bilgi kaynağı. ben burada her istediğimi bulamıyorum mesela. ama ekşi ? ne istersem var.

ayrıca sosyal tarafını ekşili olmayan bilmez.
ülkece bilinen bir gerçektir. ekşi bir ekoldür ve bir daha asla karşısına denk, ona rakip bir sözlük çıkmayacaktır. atı alan üsküdarı geçmiş hocam.
ortada olan durumdur.

yalnız bu kalitesizliğin sorumlusu da yine bizleriz.

sen sözlükte sürekli am göt meme başlığı açarsan,

sağda solda fotoğraf paylaşıp ilgi çekmeye çalışırsan,

ergenler eğlensin diye g.tünden uydurduğun saçma sapan cinsellik hikayeleri anlatırsan,

ve buradaki bazı mallar da ağzından salyalar akarak bunlara çanak tutarsa,

sonuç bu olur tabi.
eskiden falan değildir hala öyledir. gidin bakın konu başlıklarına. 2015 ekonomik krizi altında 250 sayfadır tartışıyor adamlar. recep tayyip'in muhtarlara yaptığı faiz indirimi konuşması anında on sayfa oluyor, bizde konu başlığı dahi açıldı mı? tahliller analizler birbirini izliyor. katılırsınız katılmazsınız ama adamlar gündemi hürriyet'ten daha sıkı takip edip, örneklerle tezlerle kendilerince enine boyuna tartışıyorlar. Wikipedia'dan kopyaladıkları bilgileri yazmıyorlar sadece, kendi görüşlerini de katıp, dış basından örnekler, neler neler sunuyorlar.

am göt meme başlıkları furyası orda da var mı bilmiyorum; olsa dahi artıları eksilerini fazlasıyla götürüyor. Sol frame, ülkenin o günkü aynası gibi...
o eskidendi kardeşim dememize neden olan yanlış bir tespittir. ekşi nin adı gibi ekşi olması da bu yüzdendir.