bugün

doğuştan eksi vermeye meğilli olmak.
saygısızlığa tahammül edememek.
cahilliğe katlanamamak.
asabiyet katsayısının yüksek olması.
pislik yapmak istemek.*
dar görüşlülük,fikir özgürlüğüne saygısızlık, önyargı, dallamalık, ibnelik v.s. düzgün bir entryinin kötülenme sebebidir.
meşhur olma çabaları.
hocam, şunu kesinlikle, tüm içtenliğimle ve kendimden emin bir şekilde söylüyorum ki; bu eksi oy verme olayı harbiden ibneliğe kadar uzanıyor, bazıları, gıcık oldugu adamın tüm entrylerine eksi veriyor ( entry okumuyor bile ), size yemin ediyorum, rahmetli ditty kardeşimiz için yazdıgım entrye bile eksi vermiş birisi, hayvan oğlu hayvan olsa bu kadar olamaz, kınıyorum, bide sövüyorum, kulakların çınlasın seovi.
siyasi düşünce.
düsünce, özensiz cümle kurma, görsellik, ahlak, yeterli bilgi icerigi.

bu yukarida saymis oldugum maddelerden en az birtanesinin bile bulunmamasi.
anneyi sevmemek.
kendisine sürekli eksi oy verilmesi.
entry'nin güzel olmadığını düşünmek. ayrıca subjektif bakış açılarının nedenleri olmaz.
(bkz: seri eksi oy veren ibneyi bulma çalışmaları volume one)

(bkz: zarf atmak)
bazen gerçekten neden diye sordurtan nedenlerdir. hayır tanım yapmışsındır, tdk desteklidir; amma ve lakin eksiyi yirsin. gerçi bu şekilde bir eksi yenildiyse de sallanmaz zaten. afiyet olur..
şirinlerle alakali baslik görüp delirmek bir neden olabilir. bir anda amok koşucusu kesilebiliyor insan.

(bkz: amok koşucusu şirin)
(doldurmayin sakin bu basligi)
alınmış ayarın sindirilememesi.
yine mi sirin lan/#3683962
can sıkıntısı olabilir.
zil zurna sarhoş olmak olabilir netekim. entry beğenemiyorum arkadaşım.
basligi gorup entrynizi kafanizda tasarlamaniz, istahla girmeyi dusunmeniz. basliga baktiginizda girmeyi dusundugunuz entrynin coktan girilmis oldugunu gormeniz. "niye sen yazdin lan ipne?" diyerekten elin :( hedesine gitmesi.
-yazarı sevmemek,
-mantıklı karşıt görüş içermesi,
-mantıksız karşıt görüş içermesi,
-alay eden karşıt görüş içermesi, (karşıt görüş bir şekilde eksileniyor yani)
-hemfikir yazarın saçmalaması,
-başlıkta iki taraf birbirine pisleşirken "gençler nabıonuz ne gerek var? rahad olun" tarzı entry. (en çok bundan - yiyorum ben)
oylanacak yazarın nickindan haz etmemek.
fanatiklik olabilir. nitekim bir sanatçı hakkında begenmiyorum yazmak bile eksi oy almak icin neden olabiliyormuş bunu anladım.
he cok tın mı diye sorarsanız tabi ki değil. el insaf be abicim böyle de yerden yere vurulmaz ki bir insan, tamam sen seviyor olabilirsin, herkes sevecek diye birşey mi var?
entrynin altında editle 'la niye eksilediniz bunu' gibi bir ibarenin bulunması. geri mi alcak o eksiyi ya da birisi artı oymu verecek.*

edit: la niye eksilediniz bunu ya.**
ev arkadaşının kıllığına yapabileceği sebeplerdir.

anahtarını almayan kendisidir, sokakta kaldı diye eksilenen sizsinizdir. nasıl sinir olduysa artık baya bir çalışmış ibne. ben sinir olunca da zevkine eksileyip odasından eserine bakmaya geliyor. olayı da 1 hafta sonra anlatıyor.
-Beğenir eksiler *
-Beğenmez eksiler *
-Uzun gelir eksiler
-Kısa gelir eksiler
-Çalıntıdır eksiler
-Orjinaldir eksiler *
-Onun yazacağını yazmışsındır eksiler
-Aklına gelemeyen şeyi yazmışsındır eksiler
-ideolojik sorunu vardır eksiler
-ideolojisi yoktur eksiler
-Karma düşürmek ister eksiler
-Fantazisidir eksiler
-Gıcıktır eksiler
-Cimridir eksiler
-Artı verecekken Eli titrer eksiye basar eksiler
-Çok gülmüştür eksiler
-Yavışaktır eksiler
*
*
*
Bu yazar tipi artı butonu yokmuş gibi davranır.En önemlisi o bir seovi'dir.Ama akıllı yazar bu entry artılar.* *
eksi edit'i:eleman sen hangi kritere uyuyorsun?
(bkz: bir uuser 10 entryde nasıl delirtilir)