bugün

tarihin altın sayfalarına g.t olarak gecmis bunyedir, bahtsızdır, bedevidir, gelecegi gorememistir.
(bkz: hoca naptın)
newton ve benzeri mükemmel beyinleri eğitim ocaklarından kovan kişilerle işi yapan öğretmendir.

evrenin sırlarını çözmesi için yaratılmış süper bünyeler günümüzde yaşasa; yine çok basit işlemlerle ilgilenmeyi beyni kabul edemeyecek ve derhal velisi çağrılacaktı.
9 yaşına kadar konuşamamış bir adamın dahi çıkacağını tahmin edememiştir. sen 9 yaşına kadar konuşama sonra evliya parmağı yemiş gibi dahi ol. iş değil.
akilli ortmendir. einstein'in kemalata ulasma surecinde emegi haddinden ve herkesden daha fazla olan egitim neferidir. sayet einstein'i kovmasaydi, einstein kendisinin o anki durumunu yeterli gorecek ve bu gunku duruma ulasamayacakti.

iyi etmis iyi. iyi ki atmis. boylece aynstayn da* gaza gelip, hmnskcm senin hoca; o okula da sana da bela olmazsam bana da aynstayn demesinler, kel alico desinler demistir. sonucta, iyi bok yenmistir. olan olmus, iki kisinin aralarindaki giciklik yuzyillara sirayet etmis: ders kitaplarinin boyutu hayvani ebatlara ulasmis, tugla ebatlarinda kitaplar uzerlerine fikir teri akitacak nesilleri beklemeye koyulmuslardir.

bi de ortamin hastasi oldum ben hoca. ogretmen ogrenci atiyor okuldan. bak hele. hele hele.
ajdar anık'ı makina mühendisliğinden mezun eden öğretmenin atasıdır.
neden m.e.b bünyesinde olmadığı merak konusu olan öğretmendir.
bilinmeyen bir anlamda yaşanan gerçek. sonu da pek bilinmiyordu.
(bkz: pişmanlık ifadeleri)
dunyanin en saglam ayarlarindan birini yemis ogretmendir. sen cocugu kov, cocuk buyusun, adam olsun, gitsin e=mc^2 desin, olacak is mi yani...
tarihin tozlu sayfalarında en baba "göt olan" adam olarak kaybolmuştur.
fiziği bulupta gelecek nesillere zorluk çıkarılmasını istemeyen saygıdeğer şahıs.
einstein : hocam bu kaç? ( 2 yi göstererek)
hoca : ikiii
einstein : al buda miki ( nah işareti)
hoca : ged auutttt
einstein : izafiyetini s.ktiklerimin! seni bulacaam!
einstein'ın ününe ün, havasına hava katmış öğretmendir. aynı zamanda şimdilerde dersleri kötü olan öğrencilerin kendilerini teselli etmelerine, "oğlum einstein'ı bile okuldan atmışlar." demelerine sebep olmuş öğretmendir.
einstein olmaya özenen öğrenci;
-hocam beni kovsana.
+niye lan?
-hocam sen bi kov beni bak ne oluyo.
+siktir git lan o zaman.
beni lisede tıraşa gönderen öğretmenle benzer karakterli öğretmendir.
asrın en büyük pişmanlığını yaşayan ve sürekli kulağında bir çınlama hisseden öğretmendir.
muhtemelen einstein'in havuzuna isedigi hocadir:

- hocam kovir misin beni???
- kovmirim ulan itoglu it; kovmiriiimm...
türkiye'de ;
karakolda, halk tarafından linç edilmiştir.
iyi bir eğitimci değildir. öğrencisini kazanmak yerine itmiş , dışladığı cevherin değerini bilememiştir..
kesin türkiye den göçmüş almanya da öğretmen olmuş öğretmendir.

-hocam ıvır zıvır ıvır zıvır ...

+ne diyosun amk. kafa siktin 2 saat. siktir çık lan dışarı.

milli eğitimimizi almanyaya taşıdık.
insanların aptallığıda, gökyüzündeki yıldızlarda sonsuzdur. Ancak ikincisinden okadar emin değilim. (Albert Einstein)

Bilgeligin bile bir sınırı var iken aptallığın sınırı yoktur ve sonsuzdur ve ne yazık ki etrafımız bunlarla doludur (Albert Einstein)
- albertt, albert, ne gülüyorsun söylede hep beraber gülelim.
-puewrweut32t436fgfdg,
- haa pardon sen konuşamıyordun değil mi? e evladım okulda işin ne senin? din kültürün zayıf, almancan zayıf, ne bok yemeye okuldasın. yarın velini çağır siktir git.
-pufjofşkjfgfsditwe
adını kimse hatırlamamaktadır. oysa einstein'ı hemen hemen bütün dünya tanır.
yine başa dönsek bir daha kovardım diyecek olan idealist öğretmendir.