1. 1.
  dalından kopmuş bir yaprak gibi olan insandır. rüzgar nerden eserse oraya sürükler.

  eğitilmedikçe, hata salt onda aranamaz. yarının yetişkini, cahili, teröristi, satılığı, vatan haini, bölücüsü olsa bile hata sadece onda aranamaz. bizler de eğitimli insanlar olarak onlara ödevlerimizi yapmalıyız. bizler de onların her yanlışından pay sahibiyiz.

  bugün eğitmezsek yarın geç olabilir. her güçlü toplumun yumuşak karnıdır eğitimsiz insan". çünkü sayıları fazladır. çünkü eğitmenin maliyeti zordur. asla bir toplumda herkes %100 eğitimli olamaz. sadece oransal iyileştirme sağlanabilir. kontrolü zordur eğitimsiz insanın. bu sebeple her yeni akımın hedefidirler.

  bölücüsü de, yeni kurulan partisi de, hırsızı da, teröristi de hep kaynak olarak onları görür. çünkü eğitimli insanı kandıramazlar. ama yetiştirirler.

  herkes toplumsal bilinçlenme ile kutuplaşmadan kaçınmalı. yaftalamadan düşünmeli. yanlışı göstermeli. hoşgörü edinmeli. yoksa yarın geç olabilir.
  3 ... fidelcastro
 2. 2.
  (bkz: cahil)
  1 ... lewwo
 3. 3.
  yumuşak başlıdır ama uysal koyun değildir. yarım yamalak yapılmış işlere, seyirciye oynayan aktörlere bayılır. her ne kadar insanların eğitim sahibi olmasını sağlamak bizim bir birey olarak borcumuz olsa da. bizim de anlatacabileklerimiz, onların anlayabileceği kadardır. vel hasıl kelam onlar da biraz çaba göstermek mecburiyetindelerdir.
  ... kartal penchesi