bugün

Her bira üretildiğinde tazedir zaten, bu kardeşiniz o taze bira için gidip efes pilsen tesislerinde bira içti.
buralarda varsa denerim bu akşam. duyduğuma göre bir hayli üretimi zor olan bira, dağıtım vs. açısından bu kadar zorluğun altından kalktıysa bize keyifle içmek düşer.
dün denedim, gayet güzeldi, içimi falan çok hoş. tadı yumuşak kokusu da bir hayli cezbedici.
(img:#1048871)
buralara geldiğinde ilk deneyeceğim bira.
uğraşmış yapmış adamlar içmezsek olmaz.
oha taze bira mı? Haydaa, ulan bir keresinde belçika da denemiştim, yıllardır tadı damağımda kalmıştı. Türkiye'de üretebilecek firma var mı yok mu bilmiyordum, demek efes yapıyor vay be. Efsane bir şey bu, o taptaze birayı bir kere koklayın derim. Kokusu bile sizi cezbetmeye yetecektir.
daha önce hiç denemedim ama deneyenlerden duyduğum kadarıyla mutlaka denenmesi gereken bir şey, taze biraymış. Tadı kokusu kıvamı nasıl merak ediyorum mutlaka deneyeceğim ilk gördüğüm yerde.
Biraz araştırma yapınca aslında övenlerin de öyle boş boş övmediklerini gördüm. Üretimi kolay bir şey değilmiş. Yani anca bu yükün altından kalkabilen markalar üretiyormuş. Efeste demek yapabiliyorsa.
dün akşam fellik fellik arayıp bulamadığım bira.
Efes pilsen pastorsuz eşsiz bir şey olmuş daha önce taze bira icmistim ama bu ondan da taze sanki az evel yapılmış gibi.
dün akşam arkadaşım getirdi gelirken. önce biraz ön yargıyla yaklaşsam da ilk yudumla beraber budur dedim. sahiden de budur, çok güzel olmuş. bu yaz tek içeceğimiz efes pastörsüz...
oldukça lezzetli bir bira. an itibari ile karabüksporun süper lige yükselmesini kutlarken içiyorum.
dün gece içtik arkadaşlarla, bira sonrası baş ağrısı olur normalde, bilirsiniz. şu anda uyandım ve hiçbir ağrı yok. tadı hala damağımda. çok güzel bira, ülkenin en iyi birası hatta bence.
bugün deneme şerefine nail oldum, gelmiş geçmiş en güzel bira olmaya aday. tadı, aroması acayip güzel, taze biraymış arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. beklentilerimin çok çok üstünde çıktı.
görsel
efes pilsen'in taze bira saf bira mottosuyla ürettiği bira.fırsatını bulursanız mutlaka içiniz. çünkü gerçekten çok taze. diğer biralardan daha çekici kokusu var. bira içtiğinizi hissediyorsunuz. lezzet ve yoğunluk olarakta kusursuz olmuş.
efes'e ait yeni bira. taze bira diye üretmişler. görüp aldım marketten. bir hayli hoşuma gitti tadı falan etkileyici. galiba birazdan gidip 2 tane daha alacağım. uzun zamandır bu kadar keyifle içilen bir bira içmemiştim.
taze bira. efes yapmış. deneyenler denemeyenlere kulaktan kulağa fısıldasın. çok iyi. taze kokusu da tadı da bildiğin taptaze. denedim bayıldım hayran kaldım. şuan ikinciyi içiyorum. oh be dünya varmış değil, oh be bira varmış dedim içtikten sonra resmen.
efesin en taze birası. kokusu bile sizi onu kafaya dikmeye yönlendiriyor. açtığımdan beri. her yudumu uzun uzun alıyorum tadının keyfini çıkartabilmek için. son 10 dakikadır da arkadaşım münakaşa içindeyiz, hangimiz gideceğiz almak için diye. çünkü bunlar sonuncu.
nihayet denediğim bira.

tadı, kokusu, aroması dört dörtlük olmuş.
bugün tatma şansını bulduğum bira. tazelik lafını duyunca aldım ben de. harbiden de tadı bir başka güzel. düşündüğümden daha iyi çıktı.
sol frame de görünce başlığı bu ne ola ki acep dedim. sonra netten bakıp özelliklerini inceledim. taze, çabuk tüketilmeli falan yazıyor. taze bira nasıl ola ki derken kendimi iki kutu almış bile buldum çoktan. tadı çok güzel lan. bira akıyor resmen kursağından aşağıya doğru.
akşam eve giderken dükkanda gördüm. neymiş bu deyip merak edip iki kutu aldım. keşke daha çok alsaymışım. tadı damağımda kaldı.
cumartesi akşamlarımın vazgeçilmezi oldu kısa sürede. mis gibi, taze taze bira işte.
taş gibi bira işte. her şeyin tazesini arıyoruz. biranınkini neden aramayalım?
genelde yeni çıkmış şeylere önyargım vardır. buna da vardı. taki, deneyene kadar. boşa yazmamışlar taze bira diye. hakkatten öyle.
altın gibi bir rengi olan bira. üstelik de taze bira deyip duruyorlar adına. bir deneyeyim dedim resmen bayıldım.