bugün

(21-Ekim-2008)

Tatlı rüyalar uyuyan güzel.. Başardın istediğini sonunda.. Bak mahvettin geride kalanlarını.. Karanlığın koynunda nice mutlu yıllar sana! Bu bir intikam mıydı hepimizden? Ya da kendine verdiğin bir söz müydü sadece? Belki yargıladık, belkide kaçtık sadece.. Şimdi yanlızca sahte gözyaşları dökenler ve gittiğine gerçekten üzülenler var geride.. Ama sen gittin ya bu acımasız hayatın bunuda unutturacağını bilemedin.. Yoksa hepimizden önce gördüğün için mi bu kadar erken terkettin? Bak dünya durmadı sensiz! Deniz yine aynı, dalgalı.. Güneş yine aynı, doğuyor.. Aynı kokar çiçekler.. insanlar yine aynı, yürürler yollarında.. En çok üzende bu ya; hiç bir şey olmamış gibi devam eder her şey.. Biz biliriz, biz fark ederiz yanlızca.. Bir kız eksik beyaz ve güzel.. Bazen kızgınlık olurdu gözlerinde oysa yalnız ve sevgiye aç.. Bütün bu sahteliği hisseder ama onlardan biri yapar o'nu da hayat.. Dayanamadın bütün bunlara.. Yoksaydın nefesini.. Gücünü, umutlarını, geleceğini, sevenlerini yoksaydın.. Değer miydi? Belki yalnızca kendine verdiğin sözü tuttun sen.. Hala anlayamıyoruz seni.. Sadece keşkelerle başlayan cümleler kurabiliyoruz.. Ama artık keşkeler için çok geç.. Söyleyecek söz yok... Seçtiğin ölüm umarım mutluluk getirir sana.. Hiç bilmediğimiz bir yerde olduğunu kabullenmek çok zor.. Umarım hayal kırıklığına uğramazsın melek.. Nefesini yoksaymana değer.. Kavuşursun sessiz düşlerine..

Sadece bil uyuyan güzel;
Özleyeceğiz seni..
Hayat bunu da, bizi de silene kadar..

--spoiler--
korkunun bıraktığı yerdeki kız..
ölümünü o dakika tanıyor..
bir muamma intihar nedeni..
oysa genç az bulunur bir ağız..
teni hiç kullanılmamış, elleri yeni..

yasaklarını mı aşamıyor?
bir başkası olmak mı isteği?
yoksa kendine mi ulaşamıyor?
yok mu bir yürekten seveni?

hızla karanlığa azalıyor..
çizgilerinden çıktı bedeni..
ortada kan kokusu kalıyor..
ne geleni var, ne gideni..

(bkz: Attilâ ilhan)
(bkz: ayaküstü intihar)
--spoiler--

(not: acıtasyon gibi bir amaç güdülmeden, yaklaşık 9 ay geçmiş ve boğazımda düğümlenmiş hıçkırıkları bir nebze yazarak atmak istedim.. ağlayamıyorum, olmuyor.. dostum, sen gittiğinden beri keyfim hep kaçık.. seni anmak demek; kültablamın dolmasına aldırış etmeden yeni bir sigara daha yakmak demek.. tarifsiz duygular içinde bıraktın, gittin.. ölüm sana hiç yakışmadı..)

http://www.facebook.com/g...id=31956933852&ref=mf
tam bir yıl oldu güzel melek.. her şey dün gibi sanki. ne çabuk akıyor zaman. hatırlıyorum bu haberi ilk duyduğum anı; inanmamıştım.. tabutunu görene kadar inanmadım. ağlayamadım, boğazımda düğümlendi hıçkırıklar.. ama camiiye geldiğim ve elimize senin vesikalık fotoğrafını verdiklerinde ve o fotoğrafın altındaki ''seni hiç bir zaman unutmayacağız'' yazısını okuduğumda anladım ve inandım.. yıkılmıştım. her şey kabus gibiydi. daha geçen sabah gördüğün bir insanın ertesi sabah ölüm haberini almak.. kelimeler kifayetsiz kalıyor. kimse unutmadı, unutamadı. hala aklımızda bir soru işaretisin..

seni seviyorum melek.

rahat uyu..

ruhun şad olsun..
Son günlerde gerçekten sana ihtiyacım olduğunu hissettim.. Üstünü örtmeye çalıştığım kötü bir anıydı belki bu gidişin, kendimce üstesinden gelmeye çalışıyordum. Ama olmuyormuş güzel yüzlüm.. Hadi yine gel bize tıpkı eski günlerdeki gibi.. Gelecek planlarımız.. Beraber kurduğumuz hayaller, paylaştığımız düşler.. Ve sayamayacağım daha pek çok şey.. Her şey dün gibi sanki. Ne çabuk akıyor zaman, kabus gibi.. Çok özledim, çoook..
bugün bir arkadaşımızın facebookunda paylaşığı bi video sayesinde ölüm yıldönümün üzerinden 9 gün geçtikten sonra bir daha hatırladık seni.
fal bakıyordun birilerine. fincana bakıp bir hayalet var dedin. biliyor muydun o zaman o hayaletin kendin olduğunu?
özledim melek.
ben seni gerçekten çok özledim. yokmuşsun hiç olmamışsın gibi davranmak fayda etmedi. senin varlığının güzelliğinin ve en önemlisi iyiliğinin unutulmamasını, unutturulmamasını sağlamak daha mantıklı sanırım.
benim gibi seni çok özleyen insan var. eminim.
seni seviyorum.
yine bugün. dün de bugündü aslında. bugün de bugün. yarın da bir gün bugün olacak.
"dün bugün ve gelecek sadece bir andır. zaman ise anların içindeki andır."
bugün burada olsaydın, sen de benimle beraber ehliyetini almış pink cadillac hayaline kavuşmuş olacaktın melek.

sometimes memories can kill.
Gece gece aklıma gelen güzel kız...
hiç unutmuyorum nasıl duru nasıl masum bi güzelliği vardı. Vefat ettiği o gün sabah "Migros"ta aynı kasadaydik. Allahım demiştim nasıl güzel kızlar var. Başkaydı Ecem yavuz. Tüm Bornova mutlaka severdi onu. Melek gibi bir güzellik ama en ufak kibir yoktu.
intihar ettiği günden beri evin önünden geçemedim.. günlerce çiçekler mumlar vardı. Nasıl tuhaf olurdu her gün onu görmek. Gecenin bu saatinde nasıl hatrima düştün?
Nur içinde yat güzel kız...