bugün

* sevenleri tarafından merhametli, güler yüzlü, abi olarak nitelendirilen, gerçek hayat dergisi yazarı.
1980 sonrasında kendisine ebuk şeklinde seslenilmeye başlanmıştır. bu isimlendirme sonrasında ebuk, mahalle arkadaşlığı ve kardeş anlamlarında kullanılmıştır.
kendisini, şu söyleminden sonra oldukça ilginç bulmak mümkün:
"sigara ve namaza devam ettiğimiz sürece sorun yok. sigara içersek nurcu olmayız, namaz kılarsak ulusalcı olmayız"
her sabah facebook'ta "uyandim Allah uykumu kabul etsin" diyerek basta sinirlerimi oynatan sonradan (sanirim alistigimdan) hos karsiladigim samimi icten dürüst bir ebubekir'dir.. eger sahiden uyanmissa allah uykusunu kabul etsin diyorum kendisine*.
Kendisi mavi marmara saldirisinda gemide bulunan bir aktivisttir.
taraf giren eve melaike girmez sözünün sahibidir. güzel insandır. düşüncelerinden faydalanmak lazımdır.
Bugun tanisip sohbetine mazhar olma firsati buldugum guzel insan. Saatlerce dinlenesi sohbeti var, cayla cok guzel gider. kitabini okumadim, muhakkak guzeldir fakat sohbet etme firsati bulundugunda kacirilmamali.
türkiye sevgisi imandandır sloganını atan kayserili güzel bir ağabey.

'ismet saat kaç' isimli bir kitabı var. kitabının isminin hikayesi hayli garip;

anlattığına göre adet o ki ankara da herkes dükkanına atatürk'ün bir sözünü yazar duvara asarmış. e memur şehri olsun o kadar. bir gün ağabey bir saatçi dükkanına girmiş. duvarda bu yazı ve altında mustafa kemal atatürk.
"çıldırsın gavur dostları" deyip duruyor.
muhabbeti çok güzel olandır. arkadaş milliyetçisidir. yeni kitabı türkiye sevgisi imandandır okunmalıdır.
türkiye'yi ahirete de götürecektir inşallah. ancak gesi bağları türküsünü oralara götürebileceğini pek sanmıyorum.

o türkü seninle gelmez patron.*
"Birbirlerini harbiden seven insanlar, Allah'ın arkadaş olmayı nasip ettiği insanlar yani, birbirleriyle ideoloji konuşmazlar. ideolojik kelimeleri yoktur onların. Bana göre onlar, Yunus Emre'nin diliyle konuşurlar. Ve birbirlerine dua ederler sadece. Ve muhabbetin dibini bulurlar." demiştir mesela.