bugün

her başarısızlıkta kusuru kendinde aramayıp dış güçler masallarıyla güya masum olduğunu anlatmaya çalısanların aynı hikayelerinin artık baydığı gerçeğidir.

baydım ; bezdim- gına geldi- daral geldi anlamına.
ülkeyi sanki rahmetli babaannem yönetiyor. heeep bizim şu büyük gelin yüzünden heeep.
Birincisi, her ülkenin "dış güçleri" vardır. Dünyanın en dost görünen iki ülkesi bile fırsat bulsa birbirini yer.
ikincisi, her olumsuzluğa dış güç diye bahane bulmak seni aklamaz. Tam tersine, senin diğer ülkelere göre ne kadar zayıf, ne kadar aciz olduğunu gösterir. Yani zayıflık, zavallılık belirtisidir.
Erecektor reis ismine yakışanı yaptı ve kaldırıp sapladı.
dış güç her zaman olacaktır böyle fırsat verir açık verirsen doğal olarak olacaktır.
Bir gerçek. Çomarların herşeye "dıj güçler" demesi artık sıkıyor.
Deliler hastanesindeki deliler ben deliyim demez.
E tabii hamaset edebiyatı güzeldir, hoştur da bir yerden sonra "o zaman sen git, doğru düzgün yönetip onlara pabuç bırakmayacak olan gelsin, bahane dinlemekten bıktık" derler adama.
haklı söylem, amarika fransa ingiltere almanya yiyecek ekmek bulamıyor, benzin bulamıyor, kuyruklar ve ekonomik krizlerle açlıktan ölüyor.
onlar mı bize ayak bağı olacak?

https://www.youtube.com/watch?v=HOMAVK2feTE
Madem iddia ettikleri gibi güçlü ulkeyiz niye bu saldırılari onleyemiyoruz.
dış güçler dün de vardı bugün var yarın da olacak.

o "tu kaka" ettiğin eski türkiye yi de dış güçler rahat bırakmadı.

eski liderleri tasfiye edip bugünkü siyasi tabloyu oluşturanlar kimlerdi ???
varsayalım ki dış güçler olayı var.

dünyanın tüm güçlerinin muhatabı abd.
yine ingiltere, almanya.. sevmeyen bir o kadar devlet var. hatta birbirlerinden bile pek haz etmezler.

gel gelelim bunlara bir şey olmuyor.
bu dış güçler bir tek türkiye, iran, venezuela, arjantin'e var sanırım.
Tayyibe 20 senedir sen büyük israil projesinin elemanısın diyenlerin,

Dış güçler felan yok demesi.