bugün

annesine henüz bu düşüncesini söylememiştir.

söyleyince yemekli düğüne varıyor olay.
Mantıklı kadındır aq. O parayla nereleri gezeriz var ya.
bir türk kadını istediği kadar tahsil yapsın, istediği yöreden olsun evlilik gelince en güzel düğünü yaptıracaktır. bakın yaptıracaktır diyorum. evet.
Ülkemizde nesli tükenmiş olan bir çeşit gelin adayı türüdür.
belki de eşinin maddi sıkıntıda olduğunu bildiği için yalan söylüyordur. Bir gün melek olacaktır.
Özgür düşünceli, erkeği sömürmek ve donuna kadar soymak istemeyen kızdır. Ayrıca kendi akrabalarının, kocasına kahır çektirmesinin önüne geçer. Aslan damat bak sana gül gibi kız veriyoruz bahanesi altında kocasına geçirmelerini, eziyet çektirmelerini istemez.
Kalabalığı, şatafatı, gösterişi sevmeyen sade bir kızdır
Toplum baskısı değil kendi çizgileri vardır
Helal olsun.
o istemese de ailesi mutlaka ister.
Ben düğün istemem sade bir nikah olsun diyorum.
Sen isteme zaten ben yaparım diyor annem.
istediğimiz gibi bile evlenemiyoz.
Gelsin beni bulsun kızıdır. Sade bir aile yemeği yeterli olur diye düşünüyorum aile içerisinde. Milleti yedirip içirip senelerce onun borcunu ödemek istemiyorum kimseye de birşey kanıtlamak zorunda da değilim.
Yok yok yoooook.
Böyle bir kız türkiye'de yoktur. Varsa da muhtemelen en yakın arkadaşları, kankaları ya da kuzenleri evlenmemiştir. Bu ülkedeki en elit aile de yetişen kız bile m.ö xx yılındaki saçma gelenek göreneklere biat eder. O sahil kesiminde oturan seküler aile kızları da düğün, nişan, kına istiyor. 10 tane oxford bitirsin 20 kere yüksek lisans yapsın kezban kezbanlığından vazgeçmez.

ancak bu yalana hayatında kız eli değmemiş abaza zavallı troll erkekler inanır.
vardır ama anası ister babası ister. yani o düğün yapılır.
Bak bu yaşanmış hikaye bir kadın vardı bizim burda. AA düğün müyün istemem bir nikah olsun yeter diyordu. isteme günü geldi çattı bir düğün yaptılar o kadın ortada halay başı olmuştu. Yani demem o ki büyük lokma ye büyük konuşma. Evet.
virüs tedbirleri döneminde nikah olayı çok ertelenmesin deyu demiş olabilir.
beni bul direk evlenicem şerefim üzerine söz veriyorum.
öyle bir kadın yoktur denk gelsem anında nikahı basardım.
Sanılanın aksine çok fazladır. Bundan maksimum 10 sene sonra düğün isteyen kalmayacak bence.

Buradan, düğün istemeyen Nişan istiyor diyene sesleniyorum sende suyunu çıkarma. O kadarı da olsun yani.
Sosyal medya gösterişinin ve yapmacıklığın bu kadar revaçta olduğu bir zamanda bunu diyebiliyorsa ve uygulayabiliyorsa helal olsun.
Göbek admayı sevmiyordur.
Masrafsız kadındır hemen kolundan tutup nikah masasına götürebilmeli.
Akıllı kızdır üç beş apaçi halay çekecek dans edecek diye 50 binlik olmak istemez.
anası babası ister.
Balayında yurt dışına çıkar.
Yalan la inanmayın. Her kız ister istemem diyen yalan söyler.
istemem diyorsun ama ben anamın tek oğluyum o ister diyor. Aynen canım biz ağaç kavuğundan çıktık.