bugün

saçma da olsa, boşta olsa evet düzenli bir hayat yasıyorum.
Sabah yedide kalk sekizde işte ol beşe kadar çalış beşte çık eve gel televizyonun karşısına geç portakal mandalin ye bla,bla,bla... sikeyim hepsini.
ideal olan bir durumu ifade eder. Ancak gel gelelim yaşamda bu ideal durumu sabote etmeye çalışır daima.
nasıl olur, saçmalıklar tuhaflıklar olmadan monoton evden işe bir hayatın içinde olmak.
yaşamı ihtiva eden şeylerden biri doğallık olmalıdır. ansızın bir programa uyup tüm anını feda edebilmenin marifetini, planlayarak iş yaptığımız o yıpranmış ve sayfaları çirkin ajandalarımızda göremeyiz.. bu yorgun bir istek; düzenli bir yaşam.
bu komik bir istek.
ne zaman nerede olacağını ne yapacağını bilmek demektir. kural dışılığı kabul edemeyen yaşam tarzıdır.
En nefret ettiğimdir.

Evliyken sabah kahvaltı hazırla

Eşini işe gönderdikten sonra uyu

Uyan evi topla çamaşır yıka bulaşık yıka

Akşam yemegini yap

Koca bekle (zıkkımlansın,geçsin tvnin karsısına sonra uykusu gelsin yatsın)

Hergün ama hergün hergün hergün böyle.
insanın kesinlikle yaşamazken arzuladığı, yaşayınca ot hissettiği bir yaşam biçimidir. Birkaç aydır inanılmaz dağınık bir yaşamım var fakat geçen yıl inanılmaz düzenli bir hayatım vardı. Geçen yıl, bugünlerdeki gibi dağınık yaşarsam yaşıyor olacağımı düşünürdüm, şimdi ise bir düzenin ütopyasını arzuluyorum. En iyisi kararı sanırım.
toplumun tanımıyla oku- ev al, araba al- evlen- çocuk yap vb'dir. benim tanımımla; sağlığım ve sevdiklerim eksik olmasın, beni mutlu edecek ve çevreme fayda sağlayabileceğim kadar bir gelirim olsun ve içimin odaları düzenli olsun. içimin odaları düzenli olsun.
Şükrü Erbaş'ın "Yaşamı düz bir çizgide tutmak tükenmektir. Yaşamak zorunda olduğumuz şunca yılı
aykırı uçlar arasında gezdirip geçirmedikçe, alışkanlıkların
sınırlarını aşmadıkça zaman zaman, yaşamak nasıl yenilik
olur tükenmek değil de?"Dediğidir.
Katlanılmaz bir durumdur o ne öyle heyecansız, aksiyonsuz
sadeliğe olan ilgi ve yaş ile pekişen durumdur. düzeni tekdüze hale getirmek heyecandan yoksun olmak anlamına da gelmez.
çok gezenti olan dolaşan biri de var olan durumunun düzenli olduğunu savunabilir.

misal;
- haftada 2/3 gün aralıklı sporun var
- 2/3 gün nargile veya kafede arkadaşlarınla çok uzun olan/olmayan sohbetlerin var.
- özellikle hafta içi yakın yerlere gezi dolaşma yürüyüş keşfetme programın var. yaz gelince kamp yapılacak.
- ve takip ettiğin dizilerin maçların için yaptığın programın var. bazılarına arkadaşlarında geliyor ve sende kalıyorlar.
- e bir de sauna tiyatro sinema gece kulübü gibi iki haftada bir olanlarda var duruma ve müsaitliğe göre.
- ayrıca aylık periyotlarda yaptıklarında var.

bak oldukça düzenli ve tertipli bi yaşama sahibim. tabiisi de çalışıyorum ve işimin elverdiği bi düzenden bahsediyorum
imkansızdır. Stabil, sıkıcı bir memur hayatı için neleri neleri gözden çıkarırdım...
2 senedir düzenli bir yaşam sürmeye başladım 12 kilo aldım bazen sıkılıyorum ama iyi böyle.
bir süre sonra düzenli hayat bunaltır.

ara sıra farklılıklar iyi bir yaşam sürmenizi sağlar.
olması gereken... zaten hayat yeterince kaos ile dolu. keşke erkekler skor peşinde koşmak yerine çok geçmeden düzgün bir aile kurmanın önemini algılayabilse.
örneğin şu an bir aile restaurantındayım adamın 5 yaşındaki kızı çay getirmeye çalışıyor minicik boyuyla bahşişleri fazla fazla verdim kendisine. eşi mutfakta, bir bebeği kundakta ama mis gibi aslan gibi bir ailesi var. imrendim gerçekten. adam eşiyle mis gibi bir hayat yaşıyor fethiye de. bu sakinliği bir heyecan için bitirmenin derdine düşmemiş. sakin bir yerde sakin bir kasabada mis gibi bir hayat.

tutsa elimden biri, dese gel ben bıktım bu hayattan bir yere yerleşip kendi işimi kurcam gel benimle yeter bu hengame dese...
gider miydim acaba?
@7 nick entry uyumu.
Her şeyden önce her insanı aynı düşünme hatasını bir kenara bırakmak gerek. Her insan birbirinden farklı. Birini mutlu eden diğerini mutsuz edebiliyor. Düzenli hayat denilen rutin davranışlar bazısı için dayanılmaz bir durum.
insanı sıkar gelişi güzel yaşamak daha hoştur her günün aynı olması çok boktan .
Düzensiz bir hayata alışınca düzenli hayat sıkıyor.
Memur zihniyetinden kurtulduğum gün daha mutlu yaşadığımı farkettim.
Mutsuz bir huzur içinde yaşamak
standart şeyler yapmaktır. düzenli işe gitmek, haftasonu düzenli motosiklet gezileri ve kamplar yapmak, akşamları bara gitmek, gecenin köründe eve dönüp sabah işe gitmek. bunlar hep tekdüze düzenli hayatımdan kesitler.
istemesem de böyle bi hayatım var düzensiz hayatımı özledim. Düzen olmadan daha mutluydum, böyle robot gibi yaşadığımı hissediyorum.
düzen ben olacaksam bir problem göremiyorum.

(bkz: türkçenin gücü)
surekli duzensizlikte bir duzenlilik hali oldugu icin kendime mal edebileceğim bir tespit.
görsel