bugün

olmuş bir redd parçası.

- dön be dünya!
Yavuz çetin ve erkan oğur un fısıldadığı müthiş beste.
hep sen mi ağladın,hep sen mi yandın?
ben de gülmedim,yalan dünyada.
sen,beni gönlümce mutlu mu sandın?
ömrümü boş yere çalan dünyada.

ah yalan dünyada,yalan dünyada.
yalandan,yüzüme gülen dünyada.

çınlar kulaklarımız, titrer içimiz. her şeyin yalan olduğu bir dünyada yaşadığımızı hatırlatır.
Bir kuan şarkısı.

https://youtu.be/n8tfSnxnghY

Dünya muamma anlamadım
Dönüp durmada
Bi yağmur bi güneş sezemedim
Felek ne istersin benden

Bilmeden atarsın türlü türlü
Oyunların içine sezdirmezsin
Parıldarken güneşin güldürmesin
Kaybedip buldurup sevindirisin
hapishane.
Güzel bir redd şarkısı. Evet.
Zalımsın dünya.
şov merkezi.
nimetleri bilmem kaç milyar insanı doyurmaya yetmeyen samanyolu galaksisinde bir gezegen. aslında yetmiyor değilde insanları puşt.
bilmem kaç yaşında hala dönüp duran yuvarlağımsı.
Yavşak dolu.
içinde küçücük canlıların hayatta kalma mücadelesi verdiği yer.
bırak turkiyede. dünyada birşey değişmedi.
görsel
kıvıl kıvıl rastlantılar yumağı,
simgeler ormanıdır..
Dünya ne kadar korkunç bir yer farkında mısınız? Bir yanda açlıktan ölen bebekler bir yanda bombardmanda ölen bebekler bir yanda da bolluk bereket içinde yaşayanlar...

Amerika ve israil ' in tüm ülkeleri tehdit etmesi. Diğer avrupa ülkelerinin de ondan geri kalmayıp sömürebildiğini sömürmesi. Garibanın hiç şansının olmaması...

Savaşla, fakirlikle mücadele etmekten kendisini yetiştirememesi.
Dünyayı yönetenlerin ülke rejimlerini dahi kendilerinin belirlemesi ( iran ' a şeriatın getirilmesi gibi) bizim ülkemize fetö projesini yıllarca devreye sokup ülkeyi tarumar ettikleri gibi.
Apo ' yu astirmadıkları gibi. Suriye yi karıştırıp pestilini çıkardıkları gibi , irak ' ı batırıp hortumladıklari gibi. Dünya ne halde baksanıza?
Yemeni i yazmak bile istemedim.

Işlerine gelmediğinde ülkelere ekonomik yaptırımlar da uyguluyorlar ,Sadece insanları öldürmüyorlar . Bize en çok yapılanı bu. Böylelikle insanlar kendisini öldürüyor tabi. Papazı ver, fetö' yü isteme, apo' yu sal, hdp' yi meclise sok. Oradan askerini çek , bu uçaklardan sana satmayacağız. Ordun bu silahı kullanacak. Yani bizim gibi bir çok ülkeye sadece bunları yapıyorlar. Gerçekten dünyada ülkeler mafyadan farksız. Ve biz kendimiz bir şeyler üretemezsek işimiz çok zor görünüyor ve ne hikmetse bu kısımda da hep tökezliyoruz. Bilim adamlarımız öldürülüyor ya da özgür rahat yasamak için beyin göçü yapıyorlar. Evet belki bizim tam olarak gelişmemiz 50 yıl daha sürebilir . Belki amerika ' ya yine kafa tutacak bir hale gelemeyiz o zamanda belki daha kötü şeylerde olmuş olabilir. Belki kıyamette kopabilir ki inşallah kopar. Bu dünya iyi bir yere gitmiyor çünkü.
Bu kadar mazlumun canı giderken bu kadar pisliğin mutlu mesut yaşamasına karşın ben kıyametin kopmasından yanayım.
içimdeki kıpırdanışları dinliyorum. Bir şeylere açılmak, bir yerlere koşmak, dünyayı kavramak istiyorum. Dünyanın bize yaşatılandan, öğretilenden daha başka olduğunu seziyorum. -Tezer özlü
Konumu itibari ile goldilocks bölgesinde yer alan gezegenimiz.
https://www.youtube.com/watch?v=H-3japrHgyM
dengesizliği ve dengesiyle inanilmaz güzel bir yer. keşke tadini cikarabilmemize engel olmayacak bir düzen kursaydik kendimize.
Avrupa, Kuzey Amerika ve Uzak Doğu bölgeleri çıkarıldığında dünyada kişi başı gelir 4000 dolar civarında.

Bunun da %30'u kamu bütçeleri, yani kişilere yıllık 2800 dolar kalıyor dünyanın 5 milyarlık insan grubunda.
''şu andaki tüketim ve atık üretme şeklimizle tek dünya bize yetmiyor. yeterli kaynaklara sahip olabilmemiz ve atıklardan kurtulabilmemiz için 1,7 dünya'ya, yani dünyanın yüzde 170'ine ihtiyaç duyuyoruz.''
Bir cehennemdir.
510.100.000 km²'lik yüz ölçümüne sahip samanyolu galaksisinde bulunan bir tımarhane.
Dünya, Güneş'in etrafında sanıldığı gibi elips ya da yuvarlak bir yörüngede dönmez. Kabaca girdap gibi ilerler.