bugün

cemali nin mükemmle şarkısının adıdır. klibiyle birlikte izlendiginde insanı gerçekten bilinmezlige götüren ve duygu yogunlugu yaşatan bir şarkı belkide türkiyedeki en güzel şarkılardanadır...
sözleride burada buyurun:

renksiz hayaller dolu, dokulen gozya$larim
ezikligi tum kalbimde, ya$anmis tum a$klarim
tum aci anilari, bana birakip gitme
beni bana ver artik, pe$inden surukleme

duymak istiyorum duymak istiyorum
kalbimde ruhunu duymak istiyorum
gormek istiyorum gormek istiyorum
gozunde gozunu gormek istiyorum

incitme kalbimi, birakip gitme
sana kendimi verdim, beni yoketme
ne olur suskun durma, bir $eyler soyle
karanligin icinde kaybolma oyle

duyabilsem kalbini, okuyabilsem seni
sessiz feryatlarini, aci agitlarini
tum haykiri$larini, hissetmek istiyorum
sana yakla$ip sende olmek istiyorum
varsayımların dogrulugu kaçınılmaz, tabiikide şarap eşliginde açılan bir şarkı bu ve insanı bu kadarmı vurur ya dedigimiz bi şarkı...
tüm zamanların en karamsar sarkılarıdandır. muhtesem bir duygu yogunlugu vardır gercekten bu sarkıyı yaptıkları için cemali hep iyi anılacaktır.
"sana yaklaşıp sende ölmek istiyorum" bölümü dinlenirken tarif edilemeyen bir duyguya kapılır insan...
dun aksam itibariyle iki insanı mutluluktan delirtmiş olan şarkı.. zira anılan iki şahsiyet yaklaşık iki saat boyunca umutsuzca ve de son derece inançsızca klibiyle birlikte bu şarkıyı sayıklamışlar, sonunda da dinlemiş ve çocuklar gibi şen olmuşlardır..
görmek istiyorum görmek istiyorum
gözünde gözümü görmek istiyorum

duyabilsem kalbini, okuyabilsem seni
sessiz feryatlarını, acı ağıtlarını
tüm haykırışlarını, hissetmek istiyorum
sana yaklaşıp sende ölmek istiyorum

-

dizeleriyle oldukça tanıdık ve güzel çağrışımlar yaratan şarkı.
gormek istiyorum gormek istiyorum
gozunde gozunu gormek istiyorum

sen istersin ama ya "o" istemezse "hayır"'ı duyduduğunda;

sana yaklasip sende olmek istiyorum

desen de hiç bir anlamı yoktur... * * *
"sana kendimi verdim, beni yok etme" sözünden sonra yok ettiren, kapkara dünyalara uçuran muhteşem eser.
zamanı aşan şarkılar sıralamasında üstlerde bulunan cemali şarkısıdır. klibi ayrıca güzeldir.
cemali ikilisinin yıllar önce yaptığı, son 7-8 yılın en baba pop şarkılarına havada karada basacak aşmış şarkı.
hic bir zaman eskimeyen $arki´dir, armagan´dir.
1995 cikisli sarki.
winamp'ın* bana yaptığı en güzel kıyak oldu bu saatte. baya olmuş dinlemeyeli. heyhat, ne de güzel bir şarkıdır bu.
duygu saganagi ya$atan $arkidir bu. geceleyin karanlikta sesini acip dinlenmelidir.
şu anda radyo uludağ'da çalan ve ilk defa duyup çok beğendiğim şarkı.
cemalinin zamanın çok ötesindeki şarkısı. bir kült.
cemali'nin sesiyle bütünleşen, insanını alıp uzaklara götüren, yalnızken dinlenmemesi gereken enfes parçalardan birtanesidir. güzeldir ve kesinlikle tavsiye edilir.
üstünden 14 yıl geçmesine rağmen daha da büyük bir zevkle dinlenen. özellikle birisi size göndermişse sabah açıp akşama kadar dinlenilebilen mükemmel cemali şarkısı.

incitme kalbimi, birakip gitme.
sana kendimi verdim, beni yoketme.
ne olur suskun durma, bir $eyler soyle.
karanligin icinde kaybolma oyle.
''sana yaklaşıp sende ölmek istiyorum'' diyen harika cemali şarkısı.
95 çıkışlı cemali şarkısı. günümüzde bu kalitede müzikler bir elin parmağı kadar malesef.
uludağ sözlükteki yazarları yorumlarını okuyup şarkıyı dinledikten sonra haklıymışlar dediğim klibide sözleri kadar anlamlı olan şarkı...
cemali tarafından hayatımıza girmiş bir şarkıdır. ona dair istenenler vardır ve bunu çok güzel anlatır. gece gece dinlenilmemelidir ama.
emre aydın'ın "kağıt evler" isimli albümünde, coverının yer alacağı şarkı.
kağıt evlerin beş numaralı şarkısı.