dünyadaki bütün canlıların besin zinciri içerisinde bir yere sahip olmasına rağmen bu zincirin içinde yer almayan ve bu nedenle dünyadaki varoluş amacı anlaşılamayan canlılardır.
(bkz: sivrisinek)
dünyadaki her canlının bir yaratılış nedeni vardır...
(bkz: yaşam döngüsü)
bir de yaşam formu adını verdiğimiz canlılar vardır ki efenim, gerek sözlük ortamları olsun, gerek geyik çevrilen herhangi bir yer olsun ta.ak malzemesi olurlar. bunlar ki nane'den şarkı yaparlar, ünlü olmak için ünlülerin çevresinde ışığa uçan pervaneler gibi dönerler falan. dünyada neden fazla yer kapladıkları bilinmese de her bitli baklanın bir kör alıcısı olduğu kuralına istinaden nefes alıp vermelerini sürdürürler. magazin programı takipçileriyle birlikte (bkz: annem de seviniyor)
deniz anası. *
ajdar
mini etekli turbanli
kara carsafli ateist
kesinlikle sivrisinek. çok lanet bir canlı. neymiş bunu yiyen yarasalar, kuşlar beslenecek ekosistemdeki devamını sağlayacaklarmış. Bit kadar sivrisineği yesen ne olur yemesen ne olur be. Gel ben vericem senin yemini yiyeceğini olmasın bu sivrisinekler. Hayır bekliyorum ki soksun artık şu borusunu emsin kanımı doysun da siktirsin diye. vuızzzzzzz vızzzz vızz sanki amerikan filmlerinde öldüreceği kurbanı ile oyun oynayan durumu dramatikleştiren psikopat caniler gibi. damarlarımda kan bırakmadılar gene de doyuramadım keranecileri.

bu da yazdan kalan bir anımdı.
(bkz: koy)
(bkz: celtik)
(bkz: sivri sinekler)
bunun bir de "dunyada niye öldügü kesfedilememis canlilar" versiyonu vardir ki direkt anlatim bozuklugudur.

(bkz: ölum)
(bkz: kesfetmek)
ancak yok olduklarında varlık sebebini anlayabileceğimiz canlılardır. (bkz: ekosistem)
meric erkan
ajdar anik
bok böcegi
osturuk cicegi
keşke bi işe yarasa..
hayata renk olsun diye piyasa yapan bir takım canlı grubu, ki yakinen tanırım bazılarını.