bugün

televizyon dizisine aktarılan/aktarılacak karikatür köşesidir. yanılmıyorsam blu tv yapımı olacaktır. demek ki internet dizisi olacakmış. kadroda erkan can mevcut, gerisi aklımda kalmamış. fragman veya teaser neyse, güldürmüştür.
merak ve heyecanla bekliyoruz efendim.

https://www.youtube.com/watch?v=oYFazD8Qkos
ilk bolumu biraz once bitirdigim dizi. gorunen adam gibi guzel bir diziden sonra, onur unlu ve serkan yilmaz'dan bu isi seyretmek cok keyifliydi. ayrica erkan can ve guven kirac babalar da diziye cok guzel bir hava katmis. setteki genc oyunculardan birisi olsaydim pacalarini birakmaz, ne koparabilirsem koparirdim.

--spoiler--

dudullu postasini dergiden duzenli olarak takip etmiyordum fakat dizide belirli periyodlarla gozuken pert olmus bir kirmizi dodge as 250 kamyon var. nedense bana bes kardes dizisinin final sahnesindeki kamyon gibi geliyor.

--spoiler--
sadece son 10 dakikasına kadar tahammül edebildiğim onur ünlü'nün kaliteli gibi gözüküp aldandıran dizisi.

mizah anlayışlarımız çok değişik onur ünlü ya. gerçekten 1-2 sahne dışında kocaman asık bir suratla izledim.
Hem en sevdiğim mizah dergisi olan penguen’den bir bölüm olması, hem de dizinin yapımcısının en sevdiğim dizi olan işler güçler’in yapımcısı limon film ve Hayri Aslan olması. Üstüne yönetmenin Onur Ünlü olması bizi güzel bir proje beklediğini gösteriyor. Hem işler güçler hem Burak aksak’ın Leyla ile mecnun’u ilk bölümde fazla güldürmemiş, sonradan efsane olmuştu.
posta falan... konusu tahmin ettiğim gibi sanırım...
dizi olanı iyi değil. konseptin hakkını verememişler.
altinci bolumu fevkalade olmus dizi. ilk bes bolum de cok guzeldi eyvallah, ancak altinci bolum bir baska olmus. tam onur unlu kafasi olmus. melis ve tayfur'un "biz de mutsuz olalim" diyalogu, gazeteci nuh koklu'ye selam cakilmasi gibi ufak ayrintilar izlerken keyif verdi.
6. Bölüm gayet güzel olmuş bölüm sonunda çalan şarkının adı ne acep kimin söylediği de Merak konusu bilen varsa paylaşsın çünkü paylaşmak güzeldir...
Blu Tv'de yayınlanan dizi. Açıkçası mizah dergisi okuyan birisi olmadığım için konsepti bilmiyorum, ama Serkan Yılmaz'ı bir kaç kere dinledim radyoda, mizahını severim.

Dizi için söyleyebileceğim dizinin net bir şekilde iki parçaya ayrılmış olması. 6. bölüme kadar absürt bir komedi dizisi olarak ilerlerken 6. bölümden itibaren daha karanlık bir hal alıp felsefik hale dönüşüyor. işin doğrusunu söylemek gerekirse ben kafa dağıtmak amaçlı açmıştım diziyi, bir anda üstüme ağır ağır konular atılınca bir tur boğulmadım desem yalan olur.
Ha iyi bir iş, ama dediğim gibi ilk bölümlere bakarak diziyi tamamlamaya kalkarsanız 6. bölüm itibariyle noluyoruz deme olasılığınız oldukça yüksek ve dizinin sonuna kadar aynı durum söz konusu. Ama büyük isimlerle değişik bir iş ortaya çıkmış, bakılır.
Güven kıraç bile kurtaramamış o derece yani.