bugün

(bkz: #2883001) *
dağdan inip ovada siyaset yapmaya çalışan bünyelerin, o işide ellerine yüzlerine bulaştırınca soluğu yine dağda aldıkları mevzudur. kendilerine durum futbol sloganıyla anlatılmak gerekirse "cudi size mezar olacak".
sen bu adamlarin ne oldugunu bile bile meclise girecek kadar yol verirsen bugun oraya çadir kurar, yarin agzinin tavanina salincak.
simdi dersen ki biz bu adamlarin meclise girisini engelleseydik o zaman demokratik olmazdi.
demokrasi ayri sey, teroriste yataklik etmek ayri.
100 yildir su demokrasi isini beceremedik.
dusunen, sadece gazetede yazi yazan veya kitap yazan adami aldik hapislerde çuruttuk. ne dedi aga babalar: olmaz siz demokrisiyi kesintiye ugrattiniz. bu sefer ortaligi serbest biraktik, iste boyle terorist yardakçilari bizim kapisindan bile giremedigimiz buyuk millet meclisinde oda-makam sahibi oldu.
bu islerin duzelmesinin tek çaresi uzak kitadan gelen talimatlarin ve çankaya noterliginin son bulmasiyla olacaktir nacizane fikrim.
(bkz: rock n coke a dtp nin cadir kurmasi)
(bkz: jandarmanın çadırı kurması) *
DTP'li vekillerin pkk'ya karşı yapılan operasyonları protesto etmek ve hatta durdurmak amacıyla gerçekleştirdikleri eylem.

Bu yapılan ne tahriktir, ne de bölücülüktür. Bu yapılan büyük bir planın parçasıdır. Konfederasyon sistemine geçişte atılan adımlardan birisidir. Büyük bir ihtimalle güneydoğu anadolu bölgesine özerklik verilecek ve daha sonra da güney kürdistan'a dahil olacaktır. Hayırlı uğurlu olsundur.
araştırmalar cudi ovasının daha verimli, coğrafi olarak da daha şık olacağını göstermektedir.

biz buna dümdüz etmek diyoruz. her ne kadar şiddet karşıtıysak da bazen barış için savaş gerekir diyoruz.
pkk'nın abone merkezidir orası.
pkk nın son kozudur. *
(bkz: rock n coke gibisin çadır kurmak istiyorum)
mehmetçiğe moral olsun diye cudi eteklerine kurulmuş çadırlardır. içinde envayi çeşit eşeklerin, köpeklerin ve ayıların türlü türlü numaralar sergilediği sirk çadırdır. sanırım seyri bedavaymış. ha bir de dağın etekleri soğuk olduğu için sirk sakinleri halay çekerek ısınıyorlarmış, böyle garip garip de böğürüyorlarmış! hayır gece nöbet tutan askerleri gülme krizine sokuyormuş bu sesler o bakımdan, yoksa böğürsünler böğürebildikleri kadar**

edit: eksileyen sirk sakini! neden bana kızyorsun ki? seni o kadroya sokmayan sirk yöneticlerine git derdini yan! tamam anlıyorum sende ayı ve eşek kardeşlerinle beraber cudi eteklerinde maharetini sergilemek isterdin ama benim yapabileceğim bir şey yok! hadi gülüm.
cahilliğin moronlukla birleşince ortaya çıkan ve akıllarınca bir şeylere tepki vermeye çalışan bir grup sivri zekanın , bu zekaları çercevesinde oluşturdukları ne olduğu belirsiz garip bir durumdur.

kendi halkını bu kadar kötü tanıtan bbaşak bir kuruluş yoktur herhalde , yazık ki bu insanlar hale temsilci sıfatıyla dolaşmakta ve milletvekilli durumundadırlar.
tanım: dtp siyasi konjukturde işe yaramaz, uzlaşmaz, bölücü, parçalıyıcı politika takip eden bir partidir.
bu gerçeklerin doğal ışığında yaptıkları bu terörist kollama amaçlı protestomsu faaliyet aylak bakkal davranışıdır.
doğal olarak cudi dağına çadır kurma protestosu aylak bakkal tasak tartar şeklinde değerlendirilmelidir.
bize eceli gelen bir canlıyı hatırlatan eylemdir. nisbeten güvenli bir bölge olan kasrik boğazı'nda yapılmasıyla samimiyetinden şüphe duyduğum bir protesto şeklidir. madem böyle bir şey yapacaktınız, doğrudan hakurk ya da kandil'e gidebilirdiniz.
(bkz: bölücülük)
(bkz: tahrik)
(bkz: faşistlik)...
herkes agiz birligi etmiscesine dtp ye agzina geleni soyluyor, dolayisiylada apo ya. ama soyle bir gercek te vardir. dtp bir turkiye partisidir, sadece kurt kimligi uzerine oturtulmustur siyasi acidan. keza turk milliyetciliginin tek sahibi oldugunu iddia eden partiler oldugu gibi. ayrica islamiyetinde sadece kendilerinin tekelinde oldugunu iddia eden savunan partiler oldugu gibi. 1000 kusur yildir birlikte yasayan bu 2 halk ic icedir. bakiniz turkiyenin her bir kosesine. nedir yapilmak istenen anlasilmaz bir seydir. dtp yi de dislarsak bu isin nereye varacagini bilemeyiz. sakin, kucaklayici, esitlikci, adaletli olmak zorundayiz. devlet intikam alan bir kurum degildir bunu da unutmayalim. * * *
-duydun mu? dtpliler cudi dağına çadır kuruyorlarmış.
+neden ta oraya kuruyorlarki.ben her sabah uyanınca çadırı kuruyorum zaten; gelsinler orda kalsınlar.
(bkz: dtp lilerin operasyon bolgesine cadir kurmalari)
cudi dağına bomba atılması halinde dtplilerin toptan toprağa karışmasıyla sonlanabilcek eylem. * *
"inşallah dağda deprem olurda hepiniz dağın altında kalırsınız", dememe vesile olan olay.
dtp nin son pisliği.ne oldukları gün gibi ortada olmasına rağmen hala meclisimizde besliyoruz resmen.
(bkz: aferin çok iyi düşünmüssün)
güncel Önemli Başlıklar