babasına benzemesi neyse benimki babaannemlerin tarafına benzemiş yani türkmenlere. gözleri çekik ve yumuk. eşimle benim gözlerimiz eşek gözü. bu baskın genin gelip oğlumu bulması çok acayip. babam bile çekik gözlü değil o da baba tarafına benzemiş. hayat sürprizlerle dolu. anne tarafıma benzeseydi sarışın mavi gözlü olurdu. olsun. benim oğlum çok tatlı abileri / ablaları.
(bkz: swh)
Bazen şanssızlık olabilir. Bir erkeğe benzemek olumlu sonuç vermeyebiliyor. Misal, ibrahim Kutluay ve kızı.
Bir de böyle ben kendim gibi ne anaya ne babaya benzemeyen çocuklar var Zeynep kamilde de doğmamışım ama işkillendirmiyor değil.
Tek başına yapılmadığı için olabilir mi ?
günlerdir evli ofis arkadaşlarıyla konuşulan hededir.
bu konuda tam bir klasikçi olarak; sevdiğim adamdan * doğurduğum çocuğumun * babasına benzemesinde hiçbir sakınca yok bence. düşününce, severek evlendiğim adama benzemeyecekte, volkan konağa mı benzeyecek?
Kiz çocuğunun babaya benzemesi ? Sabah sabah iyi güldüm mk.
ya ne olacağıdı?
bir domates tohumu düşünün; ama toprakta yetişiyor. Çıkacak ürün toprağa mı benzeyecek şimdi?
bu allahın bir lütfudur,
çocuğun babaya benzemesi; erkeklerin beynindeki, bu çucuk benden mi şüphesini ortadan kaldırır.
eşeğe benzemesinden bi hayli iyidir...
bakkala benzemesinden de iyidir.
tüpçüye benzemesinden de iyidir.