bugün

isteyenin kullanabileceği, isteyenin kullanmayabileceği, bu devirde kullanmamanın çok güçlü hatta imkansız bir sabır istediği buton.
şahsen yıllarca aldığım haksız darbelerden sonra bu butonu kullanmadan yapamıyorum. çünkü sabrım tükendi artık.
kullanan kullanmayandan, kullanmayan kullanandan üstün değildir. sadece bazıları üstünde kullanmazsan patlıyorsun işte. olmuyor.
hiç kullanmadığım engelleme seçeneği.
çoğu yazarın üzerinde kullanılmasını kabullenemediği buton. aynı eleştiriyi kabullenemediği gibi...
öyle bir eleştiriye tahammülsüzlük var ki, adam hedefi kendinden saptırıp donuza ekleyenin üzerine oynuyor ve alaycılıkla onu hedef gösteriyor. böylece masum rolü yapıp görünmez oluyor.
elbette bu oyunu fark ettim ve artık sadece gülüyorum. kimseyi de nedensiz yere donuza eklemediğimi bildiğim için içim rahat... hata yaptığı halde hatasını da donuza eklenmeyi de kabul edemiyorsa biri, kendi sorunudur.
şahsımın çoktan unuttuğu olaylardan ötürü gereksiz ve anlamsız bir kin tutup seri eksileyenlerin bile ne kadar faydalı olduğunu gösterdiği buton. benim kullanmamla dalga geçen de hatasını yüzüne vurup onu donuza eklememi kabullenemeyen egosu yüzünden dalga geçiyor. bu buton olmasaydı durulmazdı bu sözlükte. net.
Çok faydalı bir buton.
Hesabımı sildirdikten sonra arada eski nickim hakkında yazılanları okudum. Hepsini de hatalı olduğu için eleştirdiğim ve donuza eklediğim kişiler yazmış. Çaylaklık dönemimde bile beni açık eksileyenler oldu. Yazar oldum “ zeytin dalı uzatıyorum, bu dalı hak etmeyen donuza eklenir “ dedim, sözlükte çok sevilen ama futbol hakkındaki yorumlarını eleştirdiğim bir yazar “ donuz listesini de yanında getirmiştir “ dedi. Hala önüme geleni donuza ekliyormuşum gibi algı oluşturan da sevilen bir yazar üstelik.
Daha yeni geldiğim halde, tüm aksi yöndeki ricalarıma rağmen, hala eski nickimi kullananlar oldu ! Daha ne diyeyim ? Artık hak edene hak ettiği gibi diyalog kuracağım. Defalarca, uzun uzun açıkladım anlamamakta ısrar edenler oldu. Artık hak etmeyenler için yorulmayacağım. Benim de bir sabrım var.
siz donuzladınız diye adam susmuş olmuyor. boş beleş bir buton. üstelik göremediğin için cevap verme şansın da yok.
sanırım hortlatan köfte entrysini silip yeniden girmiş. amacı da donuz butonunu durup dururken övmüşüm gibi göstermek...
bakın sadece bugün, 5 dakikada beni tahrik etme amaçlı 3 başlık açıldı sol framede. gel de kullanma bu butonu.
faydası tartışılmayacak buton. zaman ve sabır kazandırır.

edit: unutulan kelime eklendi.
Normalde kimseyi donuzlamam benimle taban tabana zıt görüşü olsa bile ama burada kendini beğenmiş ve mal 1 2 tane kız var. Onları donuza aldım.

Bu hayatta kibirli ve mal insanlara asla tahammül edemiyorum..
Bende bir kaç kişi için kullandım bu butonu. Bu özgürlük olmalı sozlukte. Kesinlikle faydalı bir buton.
bugün kaldırılsa hesabı silme nedenidir.
çünkü sözlük de gerçek hayatı aratmıyor, çoğu kişi egosuna yenik düşüp eleştiriyi kaldıramadan, öz eleştiri yapmadan, ince düşünceden yoksun yaşıyor. bazıları karşısındakiyle saygı çerçevesinde diyalog kullanmaktan uzaklaşıyor.
keşke hiç ihtiyaç olmasa ama bu şartlarda kullanmadan yapamıyorsun işte. kullanmanın ne kadar haklı olduğunu da her gün donuza eklediğim bazı köftelerin saldırılarıyla daha iyi anlıyorum.
Zallın sözlüğe kazandırdığı en güzel özellik. Bilmiyorum benim kimseden özel bir rahatsızlığım olsa, cevap dahi vermediği argo tabirle siklemediği halde mütemadiyen laf sokma derdinde olsam donuza eklerdim. Kalbe zararlı. Hayat kısa ya çekilmez böyle.
hem gerçek hayatta hem sanal alemde fazlasıyla rastlanan eleştiriye tahammülsüzlük ve öz eleştiri yoksunluğundan ötürü, kullanılarak donuz listesine dahil edilen yazarın egosuna söz geçiremediği için kendisini ekleyene saldırmasına sebep olan buton.
mükemmel, ideal ve olanaksız bir gelecekte, herkesin düzgün bir üslupla yazdığı, kimsenin kimseyi kırmadığı, saygının önemli yer tuttuğu bir sözlükte donuz butonu olmayacak. ama o gelecek gerçekten gelecek mi ? bundan şüpheliyim.
sözlükte zaman ve sabır kaybettirmesi kuvvetle muhtemel gereksiz diyalogları engellediği gibi gerçek hayatta sıkça yapılan bir hatayı da ispatlamasıyla daha çok değer kazanan buton.
anladım ki hem gerçekte hem sanalda insanların çoğu hatalarıyla yüzleşemiyor ve eleştiriye tahammül edemiyor. bunu ilk kez uzun süredir tanıdığım ve beni her seferinde eleştirmeyi marifet bilen bir arkadaşıma hatalarından açık açık bahsedince anladım. beni şiddet uygulamakla tehdit etti.
öyle bir zihniyet var ki eğer insanları övüp onları tepene çıkarırsan kralsın. ancak onlara hataları olduğunu belirtip eleştiri yöneltirsen senden kötüsü yok. zaten saçmalıklarla dolu dünyayı daha da tatsız kılan bir saçmalıktır bu.
faydalı, kafa dinlendiren buton.
arka arkaya hiç dinmeyen saldırılara uğradığım zamanda da olsaydı şu an hala ilk nickimle devam ediyor olabilirdim. çünkü bazıları gerçekten laftan anlamıyor.
bu butonu kullanmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi de bazen durup dururken hortlatılan, aralarında eski nicklerimin de olduğu, tahrik etme amaçlı başlıklardan çok daha iyi anlıyorum. adam hata yapıyor, donuza ekliyorum, hazmedemeyip bana saldırıyor, ben suçlu çıkıyorum, sözlüğün çoğu beni kötü tanıyıp yanılıyor. böyle gelmiş böyle gider.
sıktı artık. iyi ki donuz butonu var ve kimseye açıklama yapma zahmetine katlanmıyorum. cidden çok yordunuz beni. sayenizde öfke sahibi oldum, kurtulamıyorum.
kendimi şu ağaç kadar şanslı hissediyorum.zehirli sarmaşıklarımdan kurtuldum.

--ednan ziyagil--
yanlışlıkla basıp duruyorum nasıl geri alınıyor ulan bu?
seni yani kokoreççi hüsam'ı donuz listesine aldık diye böbürlenenlere cevabımdır.
yemin ediyorum sözlük menüsünde ki yerini dahi bilmem,..

alana aferin derim.

benimde çok fifimde olmayan olaydır .

bu arada 1991'e kadar çok domuz öldürdüm av'da en son fethiye'de sıraya koyup sergilemiştim.

bu arada avcılık canilik manyaklıktır.(gençtik cahilmişiz.)
çok fazla eksi almayı ve tepki gömeyi kabul ederek, ki zaten sözlüğün çoğu beni sevmeyip eksiliyor farkındayım, hakkında bir şeyler yazmak istiyorum.
- üçüncü nesil hesabımla etliye sütlüye karışmadan yazarken, şuursuz fenerbahçe fanatikleri nick altımı bombalamaya başladı. sebebi de saygı ve format çerçevesinde fenerbahçe' yi sevmeyip eleştirmemdi. hakaret de tahrik de etmedim üstelik asla.
- bir gün manipülatif bir yazarımız beni çok farklı gösteren, gerçek dışı bir yazı yazdı. gereken tepkiyi gösterdim. ama o da ne ? bir anda daha önce nickini görmediğim yazarlar dahil çoğu kişi saldırmaya başladı. ne sahteliğim kaldı ne samimiyetsizliğim.
- donuz butonu sözlüğe gelmeden önce hala saygı ve format çerçevesinde gereken yazara gereken tepkiyi, yorumu, ayarı sergiliyordum. ama adam inadım inat rahatsız etmeye, saldırmaya devam ediyordu. derken donuz butonu geldi.
- '' yıllarca laftan anlamayan bir sürü yazara uzun ve vurgulayarak bir şeyler anlatmaya çalıştım ancak elime tek geçen vakit ve sabır kaydı oldu. neden uğraşıyorum ki ? '' dedim ve geçmişin haksız saldırılarının intikamını donuz butonunu kullanarak ve saygı ve format çerçevesinde donuza eklemekle ilgili açıklamalar yaparak aldım.
- donuz butonunu kullanmam yetmedi. bakın, yıllardır insanlardan ihanet, kazık, kötü niyet gördüğüm için gerçekte ve sanalda çevremdeki insan sayısını ciddi biçimde azaltıyorum. ama kimseyi durduk yere donuza eklemiyorum. kesinlikle bir hatası oluyor.
- sevdiğim ve saygı duyduğum bazı yazarlar da dahil olmak üzere, çoğu yazarın öz eleştiri yapmadığını, eleştiriye tahammülü olmadığını hatta haklı eleştiri yaptığım halde beni suçladığını, donuz butonu üzerinden beni zan altında bırakmaya çalıştığını fark ettim. bu saatten sonra insanlara kolay kolay güvenmeme kararımın ne kadar yerinde olduğunu anladım.
- daha da garip ve şaşırtıcı olanı '' sevmek haktır ve ben seni sevmiyorum '' şeklinde hakkındaki düşüncelerimi itiraf ettiğim bazı yazarların sevilmemeyi kabullenememesi oldu. adam herkesin kendisini sevmek zorunda olduğu gibi tuhaf bir fikir içinde ! sen ciddi misin ya ?
- yeterince açıklama yaptım. siz yine eksileyecekseniz eksileyin, bu entryi sözlüğün en kötü entrysi yapın ama bir şey rica ediyorum: lütfen bir dakika gözlerinizi kapatın ve kendinizdeki hataları fark edin. çok şey istemiyorum. sonra istersen başlık altıma görünmeyen entryler gir ama bir dakika için içindeki kötülük kıvılcımını fark edip sorgula.
şimdilik bu kadar... ister okuyun ve anlayın isterseniz işinize gelmesin ve eksiyi basın. ben gerekeni yazdım, huzurluyum.
Çok faydalı bir buton. 3. nesil yazarlık yaptığım sırada da bulunsaydı bugün nickim farklı olabilirdi. Yıllarca uğradığım haksız saldırılardan sonra kapatacak ve herkesi içeri almayacağım bir kapının ardında sığınağım var artık sayesinde.
Bu vesileyle boş polemiklere girip sinirimi bozmamı engelleyen bu değerli butonu sözlüğe kazandıran moonlight sonata’ ya teşekkür ederim.
Kullanmadığım bir buton. Daha Hiçbir yazar için o butonu kullanmadım. Buradan kim, kimi donuz listesine almış onu da göremiyoruz. Eğer ki yazarın biri beni donuza almışsa ve ben de onu görebilseydim ben de ancak o zaman misilleme olarak o yazarı donuza alırdım.
Domuz butonu diye okudum.
zannedildiği kadar çok kullanmasam da laftan anlamayan şuursuz trolleri donuz listesine gönderen harika butondur. tavsiye edilir.
ben de iki kişiyi butonladım kaç yıldır hiç yapmamıştım. dewamke.
3 kişiyi butonladım rahat ettim amk. psikolojim düzeldi .
Tam anlamıyla huzur ve sessizlik getirir, zaman ve sabır kaybını engeller.