bugün

ing : egemenlik , hakimiyet.
the sisters of mercy klasiği "dominion/mother russia"nın single versiyonunda bilinen halidir. ikinci bölüm işlevi gören "mother russia", şarkının çok uzun olacağı gerekçesiyle single kaydından çıkarılmıştır. video klip ise antik kent petra'da çekilmiştir.

(bkz: floodland)
kanada'nın nova scotia eyaletinin doğusunda yer alan cape breton şehrinde bir yerleşim birimi (community).

şehrin ve eyaletin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: cape breton/#8827825)
(bkz: nova scotia/#8803347)

(government of canada)
(travelingluck)
insanlara düşman olmuş meleklerle ilgili bir senaryosu olan yeni dizi. sanırım 2010 gibi aynı konuya benzer bi film vardı. legion mu neydi adı.
league of legends haritalarından birisi.
Lol de oynamasi zevkli olan map.
konusu; insanlara savaş açan melekler olan dizidir.
şöyleki, gabriel bizim bildiğimiz adıyla cebrail tarafından bir araya getirilen melekler ordusu, insanlığa karşı savaş açar. ancak baş melek Michael bizim bildiğimiz adıyla Mikail, kendi türüne sırt döner ve insanlığın yanında, Gabriel’a karşı savaşmaya karar verir. ortada bir de kehanet vardır. bu kehanete göre baş meleğin oğlu bizi yani insanlığı kurtaracaktır.
wildstar'daki faşist ve yayılmacı faction.
yeni bir dizi, meleklerle insanlar arasındaki savaşı felan konu alıyor..
ilk bölümü gayet başarı olan dizi. paradan kaçınmamışlar.
ilk 2 bölümü gayet sürükleyici olan, 2010 legion filminden uyarlanmış dizi. ama konusu doğa üstü yaratıkları içeren dizi/filmleri göz önüne alırsak bir supernatural ya da constantine değil.
daha yeni vizyona girmiş imdb puanına bakılacak olursa gelecek vadeden bir dizi. henüz izlemek nasip olmadı ilk bölümünü daha yeni indirdim. aksiyon, dram, fantastik, korku, bilim-kurgu severler kaçırmasın derim.
(bkz: aldmeri dominion) *
güzel giden dizidir.
umarım aynı şekilde devam eder. konusu kilitlendiği sırada yapılan bir atakla kendine bağlar.
Suan ikinci sezonu yayinda olan fantastik dizi.
güzel dizidir. çok beğendim gerçekten. ikinci sezonda birinci sezona nazaran daha çok feedback yapılmakta ve geçmişin içinden bize verilen bilgiler olmaktadir. fantastik dizi seven biri olarak tavsiye ederim.
sözlüğün çoğu beğenmiş. ben ise vasat olduğunu düşünüyorum. senaryo açısından böyle gelecek vaat eden bir senaryo nasıl çöp edilir gösteriyorlar. yine de izleniyor bir şekilde çünkü benzeri fazla dizi yok.
syfy tarafından iptal edilmiştir. 3.sezon olmayacak.

kaynak: http://deadline.com/2015/...ter-2-seasons-1201579933/