bugün

Dbtö ile mücadele programını yakında açıklarlar.

Dbtö: dolmalık biber terör örgütü.
vay fetocuya bak sen ya, 9.95 tl'lik biberi 10 lira gibi göstermiş.
10 tl ye var ise alın ve dondurucuya stoklayın.
bu mallar öyle anlamaz birader.

geçen sene ocak ayında 2.5-3 tl bandındaydı diyeceksin mesela.

karşınızda her lafı anlayabilecek kapasitede insanlar yok. adam mevsimi değil diyor amına koyim, ölür müsün öldürür müsün...
sizde yemeyin kardeşim. yok ülkenin durumu böyle yok şöyle deyip nereden muhalefet olacağınızı şaşırıyorsunuz. sanki çok önemli dolmalık biberi yeyip yiyememek. zamanında ilaçlarını alamayıp ölüyordu insanlar. ne çabuk unuttunuz o günleri, en azından dolma yemeyen insan ölmeyecek. halinize şükredeceğinize yaptığınıza bakın. biraz minnet edin.
bütün sebze ve meyveler içinde en yüksek miktarda c vitamini içereni dolmalık biberdir. portakalı 3'e katlar. günde 1 adedi günlük c vitamini ihtiyacını karşılar. bu yüzden istisnasız her gün dolmalık biber yerim.
mevsiminde üretilmiş biber tüketmek için yılın 8 ayına yetecek kadar biber depolamam gerekir ki bu dondurucuya değil ancak soğuk hava deposuna sığar.
sorun mevsim değil fiyatların fahiş olmasıdır. buna sebep tarım alanlarının hızla azalması, maliyetlerin artması ve aracıların kontrolsüzce fiyatları arttırmasıdır.
her soyguna da alkış tutmayın.
görsel

Bilerek alın. Malum pahalı.
yerli üretim logosu da var ohh mis. ben 10 liraya dürüm yiyorum artık siz de dolmayı ampule doldurursunuz.
şunu da yeni aldım. kilosu 13,9tl.

(img:#1792385)
Brokoli 8.75. Allahın brokolisi.
Şok marketteki sok eden gercek. bu ne olm? dolma da mi yemeyelim. sokarim boyle ise.
görsel

neyi eksiliyorsun? ulkenin dustugu durumu mu? cok mu hosuna gidiyor duduklenmek.

sakinim, gecti.