bugün

kötü yola düşenlere ibret olacak olay.
Düşse bile artık "4" ayağının üstüne düşüyor.
Yine mi sert çakılmış? Çakıla çakıla kolu kanadı kırıldı zavallı benjamin'in bari paraşüt falan vereydiniz.
kasayı fırlatırsanız belki düşer.
eşeği önce kaybettirip sonra buldurmak der buna atalarımız.
yeni bir esek sahibi olmadık yani. zaten bizim olan eşeği eskisinden daha hasarlı halde geri aldık.
Valla düşse daha iyi olur bizim ekonomik değerler biraz geride kaldığı için problem olacaktır.
Sevindirici durumdur.

Daha da düşmesi umuduyla.
Gün itibariyle gerçekleşmiştir.
Doların düşmesi ve çıkması tamamen grafiksel olaylardır. HAberler ve dünya gündemi ise bu düşüş ve çıkışa bir nedensellik katmaya yarar. YAni insanlar şu sebepten dolayı dolar çıktı veya düştü diye haber yaparlar. Bunlar sadece siyasi malzemeler ve insanları kontrol etmek için kurulan algılardır. Eğer grafik çıkacak diyorsa çıkar, düşecek diyorsa düşer. Ama gel gelelim ki insanlar kumarda işte bu yüzden kaybediyor. Sistem tamamen duygularınla hareket etmeni sağlayacak şekilde işliyor. o yüzden halk kaybediyor, wallstreet ve benim gibiler ise kazanıyor.
dolar 5.80 yine düşecek gibi 5.30 tahmin edebiliyorum.
Ne yalan söyliyeyim zarar büyük..
yine neden düşüyor bu Amerikan parası. 6 olsun bizim olsun. daha da üstü olsa fena olmaz gibi
Nasa çalışanı fetö sanığı sarayın emrindeki yargı tarafından serbest bırakıldığı ve Trump aferin size dediği için geçici bir süre için kurda düşüş olmuştur. Yukarı hareketlenmesi Trump ın bir terso tvitine bakar. Bu haldeyiz yani.
en fazla yere düşer güzel kardeşlerim, 5 küsür lira şu an. Dua edin inançlarınıza tutunun da yavaş yükselsin.
7 tl’nin altindaki her tutar bir alim firsatidir bence... keza tekrar 7’yi gormemesi icin de bir sebep yok.

Bu dusus ne dis ticaret aciginin azalmasiyla alakali ne de kalkinmislik seviyemizle. Birkac haftadir oldugu gibi dolara persembeden mudahale edip dusmesine ve haftayi dususle kapatilmasina sebebiyet veriyorlar.

Paramiz, pulun da pulu olmus kimsenin sikinde degil.
Düşmez kardeşim düşmez!

Elbette düşmesini isteriz ama düşmez.

Neden düşmez söyleyim.

2000 lerin basinda ABD dedi ki; ben dolar arzı yapıyorum yani ucuz dolar veriyorum. Nedir bu ucuz dolar meselesi; faizleri düşürürse yabancı yatırımcı parayı bankada tutmaz yatırım yapar.

Kendinizi yabancı yatırımcı yerine koyun, bankada çok cüzii bir miktar faiz kazancı mi? Yoksa is gücünün ucuz nispeten lojistiği iyi olan, genç nüfusu kalabalık, vergi ve yatırım teşvikleri olan bir ülkeye yatırım yapmak mi?

Reel bir yatırımcı tabi ki Türkiye gibi Hindistan Brezilya gibi gelişmekte olan ülkelere yatirim yaptı.

işin özü 2000 lerden 2011/2012 lere kadar Türkiye ye sıcak para akışı sağlandı. Tabi rte nin liberal politikaları da etkili oldu.

biz bu paraları ne yaptık ; tarıma, Ar-Ge ye teknolojiye yatırım yapacağımız yerde gittik parayı betona gömdük heryere inşaat yaptık yol yaptık, iPhonelara Mercedes’lere gömdük.

Ucuz dolar bitti neticede. ABD paraları geri toplamaya basladi.

iste bu yüzden yükselmez.

Parayı toprağa gömüp domates satsaydık suan dolar böyle olmazdi.

Ciddi reformlar gerek suan icin. Ama hükümet içişlerini domine etmek icin ve yıllardır çizdiği profili çizmemek icin yakın gelecekte bu mümkün görünmüyor.
hala almayanlara alım fırsatıdır. at fava bekle, demişti dersiniz.
Emeklilik fonundan alıp piyasaya sürdükleri 2.5 milyar TL sayesindedir. Bayram öncesi günü kurtarmak için araya bayram tatilini de Katıp 10 günlük geçici rahatlama sağlamak içindir.
Dolar 12 civarında. Müdahale istanbul seçimine kadar sürecek sonrası ver cümbüşü, görsün uyuyanlar gümbürtüyü.
Elinizde üç kuruş varsa ıvıra zıvıra para harcamayın. Koyun köşeye. Macera başlıyor.
7,79'a çakılmıştır.
bu dönemde hayaldir.
Elden ayaktan düşmüştür.
Hsbc'nin açıklamasında olduğu gibi maximum düşebileceği 6.5 tl bandıdır.
Birgün gerçekleşmesi muhtemeldir.
Her çıkışın bir inişi vardır.
ananı sikeyim nasıl sert düşmüş o öyle hahahaha.