bugün

Hâlâ kardayim 3800 iken 1500 dolar almıştım.

Edit:ne eksiliyon sende alaydin ben biliyordum yükseleceğini zaten kıt kanaat geçiniyoruz iki kuruş maaşla.
düşsün düşsün. varsın ben bir kaç yüz kağıt zarar ediyim ama dolar düşsün.
Berat reyisin büyük başarısıdır bu adamı eleştirenler vatan hayinidir net:
Umarım düşmeye devam eder de bu kurda kalmaz.
Ulan 1.29 tl den 6 tlye çıktı bakış acınız neden böyle değil?
La gerizekalilar dolarin cikisina uzulmediniz inisine niye seviniyorsunuz? Hayir cidden soruyorum niye seviniyorsunuz? Hani dolar'dan size neydi? ekmegi dolar'la mi aliyordunuz sanki? Dolsa ne olur dolmasa ne olurdu? 3 haftada 4.25'ten 8'e nasil ciktigini hic sorgulama zaten. Gerci sana kalsa bunlar hep amerika'nin oyunu. Çin'den katar'dan aldigimiz borclari nasil odeyecegiz geriye? Ne karsiliginda bizi yine el kapilarinda dilendiriyorsunuz? Sor bunlari diyecegimde sormak icin bile beyin lazim...
Millet deli gibi dolar bozduruyor ufak çaplı zenginlikler yasanıyor. Ahh bilemedim 8 ken bozduracaktım neyse buda kar.
Rezilsin akit.
3 liradan 8 liraya çıkarken ekonomik başarısızlık yokken, 8 den 5 e düşünce ekonomik başarı olmasıda iyiymiş.. Üstün zeka..
su an 5 degil, 5.79 , bu bir.
Ikinciside su asagidaki tabloya bakip 5,79 olmasiyla gurur duyabilen, sevinc cigliklari atan ya agir salaktir, ya agir karaktersiz. Secimi size birakiyorum.

görsel

al buda kaynak amsalak. Olmayan beyninle ne anlayacaksan artik : http://bigpara.hurriyet.com.tr/doviz/dolar/5yil/
barış manço'dan:

ali yazar veli bozar
......
ali yazar veli bozar kup suyunu ceker azar azar
uzulmusum neye yarar keskin sirke kupune zarar
........
"günü kurtarmak" tabirini bu kadar hakkını vererek sömüren başka bir güruh gelmemiştir bu aleme.

bunlar mesela bir iç savaş esnasında cesetlerle dolu harabeye dönmüş bir şehirde o gün isabet ettirdikleri bir mermiye sevinebilecek kalibrede modeller. herşey yerle bir olmuş umurlarında bile değil. üstelik lafa geldi mi kendilerini "büyük resim" görebilme uzmanı ilan ederler hiç sıkılmadan ve utanmadan.

gelecek yok gelecek, ey garip mahlukat, al bu resmi de gör bir zahmet...
Dolarin 1 gunde ciktigini 1 haftada dusurduk bu ekonomik basaridir.
inişli çıkışlı bir durumdur. Biran önce Türkiye ekonomisinin düzelmesi için hep birlik olunması gerekmektir.
eGoNoMi ÇoH iyi Yeenim ben TayyiP ReJiminDen çoh meMNunuM.