bugün

entry'ler (76)

önemli yerlerin altını fosfor kalemle çizmek

Herkesin lisede bolca yaptığı iştir. Çok yardımcı olduğı yerler olsada bazen çizimin dozu kaçabiliyor, daha sonra çalışırken çizmenin yalnızca kalemi tükettiğini gördüğümüz durumlar vardır.

köylerdeki en kötü şey

Metrekareye düşen insan sayısının fazlalığından dedikodu cok yüksektir. Hele ki sen o köye şehirden gittiysen, dedikodu kazanı olur. Birde tuvalet sorunu vardır hemde fazlasıyla yan komşuya tuvalete gitmem gerekmişti ortakmış meğer.

doların 8 tlden 6 tlye düşmesi

inişli çıkışlı bir durumdur. Biran önce Türkiye ekonomisinin düzelmesi için hep birlik olunması gerekmektir.

17 ağustos 1999

Daha ben doğmadan yaşanmış ama tüm Türkiye’yi hatta dünyayı derinden etkilemiş doğal afetin yıl dönümüdür. Ölenlere allahtan rahmet dilerim. Allah birdaha bugünü bizlere yaşatmasın. Amin.

sabah uyanıldığında yapılacak ilk şey

Bol köpüklü bir kahve yudumlayıp bir şarkı açmak yapılacak en mükemmel şeydir. Ruhu dinlendirir, güne enerjik başlamayı sağlar.

öğretmenlerin 3 ay aldığı maaş helal mi

Helal bir durumdur. Onların isteğiyle izin yapılmıyor sonuçta parasız kalacaklar Ve bu durumda ben izin yapmak istemedim diyenler olacaktır. Kimse zor durumda kalmasın diye o maaş verilmek zorundadır.

yörenize özgü bir sözcük yazın

Adanalıyık Allah’ın adamıyık. Cıncık: küçük cam parçası. Ayiküyün mü. Bici bici, şırdan, şalgam.

charles dickens

Lisede yazılı için okuduğum “iki şehrin insanları” kitabının yazarıdır. Fransız ihtilalcini ayrıntılarıyla beraber güzel anlatan bir kitap Ve yazardır.

en sevilen diziyi bir replikte anlatmak

-“Sana birşey diyim mi ?”
-“de gülüm,de”
-“bana gülüm deme huy yapay”
Sen anlat Karadeniz, en güzel replik buydu.

en yaygın milli eğlence

Kız arkadaşlarla toplanıp cips, çekirdek, kola eşliğinde yapılan dedikodu partisi. Bunun yerini başka hiç bir parti, eğlence tutamaz. Yaşasın kız günü!

parmak arası terlik

Yaz ayının kurtarıcısıdır. Dünyanın en rahat ayakkabı sıralamasına girebilecek türden mükemmel. Giy terliği çık sokağa, topuk derdi yok, vurma derdi yok. Yaşasın parmak arası terlik!

hande erçel

Türk ünlüler arasında güzel bir oyuncu. Tatlı, sevimli, içten ve sempatikliğiyle kendini seviyor. Bazlamaya benzetilse de çok hoş.

topuklu ayakkabı

Kadınların en çok para harcadığı giysi türü. Kadınların en sevdiği hediye. Kadınları çekici gösteren bir nesne. Yaşasın topuklu ayakkabı!

doların 5 tl olması

Kaçınılmaz bir sondu. Daha yeni bir başlangıçta olabilir. Doların artışı yakın uzak herkesi ilgilendiriyor, elveda yeni model telefonlar...

gecenin şiiri

Seni hastalığımda sağlığımda da yanımda görmeliyim
Güneşin doğduğunu da battığını da senle izlemeliyim
Yanabilir saltanatlar olsun yeniden yaparız
Bizde bu sevda sürdükçe ölsek de yanyanayız.
Şarkısı ama olsun benim için şiiri.

3018 yılında açılması olası başlıklar

Çok uçuk başlıklardır. Aradan 1000 yıl geçtiğine göre uçan arabalar, işlerine uçarak giden insanlar söz konusudur. Yeni başlık “10.su çıkacak olan uçan araba” olabilir.

öldürmeyip süründüren şeyler

Boş cüzdan, kararsızlık, cahillerle baş etmeye çalışmak. Boş cüzdanla bir şekilde gidiyorsun, sürüne sürüne çünkü bu devirde herşey para. Kararsızlık insanı içten içe kemiren bir durum. Cahile ne dersen de o sana hep “Benim dediğim doğru olan” diyeceği için sürün daha iyi.

kız çocuğum olsa intihar ederdim

Diyen kişiye acilen evlat sahibi olması Ve Allah’a Allah’ım bana kız cocuk nasip et diye dua etmesini tavsiye ederim. Kız çocuk nimettir, cennetin anahtarıdır, evin neşesidir. Kızınız olunca anlarsınız.

doların 5 i geçmesi

Aç kalmaya doğru gittiğimizin habercisidir. Türkiye’de ki her bir nesnenin dolardan etkilenerek evimize girdiğini düşünecek olursak bu çok muhtemel bir durumdur.

84 yaşındaki erkek 18 yaşındaki kız ilişkisi

Dede - torun ilişkisidir. Başka birşey olamaz zaten, oluyorsa da kızın aklından bir şüphe etmek gerek.