bugün

Doların kendini iyice euro sanması.
hemen akabinde patronumun çıldırmasına sebep olacak olaydır.

(bkz: canım sen buna dolar demişsin ama bu euro olmuş)
yetiş rosava yetiş, dolar fırlamış.
koymaz 17. büyük ekonomiye. euro 3, benzin de 10 tl. olsun.(ironi).
buraya çok siyasi şeyler yazmak isterdim de ulan benim babam maaşını dolar olarak alıyor. nasıl üzüleyim arttığına. *
Cüzdanımdaki 1 doları TL ye mi çevirsem diye düşünmüyor değilim.
macbook fiyatlarını 6 binden 7 bin liraya çekmiştir. tam alıcam derken...
kardeşim bir de faizler düşsün, bunun dolara etkisi olmaz deniyor.

Faiz oranındaki artış ya da azalış, döviz giriş-çıkışını etkilediği gibi, ekonomiyi de hızlandırır ya da yavaşlatır.
Yabancı yatırımcı faiz oranı düştü, gelir azaldı bahanesi ile dövizini alarak yurtdışına geri dönebilir.

türkiye hakkında istikrarsız 1-2 tablo ortaya çıkar veya çıkarılır, yabancı basında ortaya konur ve üzerine gidilirse, döviz çıkışı ile oluşacak krizi hep beraber görürüz artık.
an itibari ile gerçekleşen hadise.

(bkz: mutlu musun gezici dolar 2 tl oldu) diye havlayan itler aklıma geldi. noldu yarrak kafalılar niye sesiniz çıkmıyor şimdi?
Bu bokluğu merkez bankasi yapiyor nasil bir ayaga duştuyse turkiye.
dolar borcu olanların amına koyan olay.
1 doları 1.300.000 tl'den 2.5 tl'ye düşüren uzun
adamın karşısında saygı ile eğiliyoruz.

paradan 6 sifir atilirkende caktirmadan 200'luk banknotta basmislardi.
tuzu kuru olanlarin ilgilenmedigi olay. akpye oylari basan fakirler dusunsun. seyimde olmazlar.
Rte'nin bi susmayan koca çenesiyle olmuştur, 3'e kadar yolu var hamdolsun.
iyi günlerimizin dolar kurudur.
siyasi polemiklerden kaçınma ve bu konularda elimden geldiğince yazmama gayreti içerisindeyim. lakin böylesine ciddi hadiselerde sessiz kalmayı içime sindiremiyorum!

her zaman savunduğum tezim var. ve halen daha savunuyorum! ekonomi bakanımız sayın ali babacan çok başarılı! ekonomideki bu başarı ona ait.
bakınız ironi falan yapmıyorum! birilerine siyaseten zararı dokunacak diye, doların yükselip ülkemizin zarar görmesini beklemek ahmaklıktır! asla böyle bir düşünce içerisınde değilim.
değerli yazarlar üzülerek söylüyorum doların gerçek kuru bu değil! ülkemiz ciddi bir siyasal resesyon içerisinde. hal böyleyken döviz kurunun bu seviyelerde kalmasını allah'ın hikmetine bağlıyorum.

faizler konusunda ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. ilgi ve bilgi alanı olan, olmayan herkes bir şekilde faizlere müdahale isteği hissediyor, onun hakkında yorumda bulunuyor! e ne yapsın sayın babacan? tek başına bu kadar frenleyebiliyor doları...

bu kadar baskı altında olması ve işine müdahale edilmesi nedeniyle istifasını cebinde sakladığı söyleniyor. lakin ekonomi zarar görecek diye bu seçeneğe sıcak bakmıyor!

yani inşallah daha da yükselmez ama, sayın babacan sonrası dolar kuru 3-3.20 tl arası el sallıyor gibi...
hadi hayırlısı...
görünce ne oldu lan diye tepki verdiğim başlık.
meğer konu 2013 açılmış.
Zamanında ecevite yazar kasa firlatan gavat geldi aklıma suan ne yapıyor acaba bacak bacak üstüne atıp adamlar yol yapıyor yol diye böğürüyormudur.
Ekonomik kötü diyenlere tokat gibi cevaptır.

A bir dakika, pardon ya, 2013'te 2,5 liraymış.
"yarım dolar" bile daha fazladır. ahaber kafası bile yaşayamazsın bu paraya o derece.