1. 1.
    kafamı yoran bir sorun bu. ben 2 yıldır aynı doktor tarafından muayene ediliyorum. yakında ikinci yılımız bitecek. o gün yanına gidip hem biten ilaçlarımı yazdırmayı hem de ona bir kitap hediye etmeyi düşünüyorum. bana çok faydası oldu ve ona şükranlarımı belirten bir hediye alma fikri oluştu.
    sizce çok mu ileri gitmiş olurum? yani doktor-hasta ilişkisinde bir mesafe olmalı diye biliyorum. bu sınırı aşmış mı olurum acaba?
    8 -1 ... bay polar
  2. 2.
    Bir devlet memurunun hediye kabul etmesi kesinlikle yasaktır.
    8 -4 ... sosyalist patron
  3. 3.
    Sempatik bir davranış olacaktır, doktor hediyeyi kabul etse de etmese de.
    4 ... neganinceketi
  4. 4.
    Yıl dönümünüzde al bence. bir de içine yazı yaz ilk hastalandığım günden bu yana gülücük gülücük şeklinde

Doktorun da çok umrunda sanki bitseler de kurtulsam diye düşünüyordur.
    9 -3 ... keyf kahyasi
  5. 5.
    Bizimki direk bize ne getirdim diyor.
    1 ... yasayan insan hazinesi
  6. 6.
    ailecek görüşülen biri değil ise almamak gerekir.

özel doktorsa parayı ücretine ekleyin, okumak isterse kitap almayı becerir her halde.

yine de, hevesli idealist bir doktor ise minnet altinda birakip yanlis kararlar verdirmemek icin mutlaka tedaviniz bittikten sonra, pahalı bulup alamayacagini düşündüğünüz bir tip kitabini önce var mi yok mu diye sorarak alabilirsiniz.
    2 -2 ... ne olursun guzelim sevsem seni
  7. 7.
    Yapınız. Daha fazlasınıda hakediyorlar. Kitap bu para değil ki memuriyetine zarar gelsin. Hiç.
    1 ... redkidin delikli golgesi
  8. 8.
    tedavi öncesiyse etik değildir ve yanlış anlaşılmaya müsaittir, tedavi sonrası ise etiktir ve nezaketin göstergesidir. iyileşmenin mutluluğu, teşekkürün sunumunu getirmiş ise iki taraf da onore olur.
    1 ... polyglotte