bugün

(bkz: kynodontas)
Çok etkileyici bir film. Konusu çok ilginç. Bir babanın karısı ve çocukları üzerindeki otoritesi ve baskısı. Çocuklara kelimeler yanlış öğretiliyor. Bir evin içinde yaşam sürüyorlar. Hayattan izole şekilde yaşıyorlar. Bir kız kardeş cesaretli davranıp o evin dışına çıkıyor. Gerçekten güzel film. Sahneleri çok etkileyiciydi. Konusu da öyle. izlenmesi gerek diye düşünüyorum.
görsel

2009 yapımı yorgos lantimos filmi. Film, çocuklarına dış dünyadan izole bir yaşam sunan ve kendi doğrularını anlatan bir aleyi anlatıyor. Filmdeki oyunculuklar biraz robotumsu ama bunun da sebebi senaryodan dolayı diye düşünüyorum.

Lantimos evlenmeyi ve çocuk yapmayı sonunda ayrılık olacağı için saçma buluyormuş. Bir gün arkadaşlarıyla otururken onların evlenmeleri ve çocuk yapmalarıyla dalga geçerken arkadaşlarının konu aile ve çocuklar olunca ne kadar savunmacı ve tutucu olduklarını anlamış ve çocukları dünyadan izole ederek yaşamalarının onlar için iyi olacağını düşünmüş ve filmdeki baba karakterinin temellerini atmış.

Ben de ne kadar çok “ve” kullanmışım.
insanın beynine enerji veren, psiko-drama-gerilim dalinda bir film.