bugün

enerji bakanımızın muhteşem önermesidir.

rusyanın gazı kesmesinin akabinde fındık en iyi enerji kaynağıdır insanımız fındık yesin ısınsın demiştir tabi yersen.
(bkz: fındık kabuğunu doldurmayacak çözümler)
sevgili hilmi gülerin kendisini seçen halkla alenen taşşak geçmesidir.

şaka değil gerçeğin ta kendisidir. yüzü kızarmadan televizyona çıkıp ısınmak için fındık yiyin demiş birde fındığın faydalarını saymıştır.

enerji bakanı dediğin alternatif enerji seçenekleri sunmalıdır zaten halkına tebrik ediyoruz bu müthiş zeki insanı.
halkla açık açık dalga geçme amacı güden tavsiye. başka hiç bir anlamı yok.
(bkz: doğalgaz yemek)
(bkz: doğalgaz yenilmez içilir)*
sevgili hilmi gülerin kişisel söylemidir.

doğalgaz yenmez bakın başka enerji kaynakları vardır fındık yiyin demiştir.

allahtan bok yiyin ısının dememiştir.
Devlette çozulmeler nasıl patlak verir, bir siyasi ne kadar seviyesiz olabilir, enerji bakanının gorevi ne ola ki ?
tarzında bir çok soruya cevap niteliğindeki öneri.
100 gr fındığın ortalama 600 cl etmesi hesabınıdan yola çıkılarak yapılan ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin kadar saçma ve tarihe not olarak düşülmesi gereken zeki insan söylemidir.

ilginç olan milletin hiç bir şey yiyemediği için sıçamadığı bu günlerde doğalgaz yenmez * fındık yiyin denmesidir.
"doğalgaz dışı fındık içi ısıtır" derken nasıl bir duygu içerisindeydi bilinmez.fındık yiyip çiftlerin seks yaparak ısınmalarını düşünmüş olabilir fakat bu mesubu olduğu partinin kriterlerine ters düşmektedir.
saçma bir laf da olsa bir süre düşününce lafın nereye gittiğini anladım.
(bkz: üç çocuk yapın)
bunlara oy veren %47 lik dilime müstehak bir laf. böyle alay ederler işte sizinle.
(bkz: ac da gotunle dalga gec).
Şu demek : doğalgaz yakıp ay sonunda faturayı eline aldığında götüne yiceğine bırak doğalgazı felan siktiret ye fındığı enerji verir vücuda faydası var hem doğalgaz gibi de götüne diil ağzına yiyosun fındığı
(bkz: senin ananın o yoğurtlu)
süleyman demirel'in o tarihi "benzin vardı da biz mi içtik" söyleminin günümüz şartlarına uyarlanmış halidir.
fındık yiyin, ıspanak yakar kaloriferleri de gtünüze sokarsınız şeklinde tamamlanmasından korktuğum cümle.
türk milletinin icten yanmali motora sahip oldugunu beyan eden tekliftir...
sevgili çok değerli zeki muhteşem yaratıcı enerji bakanımızın hilmi gülerin zihni sinir porcesi. *

anladığım kadarıyla kendisine ait 500 dönümlük bir fındık bahçesi var ve nasıl nakte dönüştürürüm düşüncesinde.

yani ticari bir proce yoksa halkla taşşak geçecek değil ya koskaocaman *bakan değilmi?
anlatım bozukluğunun kitabı böyle yazılmıştır, eğer tam olarak böyle dediyse sayın(!) bakamayanımız... "doğalgaz yerine fındık yiyin" ne lan, "leblebi yerine fındık yiyin" der gibi... doğalgaz yenir miymiş ki?

olayın dilbilgisi boyutunu geçersek, memleketimiz için iplerin artık tamamiyle koptuğunu gösteren repliktir maalesef. koca(!) bakan* çıkıp da bunu diyor ve espri yapmıyor. yazık günah lan...
stoklarda çok fazla fındık bulunduğu ve eritilmek istendiğini belirten öneridir.
enerji bakanımız çok mantıklı düşünmüştür. ancak bu önerinin son cümlesini söylemeyi unutmuş olsa gerek:
- fındık kabuklarını da odun sobasında yakmak suretiyle gayet güzel ısınabilirsiniz efem..
zengin parasıyla züğürt karısıyla oynarmış atasözümüzü hayata geçirmemizi isteyen söylem...
(bkz: fındık kadar beyni olmamak)
insanların bazen boş anları olur ne dediğini başka bir zaman başka birinden duyduğunda yada bir anlık flashbackle hatırlar ne bok yedim lan ben der.işte böyle bir şey sanırım bu.

lan doğal gaz nasıl yenir sen ne diyorsunki biz ne anlayalım sen nasıl öyle bir makama geldin sen kimsin ki bizimle taşşak geçiyorsun.

sen bizim kıçımızdan akan terle kazanılmış hak edilmiş parayla götümüz donduğu milletin açlıktan işsizlikten ne bok yiyeceğini şaşırdığı bu günlerde kiminle taşşak geçiyorsun.

siz nasıl insanlarsınız nasıl olsa kimse sesini çıkartmıyor diye ananı al babanı al doğal gaz olmaz fındık fıstık ye diyorsun maymunmuyuz lan biz 5 yaşında çocuğa söylesen bunu * akraba olursunuz.

ben size söyleceklerimi çok iyi biliyorum ama burası yeri değil zira hemen silerler belki bunuda silmek isteyecekler sadece doğruları söylediğim için ama bilmeliler ki adam sadece benimle değil sizinlede taşşak geçiyor.

hadi sevgili milletim filistin için kıçını yırtanlar adamlar taşşak geçiyor illa götü kaybedip memleket bölündüğündemi çıkacaksınız sokaklara.

bizim evde doğalgaz yokki bana ne deyen saflara söyeleyelim benim evimdede doğalgaz yok ama memlekette doğalgaz santralleri var ama gaz yok yetmezmiş gibi ankara istanbulda yaşayan tanıdığım tanımadığım bir sürü insan var yazık değilmi lan bunca insana aylık 400 tl fatura ödesin ısınamasın birde adamın bir taşşak geçsin.* * * * *