bugün

(bkz: dagdaki cobanla oyum esit olamaz)
hangi milletin hangi ülke'nin sanaticisi oldugunu bilmeyen sanatci kimligini yakistiramadigim aslinda sözlerin gereksiz oldugu kisiligin sarf ettigi cümledir. Bugün oralardaysa eger Diyarbakir, Agri, Hakkari, vs vs'daki dinleyicileri sayesindede oralara kadar varmistir.*ayip etmistir. (bkz: Hayat Bodrum Antalya Izmir degil güzelim)*
tam da demet akalın'ın sarfedeceği sözlerdir. kaale almamak da fayda var diye düşünüyorum.
(bkz: allahım yarattın bari takip et)
(ara: akıl fikir)
kırdığı cevizlerin, yediği nanelerin, birlikte olduğu erkeklerin haddi hesabı olmayan bir manken eskisinin, türkiye cumhuriyeti vatandaşları arasında kin ve nefret tohumları ekerek bölücülük yapmayı amaçlamasıdır.

(bkz: yazık)
(bkz: ikinci aysun kayacı vakası)
(bkz: hepsinin toptan shift delete ile silinmesi)
(bkz: vaka-i hayriye)
(bkz: diyarbakırlıyla benim oyum bir mi olacak)
--spoiler--
moron moron bakıyorsunuz abi. insan bir tempo bir alkış bir şey yapar yani. soğuk soğuk şurda şortla çıktık. çok ruhsuz başladınız geceye
--spoiler--
o değil de,
bu demek lan. resmen hepiniz abazansınız coşun diye şort giydim g.tüme bak coş demiş.
alenen millete moron demiş. utanmamış,
bu karının başına vurmuş *
(bkz: hepimiz diyarbakırlıyız)
+ abi diyarbakırdan mı geldiniz hepiniz?
- sana demedim mi ulu orta yerde gösterme bak hemen anladı ona atlayacağımızı.
aysun kayacı olayından sonra insanlara bir kaç günlük yeni linç malzemesi çıkartan saçma söz. bu sözü söyleyen kadının ne olduğu malum ama aynı kadın bundan bir kaç sene önce urfalı ibrahim tatlıses'in kanatları altında yer alıyordu. hatunun şımarıklığı ortada bu sözün anlamı ırkçılıktan ziyade istanbul dışında yaşayanları dağlı zannetmek olsa gerek. çünkü istanbul'un bazı semtlerinde yaşayan ömrü barlarda para harcamakla geçen embesiller topluluğu sadece kürtleri değil kendileri haricinde kalan türkleri de insan olarak görmüyor.
faşizmin ve kürt düşmanlığının birarada ülkemiz sözümona sanatçılarına kadar nasıl da içselleştiğinin kanıtı.
sozu soyleyeni ogrenince fazla kaale almayim diyorsunuz ama habere yapilan yorumlar insani gercekten afallatiyor. bolunmeye ne kadar merakli bir toplummusuz. abd'nin bolme cabalari bosaymis, biz kendi kendimizi boyle basit olaylarla bile cok kolay bolebilirmisiz megerse.. yazik.

Misafir 19.05.2008 15:25

güzel demis helal

--

erdal_1907 19.05.2008 14:59

dogru soze ne denir

--

Misafir 19.05.2008 14:47

:))) iyi demiş walla : )))

--

Misafir 19.05.2008 14:47

aman demet ablacığım dikkat et kendine

--

Misafir 19.05.2008 14:45

hehehe : ))) ağzına sağlık.....

--

Misafir 19.05.2008 14:28

helal olsun..dogru demis tabi...

--

Misafir 19.05.2008 14:19

işte büyük sanatçı..

--

daha da devam ediyor.. yazik be!
özensizce edilmiş bir laftır. insan ne olursa olsun empati kurmalı ve çevresindekilere nazik davranmalıdır, aksi takdirde bunun gibi tatsız durumlar oluşur.
büyük türk düşünürü ve milliyetçisi demet akalın aforizmasıdır.

gülüp, geçiniz. o özür diler, yalvarır, gerekli tepkileri görür.
gafta ilgi çeken bir başka kısım ''soğuk soğuk şortla çıktık'' bölümü. ne yapsın yani millet şortla çıktıysan, pantalonlarını mı indirceklerdi? anlamadım ben bu sitemi.
tamamı: Abi Diyarbakır'dan mı geldiniz hepiniz? Dağdan mı geldiniz? Nerden geldiniz anlamadım yani. Moron moron bakıyorsunuz abi.
demet akalın ismi verilen yaratıgın konserini izlemeye gelenlere tepki olarak söylediği hezeyan sözler.
http://www.haberaktuel.co...t-etti-haberi-130538.html
o konserdekiler bu söz üzerine hala dinlemeye devam ettiler mi? kafada soru işareti oluşturmuştur.

(bkz: insan mal olmasın)
"ben sanatçının zeki, çevik ve bir o kadar da embesil olmayanını severim" vecizesini hatırlatan bir ifade.
sanatçılar sanatlarını toplumu bölmek için bir araç kullanıyorsa sermayelerini tüketiyorlar demektir. tabiki sermaye varsa.
espri yapayım derken dozu ayarlayamayan demet akalın tarafından söylenmiş söz'dür.

ayrıca;
çabuk gaza gelen kimseler tarafından vurun kahpeye misali yerden yere vurulan sanatçının söylediği ve muhtemelen pişman olacağı sözdür.

edit: yemin ederim aşk filan yaşamıyorum *
sanatçıyım diye geçinmenin bile aslında zor olduğunu anlattığı,kendini belli ettiği cümle diyor kınıyorum. * *
kesinlikle bilerek söylenmiş bir söylemdir. zira kendisinin sürekli olarak o ya da bu şekilde gündemde kalması gereklidir. bu ülkemizin güzide "sanatçı" larının gecelik ücretlerini artırmak için yapmaları zorunlu olan çıkışlardır. buraya entry girildikçe bile bu manken ve şarkıcı artık neyse prim yapmaktadır.
bir tiki repliği. "oha falan" da olmuştur kesin.

ayrıca, birkaç sene öncesine kadar, daha bu kadar "ünlü" ve "tiki" olamamışken kliplerinde bol bol boy gösterdiği, show programına iki de bir katıldığı, tabir-i caizse aralarından su sızmayan ibrahim tatlises'in de doğulu olduğunu hesaba katmamış, bodoslama dalmış kişi gafıdır.
ırkçı ve bölücü söylem. bunun yanında bir de anlamını bilmeden moron kelimesini hakaret gibi kullanmak var. demet kızımız daha gençsin, bi ara evlenip boşanıyordun durmadan, son durumun ne bilmiyorum ama eğer evliysen ileride çoluk çocuğun olur; hiç düşündün mü bebeğin moron olarak doğarsa ne hissedersin? vicdanın sızlamayacak mı? "hayır" dersen bari diğer anneleri düşün o zaman. cahilliğinizi herkese haykırma zorunluluğunuz yok zaten... kendisini bu kadar ciddiye aldığımız bile hatadır; zamanında kendisine verilen ayarı yineleyelim; biz tek bir demet tanıyoruz, o da kutluay. *
"yok az önce keraneden geldik abla ondandır" diyen birisi çıksa, demet akalın'ın yüzündeki ifade beni güldürmeye 5 yıl yeterdi. hayali bile güldürdü gerçi..

onun dışında "bir lafa bakmak lazım laf mı, bir de söyleyene bakmak lazım adam mı"

diyarbakır olayını da geçtim de, hangi akl-ı selim kişi, para vererek kendisini izlemeye gelenlere moron der ki?