bugün

ak zihniyetlerin algı operasyonudur... bir türk vatanseveri olarak bu dizinin türkleri, ümmetçi arap uşakları gibi göstermesine tahammül edemiyorum... bu dizide tarihin t si yok arkadaşlar... küçücük bir oba koca tapınak şovalyeleriyle felan başa çıkamaz... düşmanda olsa küçümseyip hayale kapılmayın... herşeyi hatalı bu dizinin... tamam akp operasyonu bu dizi... algı yönetimi amacıyla yapılmış...
Ak trollerin sahiplendigi dizi... su anda izliyorum tam propaganda.....

Bi de sevmeyenleri yahudi ilan ediyor veledi zinalar. Sieee
sezon finaline bir kalan dizi.

bağzıları diziyi tarihi yansıtmamakla efendim arapçılıkla suçluyor, bir de muhteşem yüzyılla falan kıyaslıyor.
güldüm.

türk tarihinin belki de en kaliteli dizisi net.
akp döneminde yapıldı, trt çekti diye burun kıvırıyorsunuz ama, karşılaştırma yaparken bari muhteşem yüzyılla kıyaslamayın. komik oluyor. sanki o çok tarihi yansıtmış gibi..

yıllarca sürecek bir dizi projesi, senaryosu başarılı mı ona bakın.

ayrıca, engin altan'ı hiç beğenmezdim ama ertuğrul gazi'ye çok başarılı hayat veriyor. ön yargılıymışım.
figüran yetersizliği olduğunu söylemişti bir röportajını okudum engin altan'ın,

aynı adamı 130 küsür kere kılıçtan geçiriyoruz, her bölümde üç beş kere öldürüyoruz diyordu.
kılıç kullanmayı herkes bilmiyor, bileni de 100 kere öldürüp diriltip geri savaştırıyoruz demişti.
röportajlarını da takip etmenizi öneririm.

bu bölümün sonu çok fena bitti.
türk dizilerini tekrar sevdiren muhteşem dizi.

beğenmeyen izlemesin.
zaten eleştirenlerin büyük çoğunluğu daha açıp izlemiş değil, trt yayınlıyor diye de eleştirmek çok saçma valla bak.
On numara beş yıldiz dizi.
(#28042656)

bazıları yerine "bağzıları" yazan ve bu gibi basit bir türkçe kelimeyi yazamayan birinin, "türk tarihinin en kaliteli dizisi" demesi gayet ironiktir.

Bu arada dini ritüelleri hiç kesmeden baştan sonra veren bir dizidir.
gay dizisi. hayran olurlar falan.
Dini ritüel içerdiği için hazmedemeyenlerin bolca olduğu dizi. Soda için efenim. Beğenenler size soracak değil.
(#28096252) bağzıları kelimesinin esprisi varır, ondan yazmıştır.

harika bir dizidir.
sevmeyenler izlemesindir.
(#28096317)

isteyen izleyebilir tabii. ancak o figüralar nedir ya? besinsizlikten ölecekler zaten.
Sezon finalinde Muhtemelen Süleyman şahı nehirde tarihi silsileye binaen boğduracak dizi. Yapmayın lan. Şu dizide izlenecek tek karakter serdar Gökhan. Adam 46 doğumlu dedemle yaşıt ama hala gideri var. Tövbestağfhdksjsısj
süleyman şah an itibariyle vefat etmiştir.

Annem'in gözleri doldu gerçekten..

Biz buradan kendisini yine anıyoruz.
trt'de yayınlanması sebebiyle tarihi yansıtamamıştır.
nedense bu dizideki afşin bey karakteri bana hep o zamanın yeşiliymiş izlenimi bırakmakta.
adamın sızmadığı yer, devlete zararı dokunacak olanlardan öldürmediği kimse yok ve kimse tam tanımıyor, bir yerde sabit kalmıyor.
her bölüm biri vuruluyor, ebe kadının orda tedaviye alınıyor, her bölüm obadan askerler ayrılıyor vs vs vs... bir dizi kendini bu kadarmı tekrar eder ulan... muhteşem yüzyıl godfathersa, diriliş ertuğrul alacakaranlık filmi felandır... seviye farkı belli bariz zira...
muhteşem yüzyılla kıyaslanmaması gereken dizidir efendim. muhteşem yüzyıl haremi işledi bu tarihi.
Tarihi en iyi şekilde anlatan trt dizisi.
50 sene önce Yeşilçam Filmleri yerine bu tarz diziler olsaydı belki türkiye nin durumu çok farklı olabilirdi.
sezon finali yapmış dizi.

serdar gökhan sen nasıl bir adamsın..
dizinin en izlenilesi oyuncusuydu.
aktörlüğü ve karizmasıyla kendisine hayran bırakmış bu mükemmel oyuncuyu bir daha göremeyecek olmanın hüznünü yaşasam da
osmanlı'nın temellerini görmek için can atıyordum.

ölüm sahnesi daha etkili olabilirdi denmiş de ben iki gözü iki çeşme ağladım resmen.

çok çalıştılar, çok yoruldular. 1 aylık tatilin ardından çekimlere tekrar başlayacaklarmış.
merakla bekliyoruz efendim.
Kaliteli kadrosuyla ortalığı kasıp kavuran dizidir .
tarihin dizilerden öğrenilecek bir şey olmadığını tekrar hatırlatarak devam etmek ediyorum.

arandığı zaman çok göze batan hatalar illa ki çıkacaktır. misal bunlardan en absürdü zannımca süleyman şah'ın(ki gerçek ismi gündüz alp olur kendisinin) dört oğlu olmasına rağmen dizide üç tanesini görebilmemiz. sungur tekin gibi bir karakter nasıl olur da es geçilir anlamıyorum. bu gibi biçok hata bulunabilir.
ben başka bir yere temas etmek istiyorum. kaç zamandır izlediğimiz entrikalarla bezeli dizilerinden sonra öyle tatlı öyle huzurlu geldi ki. o kına sahnesi, nikah sahnesi, kılıç kalkan oyunları vs. hepsi harikaydı. böyle temiz dizilerin sayısının artması çok iyi olacak elbette. misal ibn-i arabi gibi afşin bey gibi karakterinin gizemi ayrı bi güzellik katıyor diziye. sonra deli demir karakterinin kürşat hikayesini vecde gelerek anlatması çok hoştu. milliyetçi bir yapıya sahip olmamdan dolayı bu gibi sahneler beni ısındırıyor doğrusu.
ayrıca dini motifleri kullanmaları da güzel ancak biraz abartıyorlar, dolayısı ile sıkıyor biraz.
oyuncu seçimleri, müzikler, uzun anlamlı konuşmalar gerçekten mükemmel.
mekan sıkıntısı illa çekileceti zaten. koskoca süleyman şah'ı fırat nehri diye küçük bi çayda boğmaları gibi.
yani artıları eksileri mukayese edersek gayet güzel izlemeye değer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
kösem sultan gibi iddialı bir yapım karşısında eriyip gitmemesini diliyoruz.
şimdi kösem sultan başlayınca, onun tarihinin çok doğru olduğuna inanan ergenler de gelecek.
neyse efendim dizi izlemek için, azıcık da tarihi esintiler görmek için izlediğimiz dizidir.

kösem sultan'ı da diriliş ertuğrul'u da izleriz.
ama ergenlik yapıp izlemediğimiz dizi hakkında atıp tutmayız inşallah.

güzel dizidir, merakla yeni sezonunu beklemekteyim.
müziklerine bayılıyorum bu dizinin. savaşlarına, zikir sahnelerine, tarihi realist olarak yansıtmasına bayılıyorum. her şeyine bayılıyorum bu dizinin.

yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz.
Severek izliyorum ama 11 e 11 savaş sahneleri bazen bunaltıyor maç mı yapıyonuz biraber biraz teknoloji falan kullanın sayıyı çoğaltın lütfen.
tarihi diziler arasında gelmiş geçmiş en kaliteli olanıdır.
eksikleri yok mu var elbette. bölümler çok uzun, dövüş, savaş sahnelerine game of taki gibi daha fazla efekt eklenebilirdi.
kayıların ve türklerin dinlerine ne kadar düşkün olduğunu bilmeyen yeni nesil ateistler trt nin yada akp nin din propagandası yaptığını söylüyor. akp nin canı cehenneme. umarım özünü unutan türk milletim birşeyler öğrenir bu diziden...