bugün

"adam takla bile attırıyor be daha neler yapmaz ki" diye düşünen sınav heyetinin not defterine bunu geçirmesidir.
(bkz: hoca bana taktı ya)
salonun ortasında dikilip, nerde kaldı lan bu otobüs demek gibidir.
yurdum insanının gerçekte de vuku bulabilecek beklentisidir. bunu diyen şunu da dedi.
(bkz: hocaya parmak atıp aa beklemek)
o taklaları ereksiyon sınavında atsa 100 alacağı garanti kişinin nafile eylemidir.
isteyenin bir yüzü kara, vermeyen zenci düsturunu yaşam felsefesi edinmektir.
ölmeden kurtulmayı başaracak şekilde takla attırmış üstelik. bence en kötü olasılık karşısında optimum sonucu elde etmek direksiyon sınavının amacı, ya sizce?
attığı takla için kafadan 10 puan kıran adaletli insanın işidir.
arka koltuktaki müfettişler yoğun bakımdan çıkar çıkmaz hakettiğini düşündüğü puanı alacaktır.
bi bok bilmediği halde götü acayip havalarda olan bilgisayar programlama öğrencilerinin sınavdan hep 100 beklemeleriyle aynısı olan durum. ama hep hoca suçludur. kendileri bilgisayarı icad eden insanlardır. doçentlerden fazla şey bilirler. *
direksiyon sınavında, aracı sekiz kere stop ettirmek suretiyle 30 metre yol alamayan şahsın, ehliyet aldığına şahit olunduysa, kabullenilebilir bir iyimserliktir.
Parande de atilabilirse 100 alinabilecek durum.
daha çok beklemektir.
içine pollyanna kaçmış kişinin davranışıdır.

ancak "olmaz olmaz" ve "burası türkiye" sözlerinin hayat bulmasını beklediği de bir gerçektir.

(bkz: araya adam sokmak)
kısaca gerizekalılık.
aslında bu da bir beceri denilip 90 verilse kimse şikayet etmez, varsa şikayet eden buyursun yapsın denilebilir.
dikiz aynasına elini attıysan sorun yok. ayna düzgün olsa da o ayna bi dürtülecek.
+nasıl geçti sınav
-iyi geçti 90 bekliyorum
+bildiğimiz 90
-evet öyle güzel kaza yaptımki arabayı böyle filmlerdeki usta oyuncular gibi takla attırdım ama hiç biryerimize bişey olmadı hocada eşek değilya 90 verir artık.
cevabı kabirde yanıtlanır.
Hocanın ölmesi nedeniyle 10 puan kırılmasını bekleyen öğrencinin umudu.
- kaç almışım hocam direksiyondan?

+ lan siktir git, öldü gözetmenlerin ikisi de!

- ölmeden önce not vermemişler mi?

+ hemşire hanım çıkarın şu herifi odamdan!

- 90 bekliyorum ben kendi adıma...