bugün

Olmayan ülkedir.
Dinin ağırlığı olduğu toplumların tamamında adaletsizlik, vahşet, geri kalmışlık diz boyudur. insanların insanca yaşadığı tüm toplumlar kendilerini dinin esaretinden kurtarmış toplumlardır. Onlarca örneği varken eğer bir toplumun çoğunluğu hala ben din eksenli yaşamak istiyorum diyorsa, bu o toplumun kültürel, eğitimsel, zihinsel ve benzeri seviyelerinin en güzel göstergesidir, bok çukurunda yaşamaya mahkumdur.
afganistandır.

o kadar refah içindeler ki yarısı bizde ülkenin.
Yoktur.

Aydınlanma çağı'nın gerisinde kalan ülkeler yok olacak. Buna biz de dahiliz.
Yalnız burada din dendiği islam denmedigi için musevilik ve protestanlık inancına sahip olmanın çalışkanlığı arttırdığını ifade edeyim.

(bkz: kapitalizmin ruhu ve protestan ahlakı)
(bkz: limit does not exist)

Kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmaz.
(bkz: #39763437)
Şurada biz bizeyiz, birbirimizi biliriz, o yüzden başımız götümüz ayrı oynamasın...
Büyük çoğunluğumuz türküz, osmanlı zamanından gelen köklerimiz var ama bu gerçeği saptırarak göstermemizi gerektirmez.
Osmanlı zamanında 3 kıtaya hakim olmamızın sebebi dinin peşinde gitmemiz değil, savaşçı bir ırk olmamızdı. Ne zaman ki tüfek icat oldu, mertlik bozuldu, daha sonrada ekonomik ve politik güç tüfeğin önüne geçti, savaşçı olan başta türkler olmak üzere tüm doğu memleketlerinin havası söndü.
Zamanında yeri göğü inleten moğollardan tut, türklere kadar.
O yüzden o başarıları dine yamamak.... Yemezler...
hiç şüphesiz türkiyedir. evet hatta net...
japonya,

burada şintoist dini var ve gayet refah bir ülke.

he bu yoz yobaz takımı ise kasıt

yoktur.

la baksana herif din din deyip zır zır ötüyor

ama yemediği p*k da yok.
Sanki herkes dinini çok mükemmel yaşıyormuş gibi. Hani dinin peşinden gidenler nerede? Bi gösterin de biz de bilelim kim olduklarını.
Kesinlikle çoluk çocuğa tecavüz edilen müslüman bir ülke değildir. Örnek:

https://www.bbc.com/turkc...__twitter_impression=true
ülke olarak değilde lider olarak bir tane biliyorum.

halkı açlık sınırında yaşarken, geçmediği köprünün parasını öderken kendi 4.500 liralık çay içip, kendine sürekli saray yaptıran biri kendisi.
(bkz: #39763551)

--spoiler--
hiç şüphesiz türkiyedir. evet hatta net...
--spoiler--

Bir insanın hiç türkiye dışına çıkmadan, belkide yaşadığı şehirden bile çıkmadan, at gözlüğüyle, aç tavuğun kendini buğday ambarında sanması gibi rahat ve refah içinde yaşadığını sanması, bunla mutlu olması ne imrendirici bir kafa....
Gerçekten kıskanıyorum bu kafayı...
Sen hiç yurt dışına çıkma kardeş...
Samimi söylüyorum...
bırak, hayal dünyan ömrünün sonuna kadar devam etsin, mutlu öl....
Yoksa bizim gibi yurt dışından bakıp doğduğun memlekete, onun gittiği karanlığa, battığı boka, samimi söylüyorum uyku uyuyamazsın kederinden...
Bormanya cumhuriyeti. Afrikanın kuzey batisinda bi ülke. Araştırın bak.
Yaz, norveç.
Vardır.
(bkz: Vatikan)

Din sömürüsü her zaman iş yapar. Yeter ki işinizde iyi olun.