1. 1.
  özü itibariyle totaliter dinin , inanca değil oya dayalı sistemden medet umma durumu.

  (bkz: bana oy ver allah emri türbanına kanun yapayım) *
  (bkz: allah a şirk koşmak)
  2 -2 ... misisipikedisi
 2. 2.
  Demokrasiyi ortadan kaldırmak için demokrasiyi kullanan yobazların , karşı oldukları rejim sayesinde dinlerini yaşıyor olduklarını kabul etmelerinin işlerine gelmemesi durumudur.
  6 -1 ... invinoveritas
 3. 3.
  yobazların karşı oldukları rejim sayesinde dinlerini yaşıyor olmaları değil, olsa olsa o rejimin gelmesinden önceki aşamada yapılan savaş sayesinde dinlerini yaşıyor olmaları göz önünde tutulursa ve o savaştan sonra kurulan rejim de demokrasi olmadığına göre öyle 1930'ların kafasıyla açıklanamayacak sosyal olgudur.
  1 -1 ... westphalia
 4. 4.
  kavramlar hakkında bir bok bilmeyen insanların sanrısıdır. Totaliter olarak addedilen din,
  seküler anlayışın karşısında tutunmak için demokrasiden medet umar. Yani bulgaristan'da
  bolşevik mezalimi karşısında, müslüman isimlerini değiştirmeye zorlanan türk azınlığının dini midir acaba burada suçlu olan? Elbette demokrasiden medet umacak, hayır dünya'nın kayıtsız kaldığı bu zulüm karşısında eli kolu bağlı azınlık canlı bomba olup politbürolara saldırı yaparak mı haklılığını geçerli kılacaktı?

  Güldürmeyin allah aşkına, hem dinin varolduğu bir yönetim şekli olmaz de, hemde dini vecibeleri olarak gördüğü kavramlar üzerine önkkoşul şart koş. Madem demokraside dayatma olmaz diyorsun a be moron niye bu adamların senin tezine anti tez üretmelerini minimize edip, alternatiflerine karşı çıkarak eldeki düşünce ve uygulamaları olmazsa olmaz şeklinde benimsetmeye kalkışıyorsun..

  edit: hayır kaldı ki demokrasiden medet uman din değil, kitledir.
  1 ... zabalaynn
 5. 5.
  ümmetçilik dediğimiz afyonun nasıl kılıktan kılığa girebildiğinin göstergesidir. gayrı-milli bilinçsizleştirmeyi güden ümmetçilik denen çoban akımı daha sonraları cicilenmiş bir biçimde demokrasiyle çıkmaktadır insanların karşısına.
  1 -2 ... atsiz