bugün

Sarıyor ama sınavda girmeside muhtemel sanki .d
Kolay gibi gözüküp aslında olmayan derstir, doğrusal hareket den başlarsınız fakat eğrisellere doğru artık tünelin ucunun sanılanın aksine çiçek bahçesine çıkmadığını anlarsınız.
(bkz: dynamics).
zevkli derstir, lütfen saçmalamayın..
fizikte newton'un hareket kanunları olarak bilinir. 3 temel üzerine oturmuştur. birincisi bir cisim duruyorsa durur hareket ediyorsa kuvvet uygulanmadan ve sürtünme yoksa hareketine devam eder. ikincisi ise F=m. a diyerek kısaca gececeğim. üçüncüsü ise "sen bana etkirsen bende sana tepkimi gösteririm. " gibi bir açıklamayla etki-tepki olarak bilinir.
Dokuz eylül üniversitesinde an itibarı ile 324 kişinin yaz okulunda alıp geçme oranının %13 olduğu derstir.
an itibariyle yaz okuluna kaldığım derstir.
mühendislerin yüksek doz küfür kullandığı dersttir.
vizesinde herkesin kopya çektiği ve benim çekemeyip 30 aldığım sınav. vize ortalaması 80 idi. hayatımın belkide en özverili çalışmasını bu dersin finali için yapmıştım. sonuç; finalden 70 alarak en yüksek notu aldım ama vize düşük diye cc geldi. lanet olsun.
an itibariyle bütünlemeden geçtiğim derstir.
saatlerce sorusuna bakıp çözülemeyen ders. her soru birbirinden farklıdır soruya bakarsın hiç birşey yok gibi basit duruyor ama çözmek ölüm.
dünyanın en "çalışılamayan" dersi olabilir. evet efendim gerçekten de böyle düşünüyorum. son sınıfa geldim hala bu lanet birinci sınıf dersini alıyorum ve hala da çalışasım gelmiyor.
5 seferde verilebilmesi mümkün olabilecek mühendislik dersidir.
1 günde hatta 16 saatte yalayıp yutacağımı düşünemediğim mühendislik dersidir. Çok kolay görünür ama can yakar.
dinamik; toplumu oluşturan yapılar, çeşitli işlevlerde bulunur. bu işlevler birbirini tamamlar ve toplumun birey için önemini ortaya koyar.

toplum hangi işlevde bulunur sorusuna cevap verir.
çok kolay olmasına rağmen çok zor bir derstir.

hafta sonumu zehir etti diyebilirim.
muhendislikte sadece iki kısımda incelenmez. katı cisim dinamigi kinetik ve kinematiktir. akıskanlar mekaniginin dinamigi ise, gaz ve sıvı dinamigidir. böylece 4 sınıfta incelenmiş olur.
(bkz: f=m*a)
iki kısımda incelenir;

1)kinematik: hareketin, geometrisinin etüdüdür. hareketin nedenini araştırmaz; hız, ivme, zaman arasında bağıntı kurar.
2)kinetik: cisme etkiyen kuvvetlerle cismin kütlesi ve hareketi arasındaki bağıntıyı kurar.*
sistemde cisim yüzeye G ağırlığı uygular sistemde ona tepki..buradan da Fsürtünme oluşur e sizin eliniz de armut toplamıyor sizde sütünmeye karşı bir F uygularsınız.işte bütün bu zımbıtıların toplamına da dinamik dersiniz.
(bkz: free body diagram)
(bkz: newton s second rule)
(bkz: midterm zamanı artan bilimsel entryler)
tum sinavlari zor olabilen, sinav boyu soruyu okuyup durmaktan baska bir sey yapmayabileceginiz ders. hesap makinesi kifayesiz efendim..
bir de bkz. dusun dusun boktur isin.
"lan her sey sifira esitken* hicbir sey bulamiyordum ben; simdi ivme falan.. n'olcak lan nasil cozcez bu sorulari??" diye dusundurten ders..
uzaya uydu fırlatma, titreşim, pompalama vb konularda hesaba gitmeyi sağlar. finali var yarın, girip fantezi yapmak isteyenleri veziroğlu kampüsüne bekliyoruz.
kuvvetleri ve bunların oluşturduğu devinimler arasındaki bağıntıları inceleyen mekanik dalı. çağdaş bilimin çıkış noktası olarak göz önüne alınabilir. dinamiğin ilk kavramlarını galileo galilei ortaya attı; ama üç temel yasasını açıklayan isaac newton oldu.
psikoterapinin onune gelir de onu nitelemeye kalkarsa, psikanalizin gunumuz varyasyonlarindan birini anlatir bizlere..
(bkz: dinamik psikoterapi)
inşaat mühendislerinin hiç bir işine yaramamasına rağmen zorunlu olarak gösterilen bir derstir.