bugün

muzaffer kuşhan'ın zayıflama merkezinde 45 gün gibi bir sürede 15 kilo kadar vererek hayatını kaybetmiş talihsiz genç kız... belki de yanlış uygulamaların, kontrolsüzlüğün, dünyevi hırsların, önlemsizliğin kurbanı olmuştur... kendisine allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz...
Kendisine rahmet diliyorum öncelikle... Olayın üzerinden epey zaman geçti, ancak ben hala onu düşünüyorum. Niye oraya gittiğini, niçin ölürcesine aç kalarak rejim yaptığını, neyin uğrunda öldüğünü... Belki okulda aşık olduğu bir çocuk vardı, ve sırf şişman olduğu için ona göz ucuyla bile bakmayan bir çocuk... Belki arkasından, belki terbiyesizliği iyice ele alıp yüzüne karşı gülenler, kendisiyle dalga geçenler vardı... Başkalarının yanında "Yeter artık, yeme" diyen bir annesi vardı belki... Belki istediği kıyafetleri alamadığı için evde ağlıyordu... Belki bir kıyafet bulamadığı için, veya bir eş bulamadığı için mezuniyet balosuna gidememişti... "Oha kıza bak" diye bağıran çocuklar vardı yolda belki... Bunların hepsi belki... Belki de hiç biri olmadı... Ama bir tekinin bile olma ihtimali benim içimi o kadar acıtıyor ki... Dila, toprağın altında kimse senin dış görünüşünle uğraşamayacak artık, rahat uyuyabilirsin...
ölümünün üzerinden koskoca bir yıl geçti ancak istanbul valiliğine bağlı il sağlık müdürülüğü olayla ilgili henüz soruşturma dahil açmış değiller. gerekeçeleri ise gencecik bir kızın ölümüne sebep olmak kadar korkunç; ölümünün klinik içersinde değil de bahçedeki havuz başında gerçekleşmesi olması. burası türkiye ölür müsün öldür müsün?