bugün

Birşeye odaklanamama durumu.
Hastayken ve anı düşünmek yerine geçmişle geleceği düşünürken ortaya çıkabilecek durum.
bunun bi çaresini bilen arkadaşlarımız varsa yardım etmeleri rica olunur.
arz ederim.
ders çalışırken sık rastlanan durum.
Osbir çekerken zerre etkilenmediğim durum.
üzerinde yoğunlaşılması gereken bir işiniz olduğunda kapınızı çalması ile tanınır.
çocukken hatta bebekken saniyede bir değişen görüntüye alışmış olmaktan[TV gibi] kaynaklanabilecek bir durumdur(başka faktörler de var genetik vs). Aşırı etkilenen varsa psikiyatr ve psikolog gözetiminde ilaç ile giderilmeye çalışılır. TV'den uzak durulursa, ders çalışılan yere android telefon sokulmazsa, ders ya da dikkat gerektiren aktivitelerin yapıldığı yerlerde dikkat dağıtacak bir şey olmaz ise bir de kökten bir hiperaktivite yoksa en azından daha da hafifletilebilir.
Etrafı toplamak gerekir. Öncelikle halledilmesi gereken meseleleri halletmek lazımdır.
uzun süredir yaşadığım durumdur.

hiçbir şeye tam olarak konsantre olamıyorum.

bir iş yaparken dikkatim dağılıyor ve o işi yarıda bırakı...
(bkz: iplememek)
annenin, topla şunları yine dağıtmışsın! diyerek sürekli uyardığıdır.
özellikle araba kullanan insanlara çok ciddi bir dikkat testi yapılmalı diye düşünüyorum. bazen ben de araba sürerken dalıp gidiyorum ben bile tehlikeliyim. yapamıyorsam alsınlar ehliyetimi kimsenin canını tehlikeye atmaya hakkım yok.
bir şeye adapte olamamak, kendini verememektir.

eğitim hayatında sorun çıkartan bir illettir.
Bende aşırı derecede olan şey. Yani insan ders dinlerken halasının sigara içiş biçimini düşünür mü hiç? Ben düşünüyorum işte. En olmadık yerde olmadık şeyler düşünüyorum. Zor çok zor efendim.
zor şeydir. ne ders kaldı ne bişey.. dikkat dağınıklığı yaşamadım tek yer halı saha. sadece maça odaklanırım.
işe kendini verememe halidir. Bunun nedeni ise farklı olabilir. iş stresi, ailesel sorunlar, psikolojik sorunlar. Bunların hepsi insanda dikkat dağınıklığına neden olabilir. Çok aşırı şekilde dikkat dağınıklığı bulunan insan, gerekirse bu konuda bir psikiyatrik destek almalıdır.
bir işi yaparken üşenmek ve başka bir işe yönelmek. uzun bir yazı okurken siktiret deyip yarısında bırakıp başka bir şey yapmak örnektir.
uykusuzluk, dengesiz beslenme, depresyon, ekran bağımlıığı gibi bir çok etkenin neden olabildiği durum. bir sayfayı okurken sürekli farklı düşüncelere dalarsınız, bir türlü odaklanamazsınız. başa al tekrar oku başa al tekrar oku. ne okuduğunu anlayamazsın bir noktadan sonra vazgeçersin.
iş hayatında ise çeşit türlü probleme yol açabilir; işinizi hatta sağlığınızı kaybetmenize neden olabilir.
insana kendini aptal gibi hissettirir.
Sanırım zeki insanların laneti, bana olduğuna göre.
Öldürmeyip süründüren bir durum. Şuan girdiğim entryi onlarca kez okuyup sonra girmem, uzun cümlelerin daha başında bambaşka yerlere gitmem, insanlarla konuştuktan hemen sonra az önce ne konuştuk diye düşünmem... aptal gibi hissettirir.
konuşurken çok sıkıntı oluyor. Birkaç konu sonrasını düşünüyorum ya da herhangi bir şey.karşıdaki de beklediği tepkiyi alamıyor haliyle ve salak gibi görünüyorum.
özellikle sınav dönemlerimde beni çok etkiliyor bu durum. konuya odaklanamıyorum, ilgimi kaybediyorum. kaybediyordum daha doğrusu. bulduğum bir takım bitkisel takviyelerle bu sorunu çözmüş bulunmaktayım. adı üzerlik diye geçiyor. bir çok kültürde binlerce yıldır kullanılıyor. meraklısına; dikkat dağınıklığı çözümü
(bkz: şimdi reklamlar)
Lanetimdir kendisi. Üç basamaklı sayilari kafadan carpabilirken, 2 dk önce aklıma gelen ve yapmam gereken birşeyi unutuyorum.