bugün

Kendisi kopmuyor mu onlar

gerçi ben hiç ameliyat olmadım dikiş i sadece sünnette pipim attılar o da 1 hafta denizde yüzerken çıktı gitti.
--spoiler--
geçen ayki ameliyatım sonrası bu hafta nihayet halledebildiğim aktivite. biraz daha rahatladım böylece.
--spoiler--

Geçmiş olsun.

Tıbbi müdahale.
Rambo gibi insanım dikiş attırmayı kabul etmemişliğim laparoskopik ameliyatın 1 tek dikişi için çığlık atmışlığım var ki hiç acı da yok bu arada benim manyaklığım.
Geçen ayki ameliyatım sonrası bu hafta nihayet halledebildiğim aktivite. Biraz daha rahatladım böylece.
Öncesinde, ciddi anlamda geren, endişe veren işlem olsa da, bittikten sonra çok da şeyedilmemesi gerektiğini anlıyor insan.

Bundan üç yıl evvel, nerdeyse ortadan ikiye bölünüp, yeniden dikildikten sonra, çektiğim acıların yanında, dikiş aldırma seansı laylaylom gibi gelmişti.
Evet uzun sürmüştü ama bitince, acımadı ki, acımadı ki diye sevinçli bir hönkürmeyle doktorumla gülüşmüştük.
Ufak tefek sızlamalar oluşturur ama alımı basittir. Hastane, poliklinik, sağlık ocağı gibi tıp merkezlerinde alınması önerilir.
Vakti zamanında hiçbir bilgim olmadığı halde gazi bir abimizden dikiş almışlığım vardır.
Kaşındırır.
Kendi alnımdaki dikişleri almıştım. Tek sorun yara izleri içinde ipleri eksiksiz bulmak. Gerisi çocuk oyuncağı.
Sonuncuda Kendim yaptığımdır.
imza: 7 kere ameliyat olan yazar.
Bugün yarın yaptıracağım şey.

Ameliyat olmak kadar beni geriyor.
Kalbimdeki dikişlerin alınacağı günü bekliyorum.
(bkz: eriyen dikiş)
Tarafima bugun yapılan işlem. iki dikiş atıldı parmağıma 10 gün sonrasında hastaneye gittim. Doktor yarama bakmadan enfeksiyon var mı diye sordu çok biliyorum ya yok dedim. Ne zamandır sargılı dedi, 10 gün oldu dedim "oo çok olmuş dedi sizin doktor arkadaşınız böyle dedi dedim neyse. Girdim dikis aldırmaya normal iplikle dikildim söktüler neyse. Derinin altından ipi kaldırarak jiletle ipi kesti acıdı mı evet acıdı. Zaten uyuşturma inanın yaptıkları iki iğne daha çok yakıyor. Lan dedim katlanirim. ipi çektiği için deri altından acıdı namussuz.
ilk dikişlerimi aldırdığım günü hatırlıyorum. ölüm gibi korkmuştum. tanrı sanki o korkumla taşak geçercesine yarım yamalak hayatıma 58 dikiş daha sığdırdı. hayatımı diktiler. bedenimin her yerinde tırtıl fosilleri var artık.

benim için marketten sigara aldırmak gibi bir şey.
gıdıklar.
Kaşındırır gibi oluyor. Testere ile gıy gıy diye kesersiniz ya onun gibi işte. Tatlı bi kaşıntı.
Bu acı hoşuma gidiyor. Sakar ve yaramaz bir küçüktüm. Birsürü yaram oldu. Dikiş izlerini de seviyorum. Erkekleri daha çekici yapıyor.
içiniz kıyıla kıyıla maruz kaldığınız, geren, kastıran bir zaman dilimi.
Toki, Mars' a toplu konut projelerine başladı biz halâ dikiş aldırıyoruz canına yandığımın!
Yok mu, şöyle, zamanı gelince kendiliğinden eriyip biten, yok olan, eriyip dökülen bir ip?!
hadi acı dediğin katlanırsın geçer ama iz, iz öyle mi? allah belasını versin o stajyer ortalık çocuğunun. yıllardan beri elimde izle dolaşıyorum. cart diye çekti ipleri kanattı bir de üstüne bu yara mikrop kapmış diyor.
Valla ben en son sünnet olduktan sonra aldırdım. güzeldir heralde çonkü kimse çükünde iple dolaşmak istemez.
Ben diş ameliyatından sonra aldırmıştı bisey olmuyor ya. Hatta çok farklı bir his ama güzel bir his. iki hafta beş dikişle dolaşmak iğrenç biseydi.

Geçmiş olsun.
Klasik yöntemlerle atılan bir dikişiniz varsa belki acıtır fakat. Bugün yaşadığım tecrübeyle ve girdiğim onca ameliyathane sonucu ameliyathanelerden nefret ettiriyor.
Ipi sıkıştırmak için pense kesmek için makas. Dikişin sıklığı deriyi kaldırıyor ve çıkması imkansız görünüyor olsada çıkıyor. Acılı değildi. Fakat ipin o çıkma hissi insanı gıcıklamıyor değil. Ama bittikten sonra gelen müthiş rahatlamayı düşünürsek hiç gerilmemesi gereken operasyondur.
15 20 gün geciktirmeyip tam gününde giderseniz dikişler kaynayıp acı vermemiş de olurlar.
Dişetinden ya da kafadan alınıyorsa hiçbir şey hissedilmeyen tıbbi işlem.

ben hissetmedim kanki.
Göz kapağımda maruz kaldığım, dikişler battığı için gözümü kapatıp uyuyamadığımdan koşa koşa gidip iç gıcıklanması eşliğinde yaptırdığımdır.
güncel Önemli Başlıklar