bugün

vücuda atılmış olan dikişlerin, bir doktor veya hemşire tarafından alınmasıdır.

bilinenin aksine bir sinek ısırığı tadından bir his ile gerçekleşmez bu işlem, yaraların iyileşme durumuna göre acılı bir şekilde gerçekleşir. şahsi tecrübeme dayanarak söylüyorum, atıldıktan 10 gün sonra alınan dikişlerimin her biri hayvani acılar yaşattı. bir tanesi kalmış dikişlerin, onu dikişler atıldıktan 20 gün sonra aldım ve hiçbir acı hissetmedim. ama tabii 20 gün uzun bir süre, normal şartlarda 4-5 gün sonra alnıması gerekiyor. olayın bir diğer püf noktası ise kullanılan ip kalınlığı. ip ne kadar kalın ise o kadar acıyor. mesela benim dikişlerimin çoğunluğu ince ip ile atılmıştı fakat bir kaç tane de kalın iple atılan dikiş vardı ve onlar incelere oranla bariz daha çok acıdı.

dikişleri aldırırken acı yaşamamak için 15-20 gün sonra aldırmak gibi bir yanlışa da düşmeyin, ne kadar geç aldırırsanız o kadar çok iz kaldığı söylenmekte.
dikişi alıcak şahısın ipi kesmek için yukarı doğru çekiştirmesi sonucu acıdan kıvrandırır. Dikişler alındıktan 2-3 saat sonra bile o çekiştirilen yer hafifte olsa kendini hissettirir.
dikiş atılırken duyduğunuz acıdan daha fazla acı duyarsınız.
özenle yapıması gereken bir iş. acemi bir hemşireye geldiyseniz yandınız demektir.
(bkz: Acıdan sedyeyi ısırmak)
birinin sizi tırnakları ile (ya da cımbız ile: bu eylem gerçekleşirken dr. cımbıza benzer bir aleti ipi çekmek için kullanıyor) etinizi yukarı çekerek ve biraz acıtarak, sıkıca cimciklediği hissi veren eylemdir.
çok abartılacak, büyük bir acı * vermemektedir. biraz dayanıklıysanız, fazla korkmanıza gerek yoktur.
can yakar acıtır. *
benım parmagıma 1 tane dikiş atılmıştı vaktı zamanında. onuda 5 gun sonra cıkarırken hiç acı hissetmedim. cımbız tarzı birşeyle biraz yukarı çekiştirdi ve jiletle dokundugu anda ip terayağından kıl cıker gibi çıktı. çokta kafaya takmayın.
ele buzdolabının kapağı düşmesi akabinde atılan altı dikişin on gün sonra aldırılması gerektiği söylendi. gittim aldırdım. ipi keserken acımadı ama cımbızla çekerken canım çok yandı. üstüne üstlük aldırdıktan tam 20 dakika sonra yaranın yarısı tekrar açıldı. siz siz olun sakın hemşirenin gazına gelip doktora göstermeden dikiş aldırmayın sözlük
Vucutta kesik bi yeri kavuşturmak için dikilme işlemi ardı kapanmaya başlayan yaranın iplerini bir doktor ya da hemşire yardımıyla sökturmektir.
Arkadaşımın eline çalışırken neşter gitmişti 1 tane dikiş atmışlardı 4 5 gün sonra elini kesen neşterle elindeki dikişi ben almıştım.
Dikiş atılan yer kaza sonucu kesildiyse emin olun keserkenki acı dikiş alınırkenkine nazaran çok çok küçüktür abartılacak bi şey yok.
Tabi dikişi urganla attıysalar bi şey diyemem.
Aldırmadım hiç ama almayı severim.

Basit bir işlemdir.
düşünüldüğü kadar acı vermeyen basit işlemdir.
Hocam cımbızla tutacak neşterle vuracak teninin çekilmesini hissedeceksin sadece korkulcak bir şey yok.
Göz kapağımda maruz kaldığım, dikişler battığı için gözümü kapatıp uyuyamadığımdan koşa koşa gidip iç gıcıklanması eşliğinde yaptırdığımdır.
Dişetinden ya da kafadan alınıyorsa hiçbir şey hissedilmeyen tıbbi işlem.

ben hissetmedim kanki.
Klasik yöntemlerle atılan bir dikişiniz varsa belki acıtır fakat. Bugün yaşadığım tecrübeyle ve girdiğim onca ameliyathane sonucu ameliyathanelerden nefret ettiriyor.
Ipi sıkıştırmak için pense kesmek için makas. Dikişin sıklığı deriyi kaldırıyor ve çıkması imkansız görünüyor olsada çıkıyor. Acılı değildi. Fakat ipin o çıkma hissi insanı gıcıklamıyor değil. Ama bittikten sonra gelen müthiş rahatlamayı düşünürsek hiç gerilmemesi gereken operasyondur.
15 20 gün geciktirmeyip tam gününde giderseniz dikişler kaynayıp acı vermemiş de olurlar.
Ben diş ameliyatından sonra aldırmıştı bisey olmuyor ya. Hatta çok farklı bir his ama güzel bir his. iki hafta beş dikişle dolaşmak iğrenç biseydi.

Geçmiş olsun.
Valla ben en son sünnet olduktan sonra aldırdım. güzeldir heralde çonkü kimse çükünde iple dolaşmak istemez.
hadi acı dediğin katlanırsın geçer ama iz, iz öyle mi? allah belasını versin o stajyer ortalık çocuğunun. yıllardan beri elimde izle dolaşıyorum. cart diye çekti ipleri kanattı bir de üstüne bu yara mikrop kapmış diyor.
içiniz kıyıla kıyıla maruz kaldığınız, geren, kastıran bir zaman dilimi.
Toki, Mars' a toplu konut projelerine başladı biz halâ dikiş aldırıyoruz canına yandığımın!
Yok mu, şöyle, zamanı gelince kendiliğinden eriyip biten, yok olan, eriyip dökülen bir ip?!
Bu acı hoşuma gidiyor. Sakar ve yaramaz bir küçüktüm. Birsürü yaram oldu. Dikiş izlerini de seviyorum. Erkekleri daha çekici yapıyor.
Kaşındırır gibi oluyor. Testere ile gıy gıy diye kesersiniz ya onun gibi işte. Tatlı bi kaşıntı.
gıdıklar.
ilk dikişlerimi aldırdığım günü hatırlıyorum. ölüm gibi korkmuştum. tanrı sanki o korkumla taşak geçercesine yarım yamalak hayatıma 58 dikiş daha sığdırdı. hayatımı diktiler. bedenimin her yerinde tırtıl fosilleri var artık.

benim için marketten sigara aldırmak gibi bir şey.
Tarafima bugun yapılan işlem. iki dikiş atıldı parmağıma 10 gün sonrasında hastaneye gittim. Doktor yarama bakmadan enfeksiyon var mı diye sordu çok biliyorum ya yok dedim. Ne zamandır sargılı dedi, 10 gün oldu dedim "oo çok olmuş dedi sizin doktor arkadaşınız böyle dedi dedim neyse. Girdim dikis aldırmaya normal iplikle dikildim söktüler neyse. Derinin altından ipi kaldırarak jiletle ipi kesti acıdı mı evet acıdı. Zaten uyuşturma inanın yaptıkları iki iğne daha çok yakıyor. Lan dedim katlanirim. ipi çektiği için deri altından acıdı namussuz.