bugün

haycancılık faaliyetleri ile meşhur, kış aylarında feci halde soğuk olabilen kars ilçesi.
Annem buralı.
Köydür. Hatta batının köyü daha gelişmiştir.
istanbul, kocaeli ve bursa gibi büyük şehirlerde yaşayanlar bilir. yaşadıkları semtin en tehlikeli mahallesini genelde buradan göçen tipler oluşturur.

gasp, hırsızlık, uyuşturucu ve huzuru bozan tüm suçlar bu insanlardan çıkıyor genelde.
zamanında karsta jandarmaydım. terörün en çok olduğu yerdir kağızmanla birlikte. bir de sürekli olaylar olur amk. hayvan filan çalmalar. kısacası zor yerdir digor .
Kars'a giderken Digor yolu üzerinden geçtim. ilçe dedikleri leş bir köy burası. Yıkık dökük, virane, köhne ve dağınık yapılar var. insanı hakkında bir kişiden bile iyi bir söz duymadım zaten. Memuriyet yapan arkadaşlar için Allah düşürmesin diyorum.
Buralı varsa burda beni engellesin.
Bölücü k*rt ise giriş.
Gerisinden zarar gelmez.
kesip at memleketten..

tam olarak dusuncem budur..
terekeme veya karapapak sa direk giriş.

değilse zarar gelmez.
Evet genelleme yapıyorum.

Kardeş Bi adam digorluysa, Oradan uzaklaşın.

At hırsızı tipi vardır bunlarda resmen eşgaldir.

Hırsızın, yolsuzun, itin, kopuğun, çakalın kralı burdan çıkar.

*baykuştan pervamız yok biz şahinler sürüsüyüz.
terör bölgesi. gitmeyin efendim. tanrı bile unutmuş buraları.
kars vegas

digor teksaz

ikilemi

halkının çoğu zazadır.
arka mezarlık anlamına geliyormuş.
Canım memleketimde yer alan mına kodumun ilçesi.
Kurtulamadık lan şuradan.

Not: merkezden.
Kars vegas Digor texas'dır.
Hemen herkesin evinin önünde bilmem kaç dönüm meyve bahçesinin bulunduğu yemyeşil bir ilçe.
tarihi tekor bazilikasının bulunduğu ilçe.
insanı tarihi öncesi devirde yaşamalıydım diye düşündürtmeyecek yerdir çünkü digor her zaman tarihin öncesindedir,imkansızlıktır,mahrumiyettir,buhrandır,olmayasıcadır,her zaman ama her zaman son noktadır.
kars'ın en sıkıntılı ilçelerindendir. Terör örgütüne eleman yetiştirildiği bile söylenmektedir. Soğuk ve dağlıktır.
belki de türkiyenin en soğuk yeridir, en az 7 ay kar ver, kars merkezde bir santim bile kar yokken burada diz boyu kar mevcut.
kars'ın güneyinde dağlık bir $ehir. tabiri caizse adamı bunalıma sokan yerdir.
dtp oy potansiyeli her zaman yüksektir burada.
kürtler tarafından; kars'ın başkenti diye tabir edilen.

diğer kişiler tarafından; New york'tan kopma gerek mimarisi gerekse medeniyetin merkezi olarak tabir edilen Türkiye cumhuriyeti toprağı.
14 ağustos 1993 te ellerinde pkk bayraklarıyla kalkan ba$ların özel timlerce indirildiği yerdir.
geçenlerde "17 masum insanın gösteri yaparken katledildiği yer" $eklinde bir tanımını gördüm. (bkz: omfg)
anlamıyorum ki arkada$ bu insanlar halk oyunlarından nadide örnekler sunarken mi öldürüldüler?ya da ne bileyim bi tiyatro oyunu sırasında sahnede kur$una mı dizildiler? (bkz: gosteri yapmak)

üzerinde bulunduğu toprağın askerine kur$un sıkan bir örgütün bayraklarıyla ba$kaldıran insanlara masum denmesi ise masumiyet kavramı üzerine derin tefekkür seanslarına mecbur kılıyor nacizane bünyeyi.
karsın genellikle kürtlerin yaşadığı ilçesidir deyimi bile vardır.