bugün

kalp çarpıntısına iyi gelen fakat aşırı derecede ve olur olmaz yerlerde cırcır olmanıza sebebiyet verebilecek bir ilaç. nereden biliyorsun diye sormazsanız sevinirim.
guatr başta olmak üzere tiroit bezinin fazlaca çalıştığı hastalık ve durumlarda yaşanan kalp çarpıntısı, kol ve bacak titremesine karşı kullanılan pembe renkli küçük bir hap.
adrenalin, nonadrenalin gibi gereksiz salgılanan, vücutta terleme, titreme kaygı gibi sorunlara yol açan heyecan korku ve stres hormonlarını bloke eden ilaç. kullandığım antidepresanın yan etkisi titremeydi. 1 haftadır bu ilacı kullanıyorum. tamamen kesmedi ama şimdilik iyi gidiyor çok şükür.
Kullananlara bir şey sormak istediğim ilaç.
Tansiyonu düzenlerken kaygıyı da güzel kontrol eden ilaç. Tabi bu farmakolojik bir tedavi. Psikolojik destek almazsanız kaygının geçmesi yalan olur.
(bkz: diderot)
Pederin vazgeçemediği hap.
heyecanlı yapım, özellikle de sınav zamanları olan el titremelerim için zamanında yazılan ilaç. başlığı görünce mutlu oldum.

çünkü bu ilaç bana “eli titreyen bir insan” olduğumu öğretti. kaygılanınca terleyen, sesi içine kaçan biri değilim, bu belirtileri yaşamıyorum da, ben de eli titreyen ve vücudu da titrek biriyim. bana ait olan belirti de bu. fazlasını yaşadığımda çözüm olarak bu ilaca başvurmamın anlık etkisi olsa da kalıcı yöntemini terapide buldum.

fakat kaygı, korku, heyecan yok mu hayatımda. var, hep de olsun. onlar olduğunda işte yine aynı belirtiler. insan olduğumu hatırlatan, beynimden bana gelen mesajın alarmı. bu sebepten dideral kullanmalı mıyım? hayır. daha dip sebeplere inilir mi, evet. yani kullanma sebebine bağlı olarak bir araçtır dideral. neden bunu kullanıyorum sorusunun cevabından hareket edip ana sebebi bulduran olmuştur hayatımda.
zamanla etkisi azalıyor mu ne bu meredin uzun süreli kullanan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim...
olmasaydı olmazdım.
denemek için bir tane hapın yarısını içtim, kullandığım başka bir ilacın yan etkisini düşürdü kalbimde şimdilik cok büyük bi fark hissetmiyorum.
Bana migrenden ve çok fazla kafein aldığım için verilmişti. Yukarıdaki yazarın söylediği gibi kullandığınız sürece etkili olan bir ilaç olduğunu duyup fark edince bıraktım.
kalp çarpıntısı, gereksiz heyecan ve dolayısıyla konuşurken seste oluşan titreme nedeyle doktorun farklı bir anti depresanlan beraber yazdığı ilaç. etkisi muazzam. 6 ay oldu kullanmaya başlayalı, 6 ay daha kullan dedi doktor, ben garanti olsun diye 24 ay daha kullanmayı düşünüyorum.
Uçağa binmeden önce içtiğim minik hap. Daha sakin oluyorsunuz.

Sonra da Bu hayatın heycanı meycanı yok.
Ben de sinüs taşikardi teşhisi aldık nabzim 140lardaydi ama 4 gün olmasına rağmen iyi geldi bile. Yalnız doktor bana sabah akşam yarım(20 mg) almamı önerdi ama ben cidden biraz mallştırıyo diye sadece sabah kahvaltıdan sonra alıyorum. Geceleri çarpıntım hafiften tutuyo ama ilaç kullanmaktan nefret ettiğim icin yarım içiyorum sadece..

Asıl merak ettiğim 3 5 hafta sonra ilacı bırakinca, normal mutlu mesut yaşantıma devam edebilir miyim? Bu ilacı kulanıp etkisini görmüş olan arkadaşlar mesajla biraz bilgilendirirse sevinirim. Aylarca hatta yıllarca ilaç kullanmak istemiyorum...
sunum veya konuşma esnasında heyecanı azaltır derler ama diğer yandan ne konuşacağına bile unutturur sana kendisi. beta blokerdir ve beyindeki iletileri yavaşlatarak yapar işini bu yüzden unutkanlık ve dikkat dağınıklığı en keskin yan etkisidir.
Taşikardi ile savaşan mucize tanrı. Tanrı gibi ilaç, buna tapabilirim. 20 tane aynı anda alsak nasıl olur acaba.
heycan giderici özelliği bulunur.
önemli toplantılarda, mülakatatlarda çok işe yarar.
kişi bu ilaçtan haberdersa 1 saat öncesinden tabletin çeyreğini alması onu gereksiz heycan ve stersten uzak tutar.
Bugün yeniden geçiş yaptığım ilaç. Lityum tuzunun bünyemde yaptığı titreme beni vedat milor havasına sokunca başlamamı söyledi doktor. Daha iyi olana kadar biraz da böyle olsun bakalım.
Hayatın bana dayattığı kimyasallardan biri. Büyük ihtimal yarın vücudumda dolaşacak. lanet olası antidepresanlarla bugün doktorcuğumun yazdığı ilaç. her şeyin farkındayım ancak bir türlü mutlu olamıyorum. etrafımdaki insanları da üzmek istemiyorum. onlar benim durumuma üzülüyor. ben de onlar üzülüyor diye üzülüyorum. bir melek diliyorum tanrıdan tüm insanlara, çaresiz, yuvasız, aç susuz olanlara. umarım her şey daha güzel olur.
etkisi bende mi bilmiyorum ama iki tane alınca mis gibi uyuduğum ilaç.
Etken maddesi propranolol hidroklorürdür. Beta blokerdir.
Çarpıntı şikayetimden dolayı doktorun geçen yıl yazmış olduğu ve o günden beri ilk kez bugün çarpıntım olduğu için önce almak durumunda kaldığım ilaç. 10 dakika geçtiği için henüz etkisini göremedim.
aslen kalp ilacıdır. bir miktar tansiyonda düşürmektedir. ilk geliştirilen beta bloker olmasından ötürü çok eski bir ilaçtır. etken maddesi (bkz: propranolol) dür. 70 li yıllarda dedem kullanıyordu bunu ve kutusu kareydi, şimdilerde dikdörtgene dönmüşler ve ne yazıkki artık bende kullanıyorum. piyasadaki türevleri (bkz: beloc) (bkz: concor) dur. yaygın yan etkisi saç dökülmesi ve insanın ağızının tadını yitirmesidir. beta blokerlerdeki temel mekanizma kalp hızını yavaşlatarak olası terörist kalp atışlarını engellemektir. (bkz: ventriküler taşikardi) (bkz: supraventriküler taşikardi)
Bana hiç faydası olmayan pembiş tabletçikler.