bugün

dia marketlerinde satılan yüzde 4.7lik alkol oranına sahip bira.

önceden hep sidik gibidir bu düşüncesiyle almam diyordum (tadını bilmeden yorumda bulunmak buna denir galiba). geçen gün baktım da 50lik olanı 1 liraya düşmüş almamak ayıp olur dedim. açtım balkonda kutuyu açıkçası tırsarak içtim daha ilk yudumdan kusmak korkusu işte. neyse cesareti toplayıp ilk yudumu aldığımda o kadar da feci bir manzarayla karşılaşmadı damağım, midem. içilebilirdi en azından züğürt olunan zamanlarda alkol iştahı kabarmış bünyeyi bir şekilde tatmin ediyor.

ha karşılaştır bebeğim bana ne senin tadından, damağından diyeceksin biliyorum. tuborg gold, efes fıçı vs. gibilerinin yanından bile geçemez, tozunu yutar ancak. ama skol, marmara vs. gibi biralar yanında altındır, elmastır.

az önce baktım dia kataloğundan, 8 ekime kadar da 1 lira olacakmış. parasız, kötü günler için stok yapmak gerekir.

(bkz: alkolizmin doruklarında yaşamak)
33lük tercih sebebidir çünkü şişededir. tadı tuzu havası farklıdır şişenin. ucuz etin yahnisi hesabı tadı kaliteli alkole alışmış bu damak için biraz tuhaf gelse de indirimdeki fiyatına karşı koymak akıl karı değildir.*****
2-3 alakasız kişi tarafından süt koktuğu tescillenmiş bira. maltoz yerine laktoz mu koymuşlar anlamadım*. 7-8 tanesi kafayı kırar ama.
(bkz: az paraya çok kafa)
artık diasa tarafından üretilmeyen/getirilmeyen bira. alıştırmıştı bir anda kendini. neyseki diasa yine kıyağını yaptı;

(bkz: bermania)