bugün

2013 ayağının sonuçlarının açıklanmasının ardından, bir çok bünyenin yeni ümitler bağladığı, önlisans mezunlarına lisans eğitimi kapısını açan sınav.
dgs 2013'den daha zor olucak sınav.
ösym'nin resmi sitesindeki duyurusuna göre~http://www.osym.gov.tr/be...3/2014-sinav-takvimi.html~ bu yılki sınavın tarihinin değişmesi gibi bir değişiklik olmazsa 19.07.2014'te yapılacak olan sınavdır.
100 gün kalan sınav.
Bir çok öğrenciyi sollayıp geride bırakacağım sınav.
26.05.2014 tarihinde kayıtları başlayacak olan sınav.
Her Dgs gibi buda boktandır. kazansanız bile bir sürü ders kitlerler bazı okullar. 2 yılda çok zor biter (mühendislikse bitmez bile) normal 3. sınıfların ya da 4 lerin 5, 6 dersi varken siz dgs olduğunuz için 10, 11 ders alırsınız.
soru sayısı 160 dan 120 ye indirlimiş süresi 180 den 140 olmuş sınav. ayrıca be amk ösymsi senin ben aklını mantığını sikeyim sınava kalmış 2 ay sen bunları yeni açıklıyosun. onu geçtim sınav merkezlerinide berbat etmişsin ben zonguldaktan sınav olmaya niye ankaraya gideyim amk.
40 günden az kalmıştır sınava. soru sayıları türkçe ve matematikte 80 e 80 iken 60 a 60 a düşürülmüştür. sürede 140 dakikaya indirildi. **
yaklaşıyor efendim durduramıyoruz.
60-70 soruyu anca çözebildiğim sınav. giren girmiştir, büyütmeyelimdir.
Ercanın yaptığı alışverişin giydiği kıyafetin milleti gerdiği,Asalsal diye bir terimi de ilk defa görüp, mala bağlanmasına sebep olan sınavdır.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/667793/+
sınav başladıktan bir süre sonra bulantı ve migren nedeniyle matematikten 30 civarı net yaparım en fazla. ulan kafam davul gibi soruları okuyamadım bile. neyse sıçtık derken internete girdim akşam üstü bi baktım bu sıçış genel bir sıçışmış. herkes şikayetçi sınav zor diye. herkesin migreni tutmuş demek ki.
ulan asalsal nedir hala anlamadım amk. o ürettilen 50 adet üründe kullanılan ham madde miktarı götünüze girsin bitmedi o grafikli oteldeki 2011 ve 2012 yılındaki bütün müşteriler siksin sizi yetmedi hani tiyatro için çıkarılan 45 bilet varya o biletlerin saibide siksin sizi. dün sınavı artık bırakıp sizi soranların amk diye sövmeye başladım sınavda.

bir tiyatro için 45 bilet çıkarılıyor. biletlerin bir kısmı a liraya bir kısmı b liraya satılıyor. biletlerin ilk 30 tanesi a liradan satılıp 190 lira getirip son 30 tanesi b liraya satılıp 160 lira getiriyorsa a + b nedir diye bir soru vardı bu soruda ilk 30 ve son 30 varsa 60 bilet satışa çıkmış olmuyor mu o zaman kayıp 15 bilet yok mu ? bu 15 bilet el altından karaborsayaya mı verilmiş nolmuş? yoksa ben mi çok yanlış yorumladım soruyu veya yanlış mı hatırlıyorum ?
bugün itibari ile açıklanmış olan..
Bu da mı açıklanacak sınavı. Bu ne arkadaş her yer sınav olmuş memlekette.
Sonuçları 1-2 saat içerisinde açıklanacak sınav.
açıklanmıştır. 2300. Oldum. Fakat bu sıralamayla bir yeri kazanamam.
siz "asalsal sayı" nedir bilir misiniz? bilin. öğrenin.

asalsal sayı şey işte bir sayının en büyük ortak bölenlerinin... çarpımının.. kendinden başka bir sayıya bölünememesi miydi.. yok... mesela 120 var di mi.. onun en büyük ortak bölenleri... neydi lan..
Yapmayin etmeyin. Gidin aciktan okuyun. Pismanliklar yasayacaksiniz.
Kolay bir sınav olmasına rağmen Yıldız tekniğin mimarlığını bir puanla kaçırarak özele %100 bursla yerleşmeme sebep olan sınav.

işin özü kolay bir sınav.
Alesi geride bırakan sınavdır. Sıralamanın önemli olduğu sınavdır.