bugün

asmis bitirmis uuser eylemi.

tuvalette binom acilimini,
uyurken marketten alacaklarini düsünen yazarin her ise yeterim tadindaki olayi.

e hadi o zaman..
(bkz: otobüste entry not almak)
(bkz: yolda entry not almak)
(bkz: tuvalette entry not almak)
(bkz: yemek yerken entry not almak)
(bkz: rüyanda entry not almak)
bir ileri versiyonu icin :
(bkz: derste entry girmek)
sözlükten mezun olacak yazarın yapacağı iştir.. (bkz: sözlükten mezun olmak)
olaylar muhtemelen şöyle olur..yazar tahtaya bakar bakar sonra birşeyler yazar sanarsın not alıyor..sonra komik bir şey aklına gelir..güler..onu da yazar..sonra hoca dönüp;
-neye gülüyorsun, gülünecek birşey varsa söyle hep beraber gülelim..
yazar da içinden;
-ulan sana bir ayar verirdim ama neyyyyyse..eve gidince senin bütün entrylerini kötü...ne diyorum ulan ben ne okulu yaa! gideyim eve sözlükte bir kaç yazmam gereken entry kalmıştı..bak alamıyacağız diplomayı şu sözlükten yaaa..
tuna vilayetinin bu esaslara göre yönetilmesi için iki ayrı nizamname çıkarılması. trafiğin kontrolu tumvacılar kiralar yol ve ışıklandırma kontrolu.
19. yy sonlarında osmanlıda oluşturulan yerel yöbetimlerin belediye başkanları ücret almadan görevlerini sürdürmekteydi. sadece kendi işleriyle ilgilenirlerdi. 1860-70 oluşturulan yapılar yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı işlevlerini tam yerine getirememiştir. meçlisler merkezin sıkı denetiminde olduğundan dolayı tüzel kişilikleri yok.
1871 de tuna da gerçekleştirilen yapıların mayalarının tutmasından dolayı diğer vilayetlerde de oluşturulması kararı alnıyor. 1871 nizamnamesi. ingilteredeki yerel yönetimlerden bir tık daha iyidr. oluşturulurken fransız düzeninde renk alınmıştır. pratik olduğu için alıyolar. var olan valilerin yetkileri artırılıyor. bucakalardan oluşan nahiyeler tek bir yönetim altına alınıyor. üyelerin yarısı merkezden atanırken yarısı seçimle belirleniyor. valilerin ordu üzerindeki söz sahibi ellerinden alınıyor. ders 1 sonu
güncel Önemli Başlıklar