bugün

maalesef, ancak ölüm kadar sıcak tutar insanı.
(bkz: depresyon ilaclari)
depresyon zamanı yalnızlığını paylaşacağın, kollarını gönlünce sündürebileceğin, kendini sarıp sarmalıyacağın bir hırkadır. ancak sadece hırka değildir artık sizin gözünüzde.. o bir o biir... *
edit:ben kendimce bunun t-shirtünü de çıkardım sözlük.. bol, salaş ohh mis.
geçen sene leke jeans te bulup hemen aldığım, kıç kısmı götü örten bol,kalın hırka.
herkeste bir tane mutlaka bulunan türden hırkadır. saçları tepede toplar, bu hırkayı giyer, televizyonun karşısında battaniyenizin altında günler ve günler geçirebilirsiniz.sonra ne olur hani günlerden günlerden sonra. bi bok olmaz. bakarsınız ki hiçbişey olmuyor, bahar tadında bir kış günü, bir duş alır televizyonu kapatır radyoyu açarsınız. giyinir sahile inersiniz. açılırsınız. ama hırkayı atmazsınız ya gün gelir lazım olur.
nasil bir seydir, nerde satilir bilmiyorum da, edinmek lazim bunlardan bir tane. bu ara cok usuyorum.
satıldığında çok pahalı olan, örülmesi gereken hırkadır. ben ara ara bulamadım şahsen istediğim gibi. kişi özellikle erkekse feci grunge bir hava katar. sümüklerinizi silmek için kolları da birebirdir. hem hala teenagersanız neden olmasın?
(bkz: melamet hırkası)
(bkz: kurt cobain hırkası)
yaprak dökümündeki leylanın hırkası tek bilindik örnektir.
bu bana yakışmadı deyip, hemen çıkarılması gereken hırka.
yelek de olabilir kimi zaman.
depresyonda olan insan çeker patiklerini, giyer yeleğini... yatar bütün gün. evet.
- kaça bu depresyon hırkası acaba?
- 500 lira.
- asgari ücret alıyorum ben.
- anladım.
- depresyon fanilası yok mu?
- normal fanila var.
- ne kadar?
- 10 lira.
- iyi, sar.
kış günlerinde sınava çalışıcağım diye kendini sıkıp depresyona girdiğinde tercih edilen hırkadır. * * *
ya da bazı kadınların savunduğu; "örgü örmek depresyona iyi geliyor" mantığından yola çıkan depresyon dönemindeki bir hatunun örmüş olduğu hırkaya da denebilir...
http://imageshack.us/photo/my-images/133/561zr4.jpg/
uzun, açık mor pembeye dönük bir lilaya yakın, angora bir hırka.
sonbahar depresyonunda sarınılan sıcacık tutan hırkalara verilen isim. bir nevi yakıştırma.
kalın örgüden yapılmış insanın üzerine en az iki beden büyük gelen en bejinden hırkadır.
bir üst versiyonu için:
(bkz: deli gömleği) *
lacivert polar hırkamdır. kendisi sarar sarmalar ısıtır beni. başkalarının aksine.
düşündüm de hiç böyle bir hırkam yoktur. zira depresyondaysam ilk gördüğümü giyerim üstüme. her hırka bir depresyon dönemi geçirmiştir benimle.
kolunun bir kenarı illa ki sökülmüştür.
(bkz: mecnun hırkası)
30 ağustos zafer şöleni esnasında, açık hava gösteri merkezinde konser izlerken görülebilecek kırık kişiliklerin kullandığı hırkadır. bu kişiler genellikle depresyon hırkasının üstüne birde taraftar atkısı sararlar, götlerine kadar inan kabarık mı kabarık, kıvırcık mı kıvırcık saçlarını da o yünlü taraftar atkısının üstünden açıp salarlar.

çevirirsin bu depresif arkadaşı dersin ki ;

+ yahu aynı saçtan bende de var, bu ağustosun sıcağında benim götüm yemedi. sen necisin birde askı ve hırkan var ?!
- sanane be öküz !

yaşandı bu yaşandı.