bugün

ahmet mete ışıkara'ya takılan lakaptır.en seksi erkek seçilmiştir.
bir ara türkiye' nin en seksi erkegi de seçilmiş deprem profesörü ahmet mete ışıkara'dır. artık tahtını sismail' e bırakmıştır.
(bkz: sismail)
bir zamanların popüler ismi. hakkında bu kadar az entry girilmiş olması üzücü. umarım ahmet mete ışıkara başlığına yazılmıştır. entryi girdikten sonra bakacağım lan.
bir çizgi film kahramanıdır.
17 ağustos 1999 marmara depremini kılıfına uyduran bir dededir. görevini başarı ile gerçekleştirmiştir.
(bkz: ahmet mete ışıkara)
yangın dede, sel anne, hortum amca, kaza dayı. . . gibi birçok türü olan büyüklerimizden biridir. kendisine şu espri mutlaka yapılmıştır: anası afette doğurmuş sanki.
Allah rahmet eylesin. dedeye sahip çıkamadık.
Özellikle 17 Ağustos depreminden sonra insanları deprem konusunda bilgilendiren tatlı bir bilim adamı diyebilirim kendisine. Depremde kendini koruma, sonrasında yapılması gerekenler bakımından sıfır bilgiye sahip olan bizlere gayet yalın bir dille bir çok şey öğretmiş bi nebze daha bilinçli, daha duyarlı hale gelmemizi sağlamıştır. Mekanı cennet olsun.
hayatını kaybetmiş dedemizdir. allah gani gani rahmet eylesin.

(bkz: ahmet mete ışıkara)
Allah rahmet eylesin.. Uzuldum, pamuk gibiydi.
ahmet mete ışıkara. 1999 gölcük depreminden sonra halkı bilinçlendirmeye başlamış ve kendisine bu lakap verilmiştir.
tsunami babannenin kocası.
bir inşaat firmasının reklamında oynadığında güvenim sarsılmıştı.
yine de Allah gani gani rahmet eylesin.
Fettullah gülen.
Jeofizikçi akademisyen prof. dr. ahmet mete ışıkara'nın 1999 Gölcük depremi sonrasında toplumu bilinçlendirme konusunda yaptığı çalışmalar sonucunda Deprem Dede ile tanınmasıdır.
Aynı zamanda dershane'de bana takılan lakaptır.
Ahmet mete ışıkara'nın 17 ağustos faciası sonrası kamuoyunda tanınırlığının artıp halkı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarda bulunması ve çocuklara da hitap etmesi, çocuklar tarafından da tanınıp sevilmesi neticesinde kendisine takılan isimdir.