bugün

Denizlinin denizsiz olduğunu düşününce rahatladığım konu.
Limanı olmayan yerde yaşanmaz.
Yılda bir kez denize girsemde, o deniz bu şehirde olacak diyorum.
Deniz kenarında doğup büyümeme rağmen denizi olmayan bir yerde çok fazla sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Her yerin kendine göre güzellikleri var. Mesele bunları keşfedip bulabilmekte.
Deniz olmayan yerlerde çakma deniz nehir göl irmaklar olusturulur bu zavalli insanlar da oraya gider avunurlar.
bir denizimiz belki yok ama gölümüz var onunla yetiniyoruz. evet evet sivrice adında göl var. kafan her estiğinde çıkıp sahilde tur atamıyoruz yaz tatillerin de olduğumuz bölge de hadi denie gidelim girelim diyemiyoruz özlenen şeyler bunlar elbette ki. ama her yerin kendine has güzellikleri de vardır.
zor durumdur, denize gidilmese bile o denizin varlığı insanı mutlu eder.
yaşamak değildir.
Ankara.
Valla ben kendi adıma konuşayım, izmirliyim. Fakat bir süre sonra denizin farkına varmazsın her gün gördüğün için bir kıymeti kalmaz.

Okumak için geldiğim Ankara'da 4. senem. Denizin kıymetini şimdi daha iyi biliyorsam, onu özlediğim içindir. Bu denizi olmadığı için küçümsenilen ankara sayesinde olmuştur. Tabii ki bir de değerli belediye başkanları sayesinde.
Talihsizlik ama yaşanıyor kardeşim çok da kasmayın.
Genelde Çorum, Kırşehir, Yozgat gibi yerlerden Ankara'ya gidenlerin şikayet ettiği konu.

Evet, özellikle Ankara tayfası için söylüyorum. iki tane dizinin sahne geçişinde Kız Kulesi gördü mü başlıyorsunuz romantizme popüler kültür bebeleri sizi.
hayalim. Bıktım artık sahil kenti rutubetinden. Soğuğu içine içine isliyor anasını satayım sibiryadamısın nerdesin belli değil.
Ankara ise orası nefis olurdu la. Çok severim Ankarayı, deniz gözlünün olduğu denizsiz şehir.
büyük bir eksiklik içerisinde yaşamaktır. evet.
ismi denizli olursa daha bir koyar. kandırılmış hissedersiniz.
Doğduğumdan beri hep denizi olan illerde yaşadım. Deniz tutkudur bende. Manisa ya okumaya gittim hep izmir'e döndüm.
görsel
Ankara da yaşayıp Böyle bir yerde yaşayamamak gerçeği ...
Çok zor olandır. Hele ki 24 yıl boyunca istanbul’da hem de çengelköy’de yaşamış biri için çok zordur.
Sevmedigim durumlardan biridir dünyanın dörtte üçü suyken ne bu ısrar.
Balıklara zordur.
Uzun süre Denizli şehirlerde yaşayanlar için çok zordur. Bi kaçamaktır deniz bazen bir dost bazen yaşadığını hissettiren en güzel tablo. Çevrendeki kaos devam ederken 10 dk denizi seyret gerçekten bir rahatlık çöker ruhuna. Şu terapisi de eski medeniyetlerde kullanılmış zaten bilemiyorum hala var mı
denizi olan şehirden gelip denizi olmayan şehirde yaşamak nefes alamıyoruumm.
Denizi olan bir şehirde yaşayıp ömrü boyunca denizin nimetlerinden faydalanamamaktan iyidir.

Ama deniz neticede şart. Elzem.
Huzurlu ve yeşil bir şehirse mümkün olabilir. Asla demek istemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar