bugün

istafasıyla rte'nin suratını asmayı başarabilen liderdir. Bence sayın rte onun istifa etmemesini tercih ederdi, fakat istifasıyla olanları kabullenip sahneden çekilmiştir. Artık chp'nin önü açılmıştır, genç,dinamik ve heyecanlı bir lider ile zaten önümüzdeki seçimler sonrasında hükümete girecek olan chp belkide koalisyonda büyük güç sahibi olacaktır.
şayet geri dönerse en çok sevinenin akepe olacağı bir gerçek olan cehape eski başkanı.
chp'nin iktidar sorununu tek başına çözen devrik lider.*

şaka bir yana uzun yıllardır siyasi bir kimliği bulunan, vakti zamanında, şimdikinin aksine çok kaliteli siyaset yapan eski chp başkanı.

(bkz: ugurlar olsun)
kendisini savunmaya çıkacak bir laf edeceğimi tahmin edemeyecek olduğum siyasetçidir. ama öyle bir durumdaki işler, bu adama yüklenen kişilerin çoğu, o çok sevdikleri adnan menderes'in ayhan aydan ile olan alakasını neden unutuyor anlamadım.
bülent ersoyun eski avukatlarından sanırım
sadece genel başkanlıktan istifa etmiş. bu ülkede hep böyle oluyor. dengir mir mehmet fırat'ta da, mehmet sevigen olayında da böyle oldu. sadece partideki görevlerinden istifa ediyorlar. milletvekillikleri ve parti üyelikleri devam ediyor. ya tam istifa edersin çeker gidersin ya da böyle ne idüğü belli olmayan adına istifa denilen şeyi yapmazsın. gerçekten çok komik oluyorsunuz.

şimdi ne oldu. baykal istifa etti. hadi canım. author'un 21 santim olduğu bile daha inandırıcı.
allahım inanamıyorum kahraman oldu adam resmen! nasıl mantık bu? 2 yıl beklesin cumhurbaşkanı olur diyen insanlar var. yok, yok bu ülkeden gidicem ben. ıssız bi adaya atın beni.

tanım: geri dönecek olan lider. adam gibi adam...

işte şimdi silinmez entyrm.
başı dik bir şekilde genel başkanı olduğu partiden istifa etmiştir. her daim karşısında olduğu sözüm ona müslümanların da aslında ne kadar berbat insanlar olduğunu bir kez daha kanıtlayarak gitmiştir. en azından zamanı gelip tarih kitaplarına geçtiği vakit bu adam hakkında vatanı soydu soğana çevirdi, ülkeyi amerikan sömürgesinde yaşamaya zorladı gibi şeyler yazmayacak. ne kadar iğrenç, ne kadar mide bulandırıcı şey varsa hepsi erdoğan hakkında yazacak. baykal'ın gösterdiği bu gururu erdoğanın da göstermesini bekliyor ve derhal defolup gitmesini diliyorum.
nesrin'in koynuna beni tayyip erdoğan soktu, o'nun suçu diye dengesizce sözler sarfederek genel başkanlıktan istifa eden chp antalya milletvekili.
(bkz: Byekal)
--spoiler--
Deniz Baykal'ın seks kasedi skandalı mecrasından kaymıştır. Bugün özel hayata tecavüz edilmesini engelleyemeyen hukuki altyapıyı tartışmalıydık ve yine siyasal rüşvet olarak bir kadının cinsel sömürüye kendi rızasıyla yahut değil fark etmez malzeme edilmesini konuşmalıydık ama bu konular hızla es geçilerek istifa ve siyasal sonuçları köşelere taşınmıştır. Baykal'ın istifa konuşmasıyla birlikte kim bu işin arkasında kavgası alevlenmiştir zannediyorum ki bu çok uzun sürmeyecek siyasal arena yeni lidere hazırlanacaktır.
--spoiler--
Nasıl siyasetçi olunur göstermiştir iktidara. Onları şaşırtmıştır bu tavırla. Zira istafa etmeyip görevinde kalsa bu akp nin işine daha çok yarayacaktı. Ne siyaset adamları vardır bütün yolsuzlukları belgelerle kanıtlanmış olmasına rağmen hala oralarda olacak kadar yüzsüz olan. Hadi hepinizden böyle bir hareket bekliyoruz.Tabi *
yaptığı bir eylemin bedelini ödemiş siyasi figürdür.

her insan kendi hatalarının bedelini ödeme zamanı geldiğinde suçlayacak birilerini arar ve kendini temiz göstermeye çalışır, deniz bey'in de yaptığı budur.

yaşını başını almış bir insan olarak uçkuruna sahip olamayan bir siyasetçinin ne kadar çirkinleşebileceğini de giderayak göstermiştir.

uçkur rekortmeni bir devlet adamı olarak (bkz: cengiz han)
iktidar yanlısı insanların bahanelerine bir yenisini daha eklemelerini sağlayan olayın aktörü.
-neden akp?
+alnı secdeye değiyor?!
-neden akp?
+ahlaklı, şerefli?!?

benim kanımı donduran tek şey atatürk'ün kurduğu partinin başkanlığında olan bu insanın her türlü ego tatminine yenik düşerek bu partiyi diplere götürmesidir.
atatürk üzerinden yeteri kadar prim elde etmeye çalışan bir insanın bir de bu şekilde bir ahlaksızlık yapması insanın çıldırtıyor.
istifa etmesi herşeyin bittiği anlamına gelmiyor tabi.
umulur ki bundan sonra hiç bir yerde görünmeyip ** paşa paşa evinde oturmasıdır.
hiç amerika birleşik devletleri' ne gitmemiş politikacı. ilginç değil mi, bir şeyler anlatmıyor mu ?

gelen haklı mesajlar üzerine not: baykal abd'ye adım atmamış değildir,hatta orada akademik çalışmalar için yaşamışlığı da vardır. burada anlatılmak istenen siyasetçi ve devlet adamı sıfatı ile gitmemiş olmasıdır. yine de hatırlatan arkadaşlara teşekkür ederim.
ankara'daki ikametgahı sarmaş dolaş sokak'tadır.
artık balık tutma ve torun sevme zamanı gelmiş siyasetçi.
istifa edip gitmesi bile yok ya gerçek değildir kesin bu işte vardır birşey dedirten dürüst ama bir o kadar da koltuk sevdası olan siyasetçi.. yine de dönecek çünkü bu kadar hırslı bir adam böyle veda etmez .
aşk-ı memnu'ya, behlül'ün babası rolünde katılması gereken kişidir.
dün gece yatarken bianda aklıma takılanlarla hobaa dedirten insan.
gururu mu yoksa şerefimi önde acaba diye düşündürttü,ya gururuysa ve yapamadım deyip istifa etmek yerine şerefini dillere düşür(t)üp gitmek daha kolayına geldiyse..şerefli yada değil üzüldüm gitmesine,ya akıllı biri gelecek olursa yerine!
vekillerinin salya sümük ağlamaları arasında atılan iftira ve montajlı* komlodan dolayı istifasını açıklamıştı ve çok onurlu, şerefli olmuştu. halkım isterse geri dönerim demiş. onurundan şerefinden dolayı sanırım....

(bkz: böyle onur görmedik)
siyasetin sevimsiz afacanı. hani her mahallede vardır bunlardan, her oyunda yer almak isterler ama sadece onlar isterler. diğer çocuklar yaka silker bunlardan, sevimsizdirler çünkü, bencillikleriyle her oyunu bok ederler. şimdi baykal'ın durumu da aynı bu afacanlar gibi. sen ettiğin etmediğin bunca şey sonrasında küskünü oyna, kapıyı çek çık sonra da halk isterse dönerim de. seni de seni geri isteyen halkı da allah ıslah etsin.
şimdi benim aklıma gelen soru bu adam bir sonraki seçime girip tekrardan meclise girebilir mi? eğer girebilirse bu tür olayların cumhuriyet halk partisi seçmeni için son derece normal olduğu fikri oluşur bende. demek ki cumhuriyet halk partili kadınların tamamıyla sevişme hakkına sahip deniz baykal...
erken yaşta siyasete atılmış yine erken yaşta siyasete veda etmiş tecrübeli siyasetçi. geri döneceği yönünde medyada söylentiler dolaşmakta. chp bu adamı kaybetmeyi göze alamıyorsa bu chp'den bi halt olmaz.
aklıma derin düşünceler soktu bu adam. hadi kadınları bir şekilde anladık videodan gördük nasıl seçtiğini. peki erkekleri nasıl seçiyor ya bu adam ?
partisinin anasını ağlatan insandır. hatta ağlatmaktan ziyade başka şeyler de yapıyor olabilir.