bugün

Son olaylardan sonra bu devir an itibari ile kapanmıştır.
efendim bize nedir adamın cinsel hayatından. mesela sizin öğretmeniniz hafif meşref bir hatun olsa ben senin dersini almam yahut doktora gittiğimizde pek çok gönül ilişkileri olan bir doktorsa banane seni istemiyorum mu diyoruzdur? sayın recep tayyip erdoğan rus hatunlarla alem yaparken görüntülenince mesela youtube'daki videoları hemen kaldırılmadı diye youtubeu yasaklamıştır. o vakit tayyip neden bitmemektedir madem? uyuma ülkem http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14647385.asp bu haber üzerine deniz baykal videosu öne sürülmüştür!
(bkz: düzen değişir düzülen aynı kalır)
deniz baykalcı olmasak dahi türkiyede acaba gönül ilişkileri olmayan siyasetçiler var mıdır ki? keşke hepsi gönül ilişkileri anlamında zıvanadan çıksaydı da hepsi gerçek liderler olabilselerdi. gerçekten lider vasfına sahip olabilselerdi başarıyla ülkeyi yönetebilecek sıfatlara sahip olsalardı birbirlerinden kaliteli siyasetçiler olsalardı da sapık olsalardı tek!
akp'nin artık korkacağı gerçeğiyle paraleldir.
artık o koltuğu bırakır heralde bırakmazsa da partisi kan kaybedebilir.
(bkz: cumhuriyet halk padişahı)
chp'nin taraftarı akp'nin taraftarından daha fazladır. buna rağmen baykal chp'lilerin bir çoğu tarafından sevilmez. bu nedenle chp bir türlü iktidar olamaz. işte chp'yi de baykal'ı da bitiren gerçek budur. fotomontaj teknikleri ile kurgulanmış uyduruk bir video hiç bir şeyi bitiremez.
(bkz: başlamayan devrin sonu)
akp'nin de bittiği gerçeğidir. zira deniz baykal'ın chp'nin başında olması demek, akp'nin iktidarda olması demektir.
siyasetle özel hayat farklı şeyler, sonuçta seçmen sayın Baykal ın yatak performansına oy vermiyor. iki kişi arasınsa olan şey sadece onları ilgilendirmeli, belli ki ikisinin de rızası var, ve bu olay başkalarını ilgilendirmemeli,
(bkz: ne zaman başladı ki bitsin)
yaşı itibariyle yataktaki iktidar devrinin bittiği gerçeğidir.
(bkz: baykalı iktidar yapmanın yolları) * *
aksine iktidar olmuştur, bunu da herkese göstermekten gurur duyması gerekmektedir.
eğer bu vakit aracılığıyla olacaksa, chp açısından trajikomik bir durumdur.

(bkz: gülsem mi ağlasam mı)
siyasi kişilikler siyasi hareketlerle bitirilir. o kişiye bir antitez sunulur, icraatleri eleştirilir ve halk bu temsilciyi azletme kararı alırsa bitirilir. halkın azletmediği bir vekili kim olursa olsun bitiremez. anaysa ve meclis iç tüzüğüne aykırı davrabmadıkça bitirilemez. kişilerin günahlarıyla siyset yapılamaz.işte bu çirkef siyasettir...

nasıl ki bir güruhu bitirmek için fadime şahin'leri kullananları alkışlayan zihniyet şimdi deniz baykal'ı savunmaya geçiyor bu ise onların ne kadar ikiyüzlü insanlar olduklarını gösteriyor. insaf, insaf insaf be kardeşim!!!
artık gerçekleşmiştir.
edit:'istifa etmedim yanlış anlaşıldım' deniyor.
an itibari ile kurultayda aday olmayacağını açıklamıştır. bir devir kapandı.
Baykal istifa etti ama kurultayda genel başkanlığa aday olmayacağı anlamına gelmiyor bu. chp'yi iktidara aday bir parti olarak görmek için çok erken. hayallerimiz yıkılmasın.